گوگل و موتورولا در حال کار بر روی نکسوس ۶ با نام رمز Shamu هستند !

از همان زمانی که گوگل موتورولا را خرید، زمزمه‌ها یا شاید امیدواری‌هایی از ساخت یک دستگاه نکسوسی توسط این دو شرکت در وب شروع به انتشار یافت. تا امروز که این اتفاق نیفتاده، اما اخیرا شایعاتی از راه رسیده که ممکن است تا قبل از انتقال رسمی موتورولا به شرکت لنوو، گوگل و موتورولا با همکاری یکدیگر یک اسمارت‌فون نکسوس بسازند.

این خبر از سوی وب‌سایت اندروید پلیس منتشر شده است. طبق خبر منابع این وب‌سایت، گوگل و موتورولا در حال طراحی یک اسمارت‌فون نکسوس ۵.۹ اینچی با نام رمز Shamu می‌باشند. نامی که هر چند عجیب به نظر می‌رسد، اما دلیلی نیز بر عدم صحت این خبر نمی‌تواند باشد. Shamu نام نوعی نهنگ است و چنین نام‌گذاری‌هایی برای دستگاه‌های نکسوسی کاملا مسبوق به سابقه بوده است.

 اگر این دستگاه واقعا وجود داشته باشد، گوگل و موتورولا زمانی در ماه نوامبر را برای معرفی آن به بازار در نظر گرفته‌اند. این بخش از گزارش به دلیل سابقه انتشار این دستگاه‌ها در همین ماه‌ها قابل‌باور به نظر می‌رسد، اما باید قبول کرد که اصل چنین گزارشی با شک و تردیدهای بسیاری روبرو است. گزارش‌های متنوعی از اتمام پروژه نکسوس خبر می‌دهند و تنها دستگاه‌هایی که طی این برنامه ارائه خواهد شد یک تبلت با نام رمز Volantis است که گفته شده در اچ‌تی‌سی در دست تولید است.

پروژه نکسوس به نقل از Evleaks و دیگر گزارش‌های منتشر شده به اتمام رسیده و برنامه‌ای به نام اندروید سیلور جای آن را پر کرده است که شرایط خاص و متفاوتی از نکسوس دارد. به همین دلیل اگر این اسمارت‌فون ادعایی حداقل به برنامه سیلور نسبت داده می‌شد به نظر واقع‌بینانه‌تر می‌رسید. زیرا پروژه سیلور بر روی اندروید خالص تمرکز ویژه‌ای دارد و موتورولا نیز پیش‌تر با گوگل در این حوزه همکاری‌های بسیاری داشته است که آخرین آن به Moto E مربوط می‌شود. از طرفی اندازه بزرگ صفحه‌نمایش نیز می‌تواند دلیلی بر بالارده بودن گوشی باشد که به هدف پروژه سیلور نیز مشابهت بیشتری دارد.

با نزدیک‌شدن به پایان سال نباید زمان زیادی تا انتشار اخباری واقعی و مطمئن از پروژه نکسوس گوگل مانده باشد. صبر می‌کنیم ببینیم این پروژه در نهایت سر از کجا در خواهد آورد.

منبع : androidpolice

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. گوگل رمزآلود کار میکنه به خصوص از زمانیکه شروع کرده به خرید شرکت های رده متوسط به بالا!