گزارش مالی ال جی برای سال ۲۰۱۶ ، عملکرد ضعیف بخش موبایل را نشان می‌دهد

بعد از گذشت نزدیک به ۱ ماه از سال ۲۰۱۷ میلادی، امروز شاهد انتشار گزارش مالی ال جی برای سال ۲۰۱۶ میلادی و همچنین سه ماهه پایانی سال بودیم. براساس آمار رسمی، این شرکت کره‌ای در تمامی بخش‌ها به جز ارتباطات تلفن همراه عملکرد خوبی داشته است.

فروش بالای لوازم خانگی و سیستم‌های تهویه، مهمترین بخش در گزارش مالی ال جی برای سال ۲۰۱۶ هستند

بنابر گزارش مالی ال جی برای سال ۲۰۱۶ و به لطف موفقیت آن در حوزه‌های مختلفی همچون لوزام خانگی و سیستم‌های تهویه، درآمد حاصل از فروش این شرکت مجموعا ۱۲.۷۹ میلیارد دلار (۱۴.۷۸ تریلیون وون) و سود عملیاتی آن نیز ۱.۱۶ میلیارد دلار (۱.۳۴ تریلیون وون) بوده است. در این میان فروش پایین پرچمدار موبایلی این شرکت یعنی گوشی ال جی جی ۵ (LG G5) باعث شده تا درآمد دپارتمان موبایل کمتر از انتظار مدیران باشد.

گزارش مالی ال جی برای سال 2016

با توجه به نمودارهای مالی منتشرشده، به لطف عرضه گوشی وی ۲۰ (LG V20) درآمد بخش ارتباطات تلفن همراه این شرکت در سه ماهه پایانی ۲۰۱۶ نسبت به همین زمان در سال ۲۰۱۵، تا ۱۵ درصد افزایش پیدا کرده بود که با توجه به ایام تعطیلات، پیش‌بینی می‌شد. همچنین با اینکه عرضه گوشی های موبایل در سه ماهه پایانی ۲۰۱۶ با ۴ درصد رشد همراه بوده و به ۱۴.۱ میلیون دستگاه رسیده، اما سود عملیاتی ۸ درصد کاهش داشته است.

نسبت حاشیه سود نیز از منفی ۱.۷ درصد در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۵ تا همین زمان در سال ۲۰۱۶، به منفی ۱۶.۱ درصد و درآمد هم به ۲.۵۱ میلیون دلار (۲.۹ تریلیون وون) رسیده است.

گزارش مالی ال جی برای سال 2016

به دنبال عملکرد نامناسب دپارتمان موبایل، حالا امید مدیران به گوشی هوشمند جی ۶ (LG G6) که در کنگره جهانی موبایل ۲۰۱۷ به صورت رسمی معرفی می‌شود، خواهد بود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*