ورژن جدید مرورگر کروم سرعت بارگذاری بالاتر برای موبایل را تضمین‌ می‌کند

آمارها نشان می‌دهند که درصد بالایی از بازدید وب‌سایت‌ها و موتورهای جستجو بر روی پلتفرم موبایل انجام می‌گیرد و در بسیاری از کشورهای جهان، این درصد کاملا بر کامپیوترهای شخصی و دیگر دستگاه‌های مرور وب برتری یافته است. به همین دلیل اهمیت بالایی دارد که سازندگان نرم افزارهای مرور وب بتوانند ابزارهای خود را برای این دسته از کاربران بهینه‌سازی کنند و این دقیقا همان کاری است که توسعه‌دهندگان مرورگر کروم (Chrome) به دنبال آن هستند.

طی یک اظهار نظر جدید، اعضای تیم توسعه‌ی این مرورگر اعلام کرده‌اند که جدیدترین نسخه‌ی مرورگر کروم ، ۲۸ درصد سرعت بارگذاری بیشتری را برای صفحات اینترنتی بر روی موبایل فراهم می‌کند و ۶۰ درصد درخواست‌های تاییدی کمتری نیز انجام خواهد شد. این تیم تضمین کرده‌اند که برنامه‌های ویژه‌ای برای کاربران موبایل در نظر گرفته‌اند و نسخه‌های جدید این مرورگر، سرعت بسیار بالاتری را برای این پلتفرم به همراه خواهد داشت.

به طور معمول و زمانی که یک کاربر، صفحه‌ی اینترنتی خاصی را مجددا بارگذاری می‌کند (عملیات Reload)، مرورگر ابتدا وب سرور را چک می‌کند تا اگر نسخه‌ی کش شده‌ای وجود دارد، آن را بارگذاری نماید. متاسفانه این موضوع نیاز به ارسال و دریافت صدها درخواست شبکه دارد که هرکدام به دامنه‌های اینترنتی خاصی متصل هستند و این یعنی درخواست اتصال به صدها دامنه‌ی متفاوت، آن هم تنها برای باز کردن یک صفحه‌ی اینترنتی! بر روی کامپیوترهای دسکتاپ و سیستم‌های قدرتمند، این موضوع چندان به چشم نمی‌آید، اما بر روی موبایل و تبلت، این تاخیر کاملا آزاردهنده خواهد بود و عملا امکان یک تجربه‌ی لذت‌بخش برای مرور وب را از بین خواهد برد.

ورژن جدید مرورگر کروم شارژ باتری کمتری را نیز مصرف خواهد کرد

کاربران معمولا زمانی صفحات را مجددا بارگذاری می‌کنند که صفحه کامل نمایش داده نشده باشد و یا محتوای موجود در آن، قدیمی به نظر برسد. بارگذاری مجدد می‌تواند به راحتی مشکل صفحاتی که کامل نمایش داده نشده‌اند را برطرف کند، اما این موضوع در هنگام اجرای یک بارگذاری کامل برای نمایش اطلاعات جدید و پاک شدن محتوای قبلی، به شدت ناکارآمد و کند عمل می‌کند، مخصوصا بر روی یک دیوایس موبایل. برای برطرف کردن این مشکل و نمایش سریع‌تر محتوای جدید، مرورگر کروم از این پس قادر خواهد بود که تنها درخواست تاییدیه برای منبع اصلی را ارسال کند و برای نمایش محتوای جدید، یک بارگذاری سریع و معمولی را اجرا نماید.

طبق گفته‌ی توسعه‌دهندگان این مرورگر محبوب، علاوه بر این که ورژن جدید گوگل کروم قرار است با سرعت بالاتری عمل کند، مصرف انرژی و پهنای باند نیز در آن کاهش خواهد یافت و به عبارت دیگر، شارژ حساب اینترنتی و شارژ باتری کاربران دیرتر از قبل خالی خواهد شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*