سریع‌ترین اتومبیل‌های تاریخ

سریع‌ترین اتومبیل‌های تاریخ از سال ۱۹۴۶ تاکنون (قسمت پنجم)

صفحه بعد ——–صفحه دوم——– صفحه قبل

۱۹۸۴ | Ferrari 288 GTO | 303 km/h

سریع‌ترین اتومبیل‌های تاریخدر میان سریع‌ترین اتومبیل‌های تاریخ ، نام فراری ۲۵۰ جی‌ تی‌ او همواره به یاد مانده و کسی نیست که این مدل را با قیمت نجومی‌ و قدرت بالایش از یاد ببرد. ۲۵۰ جی‌ تی‌ او به تعداد محدود ساخته شد که تمامی این مدل‌ها دارای تعادل بالا، قدرتمند، سواری عالی و همچنین کمیاب هستند، به همین دلیل هر کدام از این اتومبیل‌ها اکنون به قیمت‌های بالای ۳۰ میلیون دلار فروخته می‌شوند. فراری نام جی‌ تی‌ او و این خودرو را بنابر دلایل نامعلومی هرگز برای بار دوم استفاده نکرد.

فراری ۲۸۸ جی‌ تی‌ او (Ferrari 288 GTO) محصول فوق‌العاده دیگر از این کمپانی است که همانند مدل پیشین، مخصوص شرکت در مسابقات طراحی شده بود. متاسفانه زمانی که طراحی فراری ۲۸۸ جی‌ تی‌ او به منظور شرکت در مسابقات پذیرفته نشد، هرگز این فرصت را پیدا نکرد تا توانایی و قدرت بی‌نظیر خود در پیست مسابقه را به نمایش بگذارد. بزرگترین ایراد آن را باید کمیاب “نبودن” درست برخلاف ۲۵۰ جی‌ تی‌ او دانست، چرا که یک خودروی مسابقه نباید در همه جا و در دست هر فردی پیدا شود. در نظر داشته باشید از مدل افسانه‌ای پیشین (۲۵۰ جی تی او) تنها ۳۹ دستگاه ساخته شد، اما فراری از ۲۸۸ جی‌ تی‌ او ۲۷۲ دستگاه ساخت.

این اتومبیل‌ها نیز مجددا حتی پیش از آغاز تولید، تماما به فروش رسیدند! باید در نظر داشت یکی از فاکتورهای اصلی خاص بودن یک محصول، کمیاب بودن آن است. ۲۸۸ جی‌ تی‌ او نه از لحاظ بازه زمانی عرضه در بازار (بین سال‌های ۱۹۸۴ تا ۱۹۸۵ در مقایسه با ۱۹۶۲ تا ۱۹۶۴ برای مدل قبلی) و نه از لحاظ تعداد ارائه شده، توانایی رقابت با ۲۵۰ جی‌ تی‌ او را نداشت، با این حال به طور جد از آن زیباتر بوده و همچنین بیشینه سرعت بالاتری را ارائه می‌کرد. دست یافتن به حداکثر سرعت ۱۸۸ مایل بر ساعت (۳۰۳ کیلومتر بر ساعت)، این مدل را تبدیل به اولین اتومبیلی کرد که به سرعت بالاتر از ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت رسیده است. قیمت اتومبیل‌های ۲۸۸ جی‌ تی‌‎ او در مزایده‌های مختلف از سال ۲۰۱۲، به طور نجومی افزایش یافته است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*