سریع‌ترین اتومبیل‌های تاریخ

سریع‌ترین اتومبیل‌های تاریخ از سال ۱۹۴۶ تاکنون (قسمت پنجم)

صفحه بعد ——–چهارم——– صفحه قبل

۱۹۸۷ | Ruf CTR| 342 km/h

سریع‌ترین اتومبیل‌های تاریخاتومبیل دارای موتور دو توربوی راف سی‌ تی‌ آر (Ruf CTR)، بر اساس پورشه ۹۱۱ (Porsche 911) ساخته شده و از یک ورژن تقویت شده موتور ۳.۲ لیتری پورشه استفاده می‌کرد. با دستکاری در ساختار این مدل، موتور اتومبیل به مدلی ۳.۴ لیتری افزایش پیدا کرد و قادر شد تا توانی برابر با ۴۶۹ اسب بخار تولید کند. کاهش وزن بدنه و طراحی داخلی یکپارچه، به همراه استفاده از یک سیستم تعلیق و ترمز یکپارچه، از دیگر دلایلی بودند که راف سی‌ تی‌ آر را به خودرویی فوق‌العاده تبدیل می‌کردند.

این اتومبیل در سال ۱۹۸۷ جایزه مسابقه مجله راه و جاده (Road & Track)، پیرامون پرسرعت‌ترین خودروها را از آن خود کرد تا به این ترتیب در بالای لیست سریع‌ترین اتومبیل‌های تاریخ تا آن زمان بایستد. راف سی‌ تی‌ آر توانست تا یک چهارم مایل (حدود ۴۰۰ متر) را در زمان ۱۱.۷ ثانیه پیموده و به بیشینه سرعت فوق‌العاده ۲۱۱ مایل بر ساعت (۳۴۰ کیلومتر بر ساعت) دست پیدا کند.

در سال ۱۹۸۸، مجله آلمانی آتو موتو یو‌ان‌دی اسپورت (Auto, Motor und Sport) یک آزمایش را به منظور تست سرعت اتومبیل‌های سرشناس در ایتالیا ترتیب داد. راف سی‌ تی‌ آر این بار توانست تا به رکورد ۲۱۳ مایل بر ساعت (۳۴۲ کیلومتر بر ساعت) دست پیدا کند و سوپر خودروهای زمان خود اعم از پورشه ۹۵۹ با بیشینه سرعت ۳۳۹ کیلومتر بر ساعت، دو فراری اف ۴۰ (Ferrari F40) با بیشینه سرعت ۳۲۱ کیلومتر بر ساعت و مرسدس ای‌ ام‌ جی ۶.۰ ۳۲ وی (Mercedes AMG 6.0 32V) را با بیشینه سرعت ۲۸۸ کیلومتر بر ساعت به عنوان سریع‌ترین اتومبیل‌های تاریخ در آن زمان پشت سر بگذارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*