هک شدن گوشی

بررسی ۶ نشانه برای تشخیص هک شدن گوشی

برخلاف تمایل تمامی کاربران، هر از گاهی گوشی های برخی از آن‌ها مورد جاسوسی قرار می‌گیرند. با توجه به افزایش اطلاعات حساس نگهداری شده در گوشی های هوشمند، کاربران روز به روز نسبت به حریم خصوصی مجازی خود بیشتر احساس نگرانی می‌کنند. هک شدن گوشی هوشمند افراد این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته اما بسیاری از کاربران هنوز نمیدانند که علائم  هک شدن گوشی موبایل چیست و چگونه باید آن را تشخیص داد. در این مطلب به ۶ مورد از رایج‌ترین نشانه های هک شدن تلفن همراه اشاره خواهیم کرد.

افراد و گروه‌های زیادی ممکن است در هک شدن گوشی های هوشمند دست داشته باشند

در یک نظرسنجی که در سال ۲۰۱۴ در آمریکا صورت گرفت، حدود ۷۴ درصد از افراد شرکت‌کننده عقیده داشتند که نباید حریم خصوصی خود را فدای امنیت کنند. هک شدن گوشی به نفع حفظ امنیت برخی دستگاه‌ها غیر منطقی به نظر می‌رسد. با این حال شواهد زیادی وجود دارند که نشان می‌دهند از طرفی کاربران آمریکایی حریم خصوصی خود در دنیای مجازی را رها کرده و متاسفانه از طرفی دیگر تجسس و کاوش در گوشی های هوشمند آن‌ها به صورت مخفیانه توسط دولت ایالات متحده آمریکا افزایش یافته است. واقعیت این است که نمی‌توان هک شدن گوشی را تماما بر گردن دستگاه‌های دولتی آمریکا انداخت و مطمئنا افراد دیگری نیز در ابعاد گسترده در هک شدن گوشی های هوشمند نقش دارند.

کلاهبرداران مجازی، هکرها، افراد بالادست و روسای شرکت‌ محل کار، همسر سابق و حتی برای افراد مشهور، مطبوعات نیز ممکن است در هک شدن گوشی های کاربران نقش داشته باشند. ممکن است آن‌ها به تماس‌های کاربران به صورت مخفیانه گوش کرده و علاوه بر خواندن پیام‌ها و ایمیل‌های آنان، پیغام‌هایی حاوی اطلاعات مختلف را نیز برایشان ارسال کنند. در ادامه به بررسی چند نشانه مهم به منظور تشخیص هک شدن گوشی می‌پردازیم.

مشکلات باتری

حتی پیش از محبوب‌شدن سیستم عامل‌های اندروید و آی او اس، به وجود آمدن مشکلات عدیده مرتبط با باتری گوشی به عنوان نشانه‌ای برای تشخیص هک شدن گوشی به شمار می‌رفت. البته داغ شدن باتری حتی بعد از ظهور گوشی های هوشمند نیز به عنوان یک دغدغه جدی باقی ماند.

تشخیص هک شدن گوشیاگر شما جزو آن دسته از کاربرانی هستید که با نصب تعداد زیادی اپلیکیشن و پخش دائمی فایل‌های ویدیویی و یا موسیقی، نهایت استفاده را از گوشی هوشمند خود می‌برید، احتمالا با مشکل داغ کردن باتری آشنا هستید. شاید در دفعات ابتدایی به چند فروشگاه رفته و درباره مشکل خود پرس و جو کرده‌اید تا در ادامه به طبیعی‌ و متداول‌ بودن داغ‌ شدن باتری در میان گوشی های هوشمند پی ببرید. البته داغ شدن باتری می‌تواند نشانی به منظور تشخیص هک شدن گوشی نیز باشد، به این معنی که یک نرم افزار ناخواسته در پس زمینه رابط کاربری اجرا بوده و به فردی دیگر اجازه استراق سمع می‌دهد.

علاوه بر این موارد، اگر گوشی شما به طرز غیر قابل توجیهی شارژ را نگه نمی‌دارد، می‌بایست کمی با شک نسبت به این قضیه نگاه کنید. البته اجرای دائمی بازی پوکمون گو (Pokemon Go) و یا تماشای مداوم ویدیوی آنلاین در یوتیوب (Youtube) انرژی دستگاه شما را می‌بلعند، اما اگر در هر شرایطی انرژی الکتریکی گوشی به سرعت تخلیه می‌شود، قضیه کمی مرموز است. البته پیش از بدبین شدن و رفتن به دنبال بقیه راه‌های تشخیص هک شدن گوشی ، بهتر است تا دیگر فاکتورها همچون قدیمی بودن باتری و یا خود گوشی را نیز در نظر بگیرید که از عوامل مهم نگه نداشتن شارژ هستند.

قرار دادن گوشی زیر نور مستقیم آفتاب، نصب و استفاده مداوم از تعداد زیادی اپلیکیشن، استفاده زیاد اینترنت، مشاهده ویدیو و یا استفاده از یک قاب گوشی بدون منفذ هوا از دیگر دلایل مهم داغ‌شدن باتری و یا اتمام سریع نیروی آن هستند. در هر صورت تشخیص هک شدن گوشی نیازمند بررسی نشانه‌های زیادی است که از جمله مهمترین آن‌ها، بالا رفتن مصرف باتری به صورت غیر عادی است.

افزایش تبادل داده در اینترنت

همه ما می‌دانیم برخی از اپلیکیشن‌ها مصرف داده بسیار زیادی دارند، اما با روش‌های بسیار ساده‌ای می‌توان در هزینه ناشی از آن‌ها صرفه‌جویی کرد. به عنوان نمونه با در نظر گرفتن مسائل امنیتی و عدم انجام پرداخت‌های بانکی، می‌توان استفاده از اپلیکیشن‌های پرمصرف را به زمان اتصال به وای فای رایگان رستوران و یا کافه موکول کرد. در اغلب مواقع هک شدن گوشی با افزایش مصرف داده همراه است، چرا که بدافزارها نیاز دارند تا اطلاعات جمع‌آوری کرده از یک گوشی را به منبعی در بیرون بفرستند. در این صورت نه تنها در زمان اتصال به وای فای خانگی، بلکه حین اتصال به داده موبایل و یا حتی وای فای‌های عمومی، اطلاعات گوشی شما به بیرون ارسال خواهند شد.

هک شدن گوشیمسلما اگر اخیرا یک برنامه نیازمند به مصرف باتری و داده بالا را نصب کرده و به طور مداوم از آن استفاده می‌کنید، مصرف زیاد داده گوشی قابل توجیه بوده و می‌توان آن را توسط برخی ابزارهای کنترل ترافیک اینترنت مدیریت کرد. اگر از نظر شما افزایش مصرف داده غیر منطقی است، بهتر است تا با بررسی دیگر نشانه‌های تشخیص هک شدن گوشی از طبیعی یا غیر طبیعی بودن آن مطمئن شوید. اگر در نهایت هیچ دلیل مشخصی برای این اتفاق پیدا نکردید، احتمال هک شدن گوشی و ارسال اطلاعات شما به بیرون بالاست.

تبلیغات و نرم افزارهای ناخواسته

به لطف بالا رفتن حافظه رم و فضای داخلی گوشی های امروزی، کاربران اپلیکیشن‌های بسیار زیادی را بر روی آن‌ها نصب می‌کنند. بعید نیست تا کاربری بعد از نصب دست جمعی چندین برنامه، با گذشت زمان آن‌ها را فراموش کند و یک نرم افزار تا ماه‌ها و حتی سال‌ها بدون توجه کاربر در منوی گوشی جا خوش کند. واقعیت این است که کاربران می‌بایست به طور کامل از برنامه‌های نصب شده بر روی گوشی خود آگاه بوده و مخصوصا برنامه‌های اجرا شده به صورت دائمی در پس زمینه را بشناسند. یکی از مهمترین نشانه‌های تشخیص هک شدن گوشی مشاهده اپلیکیشنی است که شما آن را نصب نکرده‌اید. این مورد با احتمالی بالا نه یک نرم افزار، بلکه یک بدافزار است.

تشخیص هک شدن گوشی

اسب تروآ (تراوا یا تروی یا تروجان)، به عنوان نمونه‌ای از محل اختفای سربازان دشمن (بد افزارها) برای حمله غافلگیرانه

یکی از بد افزارهای این‌چنینی که بدون اجازه کاربر اطلاعات وی را سرقت می‎کرد هامر (Hummer) نام دارد، یک تروجان که متاسفانه تاکنون میلیون‌ها دستگاه اندرویدی را آلوده کرده است. Hummer بیشتر در بین کاربران اندرویدی کشورهای هند، روسیه و فیلیپین رایج بوده و برای اولین بار در سال ۲۰۱۴ دیده شد. Hummer طی چند سال اخیر، عنوان ویرویس تروجان اندروید با بیشترین میزان آلودگی را به خود اختصاص داده است. تخمین زده شده که اگر سازندگان ویروس (از قرار معلوم در چین قرار دارند) به ازای آلوده‌کردن هر دستگاه تنها ۵۰ سنت دریافت کنند، درآمد آن‌ها در هر روز حدود ۵۰۰ هزار دلار است.

مشاهده تبلیغات آزاردهنده به صورت ناخواسته نیز از دیگر نشانه‌های تشخیص هک شدن گوشی است. برخلاف بسیاری از بدافزارها، Hummer مخفیانه در گوشی کاربر جاسوسی نمی‌کند. به محض نصب شدن، این تروجان تلاش می‌کند تا دسترسی به روت را برای اجرای فرامین خود به دست بیاورد. با این کار به Hummer اجازه داده می‌شود تا محتواهای ناخواسته را در گوشی دانلود و اجرا کند. هک شدن گوشی با Hummer شدیدا دردسرساز است، چرا که کاربر حتی با ریست فکتوری نیز از شر آن خلاص نخواهد شد. تروجان Hummer به طور متوسط روزانه ۱.۲ میلیون دستگاه اندرویدی را آلوده کرده و به این وسیله ترافیک تبلیغاتی زیاد را ایجاد می‌کند. مجددا همانطور که می‌بینید، یکی از نشانه‌های مهم برای تشخیص تشخیص هک شدن گوشی ، افزایش تبادل داده در اینترنت است.

مشکلات در عملکرد گوشی

هامینگ بد (HummingBad) را باید تروجان مشابه دیگری دانست که حدود ده میلیون قربانی برای آن تخمین زده شده است. HummingBad نیز درست همانند Hummer در زمانی که کاربر تصمیم به دانلود و نصب یک برنامه دارد، خود را در لباس یک محتوا و اپلیکیشن دیگر جا زده و راهش را به گوشی فرد پیدا می‌کند. ظاهر شدن در لباس یک نسخه کاربردی و غیر رسمی از اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام (Telegram)، با وعده ارائه امکانات بیشتر را می‌توان به عنوان نمونه ذکر کرد.

تبهکاران اینترنتی به این روش ماهیانه حدود ۳۰۰ هزار دلار درآمد دارند، چرا که با نصب برنامه خود بر روی میلیون‌ها گوشی و نمایش‌ تبلیغات، مشتریان زیادی به دست می‌آورند. HummingBad نیز بعد از نصب شدن تلاش می‌کند تا دسترسی به روت را به دست آورده و اطلاعات گوشی قربانی را به سروری در کشور چین و متعلق به گروه هکری با نام یینگ ماب (Yingmob) ارسال کند. به عنوان یکی از روش‌های گول‌زننده این بدافزارها، باید به اخطارشان درباره دریافت یک به روزرسانی سیستمی اشاره کرد که با نصب دیگر ابزارهای مد نظر هکر، هک شدن گوشی به صورت کامل را سبب می‌شود.

هک شدن گوشیترافیک رد و بدل شده از گوشی به سمت سرور، همواره سخت افزار گوشی را درگیر خود کرده و علاوه بر افزایش غیر قابل توجیه مصرف داده، سرعت عملکرد آن را نیز کاهش می‌دهد. این مشکل تنها به HummingBad ختم نشده و بدون هر شک هر بدافزار نصب شده بر روی گوشی، به دلیل خرابکاری در پس زمینه، تاثیر قابل توجهی بر روی عملکرد آن می‌گذارد. اپلیکیشن‌های واقعی و مخصوصا دارای حجم بالا، حافظه زیادی را اشغال می‌کنند، اما به هیج وجه نباید بر روی زمان واکنش گوشی تاثیر منفی بگذارند.

کاربران می‌توانند بیشترین اپلیکیشن‌های استفاده‌کننده از حافظه رم را مشاهده کنند. در سیستم عامل آی او اس می‌بایست به مسیر «تنظیمات، عمومی، مصرف آی کلاد و حافظه، مدیریت حافظه» (Settings > General > Storage & iCloud Usage > Manage Storage) رفت. در گوشی‌ های اندرویدی کاربران باید به مسیر «تنظیمات، اپلیکیشن‌ها» (Settings > Apps ) رفته و سپس پنجره «در حال اجرا» (Running) را باز کنند. احتمالا در بالای دیگر اپلیکیشن‌ها، گالری، ابزار دوربین و همچنین پخش موسیقی دیده می‌شوند. چک کردن مداوم این قسمت کمک زیادی به تشخیص هک شدن گوشی می‌کند.

متون عجیب و ناشناس

هر قسمت مزاحم، اسپم و یا یک شماره اشتباه که به سادگی از آن می‌گذرید، ممکن است نشانه‌ای از هک شدن گوشی شما باشد.

تشخیص هک شدن گوشیمتون پیامک‌های مشکوک، از قرار معلوم مجموعه‌ای از ارقام، کاراکترها و نمادهای ایجاد شده به صورت تصادفی هستند که بدون شک در نظر اول نگران‌کننده به نظر می‌رسند، هر چند ممکن است بر اثر یک بدافزار ایجاد نشده باشند. در هر صورت تا زمین مطمئن شدن از عدم هک شدن گوشی می‌بایست آن‌ها را جدی گرفت. یکی از دلایل اصلی این پیامک‌های مشکوک می‌تواند خطا در نرم افزارهای جاسوسی استفاده‌شده توسط تبهکاران اینترنتی باشد. اگر این بدافزار به طور صحیح نصب نشده باشد، پیام‌های رمزی در صندوقچه (Inbox) نرم افزار پیام‌رسان ظاهر می‌شوند.

این مجموعه از داده‌های تصادفی در واقع دستور‌العمل‌هایی هستند که از سرور هکر به منظور برقراری ارتباط با بدافزار ارسال شده‌اند. از طرفی دیگر ممکن است بدافزار یاد شده در حال برقراری ارتباط با سازنده خود باشد. همچنین اگر اطرافیانتان اخیرا متون عجیب و ایمیل‌های بی‌معنی را از شما دریافت کرده‌اند، احتمال هک شدن گوشی شما باز هم بالا می‌رود. در این شرایط احتمالا بدافزار نصب شده در گوشی شما سعی دارد تا راه خود را به گوشی اطرافیانتان نیز باز کند. همواره فعالیت‌های خود را در اپلیکیشن‌های مختلف به یاد آورده و هر فعالیت انجام‌شده به صورت خودکار را جدی بگیرید.

تغییر ظاهر وب سایت‌ها

این مورد در بین نشانه‌های تشخیص هک شدن گوشی کمی ریزبینانه است، اما در هر صورت آگاه بودن نسبت به آن خالی از لطف نیست.

تشخیص هک شدن گوشی روش کلاهبرداری ذکر شده در ادامه، راه جدیدی نبوده و تقریبا همه کاربران با آن آشنایی دارند، اما در هر صورت هیچ کاربری از لغزش مصون نیست. اگر بدون توجه به نکات امنیتی بر روی یک لینک کلیک کردید، می‌بایست تمامی عواقب آن اعم از هک شدن گوشی را به جان بخرید. البته دلیلی وجود ندارد تا همیشه از طریق یک پیام، به یک لینک جعلی ارجاع داده شوید؛ اگر یک بدافزار در گوشی شما نصب شده باشد، احتمالا ظاهر وب سایت‌های مرور شده را تغییر خواهد داد.

در واقع بدافزار، همانند یک پراکسی ظاهر شده و از برقراری ارتباط میان کاربر و وب سایت مد نظر وی جلوگیری می‌کند. ممکن است این بدافزار یک صفحه اشتباه را به شما نشان داده و یا به سادگی، هر چیزی را که بر روی صفحه نمایش تایپ می‌کنید ردگیری کند. استفاده و یا عدم استفاده از مرور خصوصی (Private Browsing) در این شرایط تاثیری ندارد. این مشکل در زمان استفاده از وب سایت‌های نیازمند به اطلاعات شخصی و مهم اعم از رمز عبور، اطلاعات کارت بانکی و یا اطلاعات شخصی جدی می‌شود.

تشخیص هک شدن گوشی

هر جستجویی که در گوگل انجام می‌دهید، بدون اهمیت به پاک کردن و یا پاک نکردن تاریخچه مرورگر و یا حتی استفاده از حالت مرور خصوصی، در حساب کاربری گوگل ذخیره می‌شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۵۶ دیدگاه

 1. سلام اگه گوشی هک بشه باید فلس بشه یا با ریست فاکتوری درست میشه

 2. سلام من توسط فردی تهدید به هک شدم از طریق روبیکا
  او ادعا می کند که عکس وفیلم وشماره و حساب منو داره
  ای مسله امکان داره

 3. سلام من امروز بعد چن دقیقه اومدم سراغ گوشیم دیدم تصور پس زمینه ام خود ب خود زوم شده ترسیدم میتونه هک شده باشم؟

 4. سلام چن ووزی میشه توی مخاطبای گوشیم هفتصدتا مخاطب جدید سیو شده ک من اصلا هیج کدومو نمیشناسم شماره ها مال استان های دیگس
  دلیلش چی میتونه باشه ایفون شیش دارم

 5. سلام من میخواستم پاسخی که به دوستان داده بودین را بخونم دستم خورد رو علامت مثبت و منفی و پاک شد پاسخ نمیدونم برای دوستان پاک شده یا نه ولی شرمنده وارد نبودم

 6. سلام من سوالم شبیه بعضی از افرادی هست که بهشون جواب دادین میخواستم جواب سؤالمو را از روی جوابی که به دوستان دادین ببینم ولی جواب برام باز نمیشه یه مثبت و منفی فقط کنار جوابشون هست که نوشتین یه پاسخ ولی زدم روش باز نشد علت چیه و میخوام ببینم آیا عکس رنگی بدون متن در گالری نشانه چیست؟ناخود آگاه عکسای این جوری با رنگای مختلف در گوشیم ظاهر میشن

 7. سلام من میخواستم کسانی که سؤالاتشون شبیه منه و شما بهشون جواب دادین را بخونم ولی رو عدد۱ که زدم هیچ پاسخی که بهشون دادین برام نشون داده نشد علت چیه؟ و میخواستم ببینم عکس نارنجی و یا صورتی ساده بدون هیچ متنی روی گالری من ظاهر میشه این نشان دهنده چیه؟ممنون میشم زود جوابمو بدین خیلی میترسم

 8. سلام من داشتم با برنامه تلگرام کار میکردم که خیلی غیر منتظره دوربین جلوی گوشیم فلش زد و عکس برداری کرد
  خواهش میکنم بگید یعنی هک شدم؟

 9. سلام.امروز صبح دوستم توی تلگرام برام پیام فرستاده بود و منم جوابشو دادم و از تلگرام اومدم بیرون.بعد از پنج دقیقه ک دوباره وارد تلگرام شدم دیدم پیام دوستم پاک شده.ولی پیام توی تلگرام اون هست و فقط برا من نیس.توی قسمت پرایوسی تلگراممو نگا کردم کسی هکم نکرده بود اما خیلی میترسم.ممکنه گوشیم هک شده باشه؟؟توروخدا جواب بدین خیلی خیلی مهمه برام

 10. سلام من امروز رفتم تو پوشه تلگرامم توی فایلهای شخصی که یک فیلم ببینم ولی دیدم توی پوشه تلگرامم هیچ عکسو فیلم و موسیقی نیست و همه پاک شده .میتونه گوشیم هک شده باشه؟؟؟؟؟؟لطفا جواب بدین خیلی استرس دارم

 11. سلام چند روزی هست که تا به اینترنت وصل میشم یا فیلتر,شکن رو روشن میکنم یه عالمه افراد ناشناس بالای گوشیم پیام میدن از طریق واتساپ و یوتیوب و…درصپورتی که من تو هیچ کدوم عضو نیستم چیکار کنمT_T

  • سلام من سوالم شبیه بعضی از دوستان هست میخواستم جوابی که بهشون داده بودین را بخونم ولی وقتی زدم روش اون که نوشته شده ۱ پاسخ ۰شد اول ۱ بود علتش چیه و یکی اینکه میخواستم بدونم عکس رنگی در گالری گوشی نشون دهنده چیست؟ممنون میشم زود جوابمو بدین

 12. سلام…
  من بعضی وقتا ک وارد اینیستام میشم دوربین سلفی گوشیم خود به خود توی صفحه اینیستا با ی کادر کوچیک باز میشه… و ی متنی بالای کادر مینویسه ک دقیق یادم نیست ی چیزی مثل “فلانی توی اینیستات فوضولی کرد”. خواستم ببینم گوشیم الان هک شده یا اینیستام؟ چیکار باید بکنم ؟؟
  من ی مدت پیش ی برنامه دانلود کردم و نصب کردم ولی توی منوی برنامه هام نیومد و بعد از نصب کلا دیگه پیداش نکردم… ی نرم افزارم نصب کردم ک بعد از نصب متوجه شدم بد افزاره…

 13. سلام ببخشید من فیلتر شکن وی پی ان مونستر استفاده میکنم وقتی بخش دینامو چک میکنم وی پی انم حجم زیادی از نتم رو استفاده کرده یعنی داره اطلاعاتمو جایی میفرسته؟ نگرانم

 14. سلام نمیدونم توهم زدم یا نه ولی وقتی داخل اینستگرام یا تلگرام به هر شخصی پیام میدم احساس میکنم یک شخص وارد اون اکانت طرف میشه و جواب منو میده در صورتی که تلگرامم نشست های فعال رو رد کردم رمز اینستگرام رو هم هر بار عوض میکنم،ولی با هر شخصی صحبت میکنم احساس میکنم فقط یک نفره که وارد اون اکانت ها میشه و با من صحبت میکنه،جالب اینجاست وقتی به دو دختر پیام میدم اولی انلاینه دومی انلاین نیست وقتی دومی انلاین میشه میخوام باهاش صحبت کنم اولی میگه خداحافظ دومی انلاین میشه بعد وقتی دومی کارشتموم میشه دوباره میبینم اولی انلاینه
  نمیدونم چه مرگمه توهم زدم یا یک نفر هر کاری میکنم داره با لب تاپ میبینه

 15. سلام خسته نباشید جدیدا ب اکانت اینستام پیجای اضافه شده ک فالو نکردم یااینکه فیلم از گوشیم حذف میشه نشون هک شدنه؟

 16. سلام گوشی من هک شده
  گوشی که هک بشه دارای علایم زیر
  ی کانال خصوصی بزنید لینکش به کسی ندین وچندپست توش بزارین بااینکه لینکش کسی نداره میبینین پست ها خونده میشن وعددای ان میره بالاهرتعداد پست هاخونده بشن همون تعدادگوشیتون هکر داره

  گوشی که هک بشه دایم تلگرام هنگ میکنه بسته میشه

  گوشی که هک شده حتی اگه گوشی به نسخه اول کارخانه برگردونی ویافلش بزنی و….بازهم هک
  حتی اگه خط عوض کنی بازم هک

  تنهاراهش اینه گوشی بفروشی ی گوشی جدیدباخط جدید بخری

  هکرهاحیوانن واردحریم خصوصی کسی میشن بی ناموس وبی ابروهستن

 17. سلام من وقتی یه برنامه رو نصب میکنم بعضی وقتا گوشیم خاموس رپشن میشهو یا یدفعه ایی قفل میشه گوشیم دم شارژمبعضی وقتا داغ میکنه و یسری از علاعم دیگه واقعا نگرانم ?و یه سوال داشتم اگه هکمون کردن برای اینکه متوقفشون کنیم باید چیکار کنیم ؟؟؟؟؟لطفا کمکم کنید

 18. سلام چند وقته شماره هایی که نمیشناسم وارد تلگرامم میشن ولی تلگراممو کسی هک نکرده!سرعت گوشیمم خیلی کند شده و زود هنگ میکنه ممکنه هک شده باشم؟

 19. سلام من گوشیم خود به خود یه لینک از طریق پیامک رو به همه ی مخاطبینم ارسال کرده بدون اینکه متن پیام توی گوشیه خودم وجود داشته باشه.گوشیم رو شارژ کردم به محض اینکه به اینترنت وصل شدم,دوباره اون پیام به همه ی مخاطبینم ارسال شد و شارژم تموم شد.ینی هک شدم؟

 20. سلام وقت بخیر
  من فکر میکردم حک ش م رفتم تو تنظیمات قسمت بالاش طلاعات گوشیم بود قسمت پایینم ۲ بار اطلاعات گوشیم بود یعنی من حک نشدم؟

 21. از گوشیم یه شماره ی یه شماره عجیب ارسال شده ممکنه هک شده باشم لطفا راهنماییم کنید خیلی نگرانم کرده

 22. سلام خسته نباشید
  امروز یه مسج از یکی از دوستان به من فرستاده شد که نوشته بود به این کانال بپیوندید و اینترنت رایگان دریافت کنید منم عضو شدم و یک برنامه داخل کانالو نصب کردم (کاناله ۹۰ هزار عضو داشت) ولی وقتی وارو برنامه شدم نوشته بود برنامه به گوشی شما نمیخوره و به طور خودکار حذف میشه ولی از اون موقع تا حالا مداوم همون مسج که به من فرستاده شد داره به تمام مخاطبانم ارسال میشه نمیدونم باید چکار کنم که از ارسالش جلوگیری کنم

 23. سلام
  من چند باره صبحا که بیدار میشم واى فایم خود به خود روشن شده!!!دلیلش چیه؟

 24. سلام
  من داشتم با گوشی کار میکردم
  یهو صفحش سیا شد و باز اومد بالا همون ریست شد
  ینی حک کردن؟

 25. با سلام.یه مدتیه عکسهای گوشی من انتقال پیدا میکنن به‌گوشی بابام.واقعا نمیدونم چطوری ممکنه همچین چیزی.فقط یه بار پدرم با گوشی من وارد جیمیلش شده.که بعدا ریمووو کردم.میشه کمکم کنید.

 26. سلام.وقتی appیک بازی online رو روی گوشیم باز میکنم جای خیلی از آیتمها عوض شده وبعضی هم اصولا نمایش داده نمیشه وغیر قابل دسترسی شده ولی بازی بطور معمول انجام میشه. خواستم بدونم چه اتفاقی افتاده ومهمتر اینکه چه باید بکنم تا به وضعیت عادی برگرده؟ممنون از لطف شما.

 27. لطفا اگر کسی گروهی در مورود فناوری اطلاعات مربوط به گوشی و همین مطالب داره معرفی کنه تا اونجا سوالات رو بپرسیم. ممنون

 28. سلام روز بخیر
  من چند روز متوجه شدم یه جیمیل ناشناس به گوشی من وصل شده . جیمیل مال من نبود و من پاکش کردم از گوشی اما میخواستم بدونم اگه کسی بدون اطلاع من جیمیل رو وارد گوشیم کرده چه کارهایی میتونه بکنه. ایا گوشی من هک میشه ؟

  • سلام وقتتون بخیر
   اساسا متصل شدن یه جیمیل ناشناس به گوشی شما بیشتر برای دارنده اون جیمیل ضرره تا خود شما. چون به هر حال این شما هستید که به ایمیل‌هاش دسترسی پیدا می‌کنید. اما ممکنه یه نفر جیمیل رو به گوشی‌تون وصل کرده باشه و با اون اکانت توی مرورگر کروم‌تون ساین این کرده باشه و اطلاعات جست‌و‌جوی اینترنتی‌تون رو روی یه سیستم دیگه داشته باشه. وگرنه مشکل خاصی در این مورد نیست نگران نباشید.
   واسه جلوگیری از پیش اومدن مجدد چنین مشکلی، یه پسورد طولانی روی گوشی‌تون بزنید.

   پیروز باشید

 29. تورو خدا زود جواب بدین.یه ادم خطرناک دنبال عکس های من هست.دیروز گوشیم خود به خود برا همراه اول پیام ارسال کرده بود و یه سرویس فعال شده بود در حالی که پیامه فقط تو قسمت پیام ها بود تو تاریخچه پیام نبود.ممکنه گوشیم هک شده باشه؟و اینکه ایا ممکنه دوربین گوشی هم هک بشه؟

 30. سلام من یه اپلکیشن توی گوشیم پیدا کردم که عکس اپلکیشن عکس یه پسر بود که نمیشناسمش اصلا و حتی پیش اومده دارم موزیک گوش میدم اهنگ کم میشه ۲ بار در لحظه پیش اومده یبارم ۳ گیگ بسته زدم ۱ روزه تموم شده اگه هک شدم لطفا بگید چیکار کنم

  • سلام.وقتی appیک بازی online رو روی گوشیم باز میکنم جای خیلی از آیتمها عوض شده وبعضی هم اصولا نمایش داده نمیشه وغیر قابل دسترسی شده ولی بازی بطور معمول انجام میشه. خواستم بدونم چه اتفاقی افتاده ومهمتر اینکه چه باید بکنم تا به وضعیت عادی برگرده؟ممنون از لطف شما.

  • سلام چرا پاسخی که برای دوستان داده این را نمیتونم بخونم چون سؤالشون شبیه سوالی هست که من دارم و جواب را که میخواستم می‌شد -۱ یا اونجایی که نوشته شده دو پاسخ زدم اشتباه چند بار رو منفی مثلا ۳ شد ۲ علتش چیه ممنون میشم جواب بدین

 31. من امروز نرم افزاری از تلگرام دانلود کردم بعد اونو نصب کردم بعد از نصب وقتی رفتم توش نوشته بود گوشی شما توسط سایت … هک شده،هیچ دکمه گوشیم کار نمی کرد بعد باتری گوشیم در آوردم بعد گذاشتم دیگه مثل روز اول شده بود.میخواستم بدونم من هک شدم یا این که اون نرم افزار الکی برای ترس بود.لطفا جواب بدین

 32. راستش گوشی من جدیدا ، وای فاش روشن نمیشد و تا راه اندازی مجدد نمیکردیش درست نمیشد ، اما جدیدا وارد تنظیمات نمیشه و نصف آهنگام هم پاک شده و یه پیام حاوی عدد ارقام دریافت کردم که چیزی ازش سر درنیاوردم ، یعنی هک شدم یا تو گوشیم اختلال بوجود اومده؟
  ممنون میشم بگید 🙂

 33. سلام خسته نباشید.
  یه چند وقتی هست که گوشی من خود به خود از دسترس در میاد و هر روز هم این اتفاق تکرار میشود
  ممکن هست هک شده باشم .

 34. سلام امروز داشتم با گوشیم صحبت میکردم که بعد از اتمام تماس یدفعه صدای سوت مانندی بلند شد هم زمان هم تصویر خیلی کوچکی روی صفحه تماس ظاهر شد ک نفهمیدم چی بود ممکنه هک شده باشم؟اصن هک شدم؟؟؟؟

 35. سلام. من سه سال پیش توی لاین تهدید به هک شدم ولی چون فایل شخصی مهمی توی گوشیم نداشتم اصلا جدی نگرفتم….بعد دوتا عکس عجیب غریب دریافت کردم و اون شخص چند دقیقه بعد آی پی منو برای خودم فرستاد. من خب فکر می کردم خطر هک کردن فقط همینه که هکر به گالری دسترسی داره….حسابی مسخره ش کردم که به کاهدون زده و بعدم بلاک و ریمووش کردم….ولی بعد ها….حدود یک سال بعد فهمیدم که هکر ها برای حمله هاشون برای اینکه ردیابی نشن از سیستم و آی پی دیگران استفاده میکنن….خییییلی نگران شدم هم نگران خودم هم خانواده م چون بالاخره هر کدوم با یه دستگاه به نت متصلن. توی این زمینه اطلاعاتم خیلی کمه…میخوام بدونم من درست متوجه شدم؟ الان اون شخص میتونه جرمی رو مرتکب بشه ولی با آی پی ما؟ خب میان مارو میگیرن که…:-):-)T_T تازه!!! با پلیس فتا هم یه چت داشتم. بسیار مختصر و مفید گفتن برو شکایت کن…..خب از کی؟چجوری؟من که اطمینان صد در صد ندارم که چنین اتفاقی افتاده….سه سال پیش!من حتی چت اون اقا رو ندارم….کلا لاین دیگه ندارم….شما میتونید یه راهی جلو پای من بذارید که روانی نشم؟ باتشکر:-D

 36. سلام.خسته نباشید.
  میخواستم بدونم اینکه گوشیم خود به خود خاموش روشن میشه از دیروز و اینکه یه علامت دانلود میاد بالا صفحه و میره سریع میتونه نشانه ی هک شدن باشه؟!

  • سلام.نه عزیزفکرنکنم هک باشه احتمالا گوشیتون داشته به روزرسانی میشده این نرم افزارهم که داشته دانلود میشده احتمالا تاکیدمیکنم احنمالا نرم افزاربه روزرسانی بوده بازم برای اینکه مطمعن بشید گوشیتون روبه پلیس فتا نشون بدید

  • بله
   ولی بیشتر موقع ها از روته و بیشتر گوشی های سامسونگ اینطوری میشن

  • سلام من سوالم شبیه بعضی از افرادی هست که بهشون جواب دادین میخواستم جواب سؤالمو را از روی جوابی که به دوستان دادین ببینم ولی جواب برام باز نمیشه یه مثبت و منفی فقط کنار جوابشون هست که نوشتین یه پاسخ ولی زدم روش باز نشد علت چیه و میخوام ببینم آیا عکس رنگی بدون متن در گالری نشانه چیست؟ناخود آگاه عکسای این جوری با رنگای مختلف در گوشیم ظاهر میشن

 37. از کجا میشه فهمید چه کسی و چه مدت هکمون کرده؟