کاهش سرمایه اچ تی سی

جدیدترین اخبار باز هم به کاهش سرمایه اچ تی سی این بار با سرعتی کمتر اشاره می‌کنند

در اخباری که البته چندان تعجب‌آور و جدید به نظر نمی‌رسند، باز هم شاهد ادامه روند نزولی و کاهش سرمایه اچ تی سی (HTC) در دنیای گوشی های هوشمند هستیم، کاهشی که به قیمت از دست دادن میزان قابل توجهی از سرمایه این کمپانی تمام شده است. در آخرین بررسی‌های مالی کمپانی‌های فعال در دنیای موبایل شاهد کاهش سرمایه اچ تی سی به صورت سال به سال به میزان ۱۳ درصد بودیم. البته این شیب کاهشی در مقایسه با چند سال اخیر کمی ملایم‌تر شده و با سرعت کمتری رو به پایین می‌رود.

تلاش برای جلوگیری از کاهش سرمایه اچ تی سی با تمرکز بر روی هدست واقعیت مجازی وایو

در ربع چهارم سال ۲۰۱۶ میلادی، کمپانی اچ تی سی در زمینه تولید و عرضه محصولات جذاب موفق عمل نکرده و بر اساس گزارش‌های دریافت شده تنها توانست تا به میزان کمی در بازار پایین‌رده‌ها و میان‌رده‌ها فروش داشته باشد. در گزارش اچ تی سی گفته شده این کمپانی مخارج عملیاتی خود را تا ۳۴ درصد کاهش داده و در تلاش است تا در سال جدید سرمایه‌اش را مجددا افزایش دهد. البته اچ تی سی این بار تصمیم دارد تا تمرکز خود را به جای گوشی های هوشمند بر روی بازار واقعیت مجازی قرار داده و از طریق هدست واقعیت مجازی بسیار قدرت خود یعنی اچ تی سی وایو (HTC Vive) سود خوبی را به دست بیاورد. در این گزارش به پلتفرم وایو استودیوس (Vive Studios) و همچنین افزونه‌های عرضه شده برای این هدست اشاره شده است.

کاهش سرمایه اچ تی سیدر یک کنفرانس خبری که ماه گذشته برگزار شد، کمپانی اچ تی سی به یک تغییر رویه در بخش موبایل خود اشاره کرد. اکنون نگاه‌ها به گوشی‌های اچ تی سی از سری جدید یو (U) بسته شده تا بلکه کمی بازار را به سمت این کمپانی منحرف و سرعت کاهش سرمایه اچ تی سی را کم کنند. به عنوان نمونه می‌توان به دو گوشی اچ تی سی یو الترا (U Ultra) و یو پلی (U Play) اشاره کرد که یک جفت بسیار قدرتمند به نظر می‌رسند، هر چند حذف جک استاندارد صوتی ۳.۵ میلی‌متری در هر دوی آن‌ها موج انتقادات را به سمت کمپانی سازنده سرازیر کرده است.

کاهش سرمایه اچ تی سی

در گوشی های این سری یک دستیار مجازی داخلی جدید با نام Sense Companion به چشم می‌خورد که به نظر می‌رسد به برگ برنده اچ تی سی در بازار گوشی های هوشمند تبدیل خواهد شد. موفقیت و عدم موفقیت سری جدید و ویژگی‌های به کار رفته در گوشی های آن در آینده مشخص خواهند شد، اما آن چیزی که اکنون کاملا مشخص است، نزول ادامه‌دار این کمپانی به قعر جدول در بازار موبایل است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. اچ تی سی مثل زمان ام۷ غوغا کن