اشتراک گذاری آسان فایل ها بین اندروید و ویندوز با WiFi

آیا از وصل کردن دستگاه اندرویدیتان به کامپیوتر برای کپی کردن یک فایل خسته شدید؟ جای خالی برای فایل های بزرگ بروی دستگاه اندرویدتان ندارید؟ چاره ی کار درست کردن یک فولدر به اشتراک گذاشته شده در Wi-Fi است. با استفاده از این آموزش شما می توانید هم فایلی از روی دیوایس اندرویدیتان به اشتراک بگذارید و در ویندوز آن را ببینید و هم فایلی در ویندوز به اشتراک بگذارید و به آن در دیوایس اندرویدیتان دسترسی داشته باشید.

در حالت عادی شما از طریق اندروید به فولدر ها یا HomeGroup ها دسترسی ندارید٬ ولی به آسانی به وسیله یک اپلیکیشن واسطه قادر به اینکار خواهید بود.

image25

اشتراک گذاری یک فولدر در ویندوز

برای اینکه شما به فولدری در اندروید دسترسی داشته باشید٬ باید دسترسی آن را بروی همه یا Everyone تنظیم کنید.

برای اینکار شما باید به فولدری که می خواهید به اشتراک بگذارید بروید٬ و در گزینه های بالا بروی اشتراک گذاری یا Share کلیک کنید. سپس بروی مردم خاص یا Specific People کلیک کنید.

image26

Everyone را در جعبه ی پایین بنویسید و بعد بروی add کلیک کنید.

sshot-4

به صورت پیش فرض دسترسی همه به صورت خواندن تعریف شده است٬ اگر می خواهید که فایلی را از روی دیوایستان داخل این فولدر کپی کنید دسترسی را به صورت Read/Write طریف کنید.

سپس بروی دکمه به اشتراک گذاری (Share) کلیک نمایید.

image27

سپس برای دسترسی به فولدر های به اشتراک گذاشته شما٬ شما باید رمز عبوری که از آن ها محافظت می کند را خاموش کنید. برای این کار به منوی Start بروید و “Network and Sharing” تایپ کنید. سپس وارد آن شوید و در منوی سمت چپ بروی “change advanced sharing settings” کلیک نمایید.

image28_edited-1

در صفحه ی باز شده به زبانه ی All Network بروید و رمز عبور محافظ کننده ی اشتراک گذاری را خاموش کنید.

image29 copy

دسترسی به فولدرهای به اشتراک گذاشته شده در اندروید

برای دسترسی به فولدر های به اشتراک گذاشته شده ما از اپلیکیشن ES File Manager استفاده کردیم. پس از دانلود و نصب این اپلیکشن وارد آن شوید٬ سپس یک بار صفحه را از راست به چپ بکشانید تا وارد تب LAN شوید. بعد از اینکه وارد تب LAN شدید Scan را فشار دهید و وارد کامپیوتر خود شوید.

image32

وارد مسیر فولدر به اشتراک گذاشته شده شوید. به عنوان مثال Users/Chris/Videos. حال شما مجموعه ای از فایل هایی را می بینید که توسط ویندوز به اشتراک گذاشته شده اند و قابل اجرا در دیوایس شما می باشد. به عنوان ما در این آموزش یک فیلم را به اشتراک گذاشتیم که می توانیم آن را استریم کنیم.

 

image35 copy

 

image36 copy

 

منبع: HowToGeek

How to Access Shared Windows Folders and Stream Videos Over Wi-Fi on Android

How to Access Shared Windows Folders and Stream Videos Over Wi-Fi on Android

Want to play videos from your computer on your Android, without the hassle of copying them to your device’s internal storage? Share a folder over the network with Windows. You can copy files back and forth over Wi-Fi, too.

Android doesn’t include built-in functionality for connecting to Windows shared folders or HomeGroups, but it’s pretty easy to set up. We’ve also covered using Plex, a dedicated streaming solution, but this is even simpler.

 

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۵ دیدگاه

  1. نیاز به مودم هست؟ یا با وایرلس لپ تاپ کار میکنه؟

  2. ممکنه بفرمائید چطور میشه از روی دیوایس اندروید یک فلدر رو شیر کنم تا با دیوایس دیگه یا ویندوز قابل دسترسی باشه؟

  3. آقا این کارو بکنیم آیا بعد همه میتونن فایل ها رو ببینن؟؟؟؟ همسایه پایینی بالایی بغلی نمیخوام ملت اینارو ببینن.
    یعنی امنیت داره یا نه؟