خودروی پرنده پاپ آپ

رونمایی ایرباس از پروژه مفهومی خودروی پرنده پاپ آپ (Pop.Up)

در سال‌های اخیر شاهد معرفی طرح‌های مفهومی بسیاری از ماشین‌هایی با توانایی تبدیل شدن به یک هواپیما و یا مشابه آن بوده‌ایم. حال در نمایشگاه خودرو ژنو 2017، ایرباس باز هم از طرحی جدید رونمایی کرده که رویاپردازی این کمپانی فرانسوی برای آینده‌ای هوشمند و پیشرفته را به تصویر می‌کشد. خودروی پرنده پاپ آپ (Airbus Pop.Up) خودرویی کوچک (یا به تعبیر ایرباس، کپسول مسافر) است که از آن می‌توان در چند حالت مختلف برای نقل و انتقال استفاده کرد.

در ویدیوی رسمی ایرباس فردی را می‌بینیم که کپسول مسافر را در قالب یک خودروی کوچک و بدون راننده احضار کرده و پس از رسیدن به محل مورد نظر، یک کوآدکوپتر بزرگ با اتصال به کپسول، او را به مقصد نهایی می‌رساند.

یکی از مواردی که شاید در این ویدیو توجه شما را به خود جلب کند، پشت سر هم قرار گرفتن تعداد زیادی از این کپسول‌ها مثل یک قطار (یا هایپرلوپ) است. اگرچه ایرباس از عبارتی با مضمون «تجربه سفری بدون اختلال و یکپارچه» استفاده می‌کند، اما هیچ صحبتی پیرامون این موضوع نشده و عملکرد این سیستم در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. درواقع پروژه خودروی پرنده پاپ آپ بر پایه هوش مصنوعی طراحی شده و حتی در آن سیستم واقعیت افزوده نیز دیده می‌شود که راننده برای مسیر پیشنهادشده برای حرکت دوچرخه، باید بازخورد خود را اعلام کند.

ایرباس برای طراحی و ساخت خودروی پرنده پاپ آپ از کمپانی ایتالیایی ایتال دیزاین (Italdesign) که تجربه همکاری با شرکت‌هایی همچون فولکس واگن، آلفا رومئو، ب‌ام‌و و بیشتر را دارد، کمک گرفته است. هرچند، این‌بار خبری از طراحی یک اتومبیل شهری نیست و سازندگان نگاهی متفاوت به آینده تکنولوژی دارند.

اگرچه حالا ما با طرح مفهومی جدید ایرباس برای تولید محصولی تبدیل‌شونده که شباهت زیادی به بازی‌های کامپیوتری نیز دارد، آشنا هستیم، اما هنوز سازندگان هیچ اطلاعاتی از زمان عرضه و یا برنامه‌های خود برای توسعه پروژه پاپ آپ را در اختیار علاقه‌مندان قرار نداده‌اند.

گالری تصاویر خودروی پرنده پاپ آپ

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*