آئودی کیو 8

خودرو مفهومی آئودی کیو 8 (Audi Q8 Sport) اسپورت در ژنو رویت شد

کمپانی خودروسازی آئودی پیرو رونمایی از طرح مفهومی خودرو آئودی کیو 8 اسپورت (Audi Q8 Sport)، در نظر دارد تا طرح جامعی از خودرو SUV آینده خود که ترکیبی از المان‌های یک اتومبیل کوپه نیز در آن دیده می‌شود را به همگان نشان دهد. طرح مفهومی نسخه اصلی این اتومبیل که برای نخستین بار چند هفته پیش در نمایشگاه خودرو دیتروید رونمایی شده بود، از یک سقف کوتاه‌تر همراه با بدنه‌ای بسیار شیک تر نسبت به نسل پیشین این خودرو شاسی بلند، آئودی Q7 بهره می‌برد.

آئودی کیو 8

همانطور که گفته شد، این SUV به نمایش درآمده در ژنو آئودی کیو 8 اسپورت است که کمی از مدل اصلی این خودرو مفهومی قدرتمندتر بوده و ظاهری اسپورت‌تر دارد. این اتومبیل از یک موتور توربوشارژ 3.0 لیتری V6 همراه با یک سیستم هیبریدی که جمعا قادر به تولید توان 469 اسب بخار هستند بهره می‌برد، این درحالیست که مدل اصلی کیو 8 قادر به ارائه 442 اسب بخار بود. رقم گشتاور به دست آمده با این پیشرانه چیزی در حدود 700 نیو‌تن متر است، اما به لطف یک کمپرسور برقی جدید این مقدار کافی خواهد بود تا شتاب این خودرو از 5.4 ثانیه مدل اصلی به 4.7 ثانیه کاهش پیدا کند.

یکی از نکات جالبی که خودرو مفهومی آئوی کیو 8 به همراه دارد، استفاده از یک باتری 0.9 کیلووات ساعتی لیتیوم یونی است که اجازه می‌دهد این اتومبیل در ترافیک‌های سنگین نیز بدون نیاز به تغییر به موتور گازوئیلی همچنان به صورت آهسته به راه خود ادامه دهد. این درحالیست که خودرو آئودی کیو 7 فاقد چنین سیستم هیبریدی با موتور الکتریکی مجزا است. هدف کلی استفاده از این سیستم هیبریدی متوسط، ارائه قدرت یک موتور 8 سیلندر همراه با بهره‌وری سوخت یک خودرو 4 سیلندر است. راننده با پر کردن باک این 85 لیتری این خودرو می‌تواند تا 1200 کیلومتر رانندگی کند.

به نقل از رابرت استدلر رئیس شرکت آئودی، سیستم رانندگی آئودی کیو 8 اسپورت یک قدم بزرگ به سمت بهینه سازی کارایی اتومبیل و همچنین پایداری در تولیدات اتومبیل هایی با حجم بزرگ است. وی ادامه می‌دهد:

ترکیبی از تکنولوژی هیبریدی خفیف و یک موتور TFSI می‌تواند رکورد جدیدی را برای سنتز Electromobility و موتورهای احتراقی به ثبت برساند. در آینده، این ترکیب در بسیاری از اتومبیل های شرکت آئودی دیده خواهد شد.

وقتی به طراحی خودرو مفهومی آئودی Q8 Sport نگاه می‌کنیم، یک جلو پنجره زیبا با معماری لانه زنبوری بسیار زیبا و مدرن به چشم می‌خورد که پیشرفت در زبان طراحی شرکت آئودی را همراه با لبه‌هایی براق و تیز که در کنار آن‌ها چراغ‌های هدلایت قرار گرفته به نمایش می‌گذارد. اگر از زاویه کناری نیز این خودرو را نظاره کنید، رگه‌هایی از یک خودرو کوپه را در این SUV مشاهده خواهید کرد. المان‌هایی که به نظر به مذاق دیگر خودروسازان آلمانی نیز خوش می‌آید و شاهد حضور آنها در بسیاری از محصولات مدرن ساخت شرکت‌های این خته از کره خاکی هستیم.

عرضه آئودی کیو 8 اسپورت در سال 2020 میلادی

در داحل این خودرو نیز اشکال لوزی شکلی چشم را احاته می‌کنند که گویی این خودرو از جنس آینده است. به معنای واقعی چنین حسی را تجربه خواهید کرد، حتی اگر فضای داخلی کمی بی‌روح و سرد به نظر برسد. اما به طور کلی تولید چنین اتومبیل هایی طی چند سال آینده دور از دسترس نخواهد بود. گفته می‌شود نسخه اصلی این خودرو مفهومی در سال 2019 میلادی آماده عرضه خواهد شد و اگر همه چیز طبق روال پیش رود، یک سال بعد از آن می‌توانیم شاهد حضور خودرو آئودی کیو 8 اسپورت در بازارهای بین‌المللی باشیم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*