پورشه پانامرا اسپورت توریزمو

رونمایی از پورشه پانامرا اسپورت توریزمو ؛ یک خودرو استیشن به سبک پورشه

اگر 11 مدل مختلف از اتومبیل پورشه پانامرا برای انتخاب شما کافی نیست، اینجا 4 مدل جدیدتر نیز برای شما آماده‌ی عرضه هستند و حالا زمان شگفت انگیزی فرا رسیده است: ساعاتی پیش شاهد رونمایی از نسخه استیشن این محصول با نام کامل پورشه پانامرا اسپورت توریزمو (Porsche Panamera Sport Turismo) در نمایشگاه خودرو ژنو بودیم.

پورشه، غول خودروساز آلمانی یک مدل «اسپورت توریزمو» را به خانواده اتومبیل های پانامرا سال 2018 خود اضافه کرده است. اما این اتومبیل، برخلاف تمامی مدل های پانامرا یک استیشن واگن است که می‌توان در عین حال نیازهای عاشقان سرعت و هیجان را نیز ارضا کند. پورشه پانامرا اسپورت توریزمو از شباهت زیادی با نسل کنونی خودرو پانامرا برخوردار است که در سال 2017 تغییرات اساسی کرده بود؛ البته با این تفاوت که سقف آن از فضای بار بیشتری برخوردار بوده و فضای بالای سر سرنشنینان پشتی خودرو نیز بهبودیافته است.

اگرچه این خودرو به اندازه کافی جا برای حمل وسایل بزرگی نظیر مبلمان را ندارد، اما وقتی با نسخه اصلی پانامرا آن را مقایسه می‌کنیم، می‌توانید به خوبی ساک های مسافرتی خود را بدون هرگونه مشکل کمبود جا در پشت این خودرو استیشن جای دهید. از همه مهم‌تر پورشه پانامرا اسپورت توریزمو نخستین سری از اتومبیل های پانامرا است که گنجایش جابجایی 5 سرنشین را در خود می‌بیند، بنابراین به راحتی می‌توانند سه سرنشین بزرگسال در ردیف پشتی بنشینند. اما در نظر داشته باشید، یک صندلی اضافی پشت وقتی که شما بخواهید از کنسول پشتی استفاده کنید و یا آن‌ها را تنظیم کنید فدا خواهد شد.

یکی دیگر از اولین های این خودرو (و شاید صنعت خودروسازی)، اسپویلر متغیر بخش عقب است که تغییر موقعیت داده و سرعت خودرو را به منظور بهبود آیرودینامیک تنظیم می‌کند. هرچند این فناوری جدید نیست، اما پورشه عنوان می‌کند که خودرو پانامرا اسپورت توریزمو برای نخستین بار آن را بر روی سقف خودرو قرار داده است، در حالی که شاهد حضو این ترکیب بر روی صندوق عقب خودروهای اسپورت 911 و نسخه اصلی پانامرا هستیم. این اسپویلر نه تنها می‌تواند به ثبات خودرو کمک کند، بلکه می‌تواند سر و صدای باد اطراف اتومبیل را زمانی که سانروف باز است کاهش دهد.

پورشه پانامرا اسپورت توریزمو

مشخصات فنی پورشه پانامرا اسپورت توریزمو

دلیل تولید پانامرا اسپورت توریزمو، درواقع موجود بودن یک خودرو مفید همه کاره بوده است که بتواند چندین قشر مختلف را علاقه‌مند به خود کند. به همین دلیل است که این استیشن لوکس اسپورت از یک سیستم مدیریت حمل و نقل برخوردار است که شامل دو یل در طبقه بالایی خودرو شده و می‌تواند توشه‌های مختلف را مهار کرده و یا اجازه‌ی پیکربندی‌های متفاوتی را به کاربر بدهد. در زمان رونمایی، گفته شد که این خودرو استیشن در چهار نسخه آماده عرضه به بازار خواهد بود: پانامرا 4 که 330 اسب بخار را تولید می‌کند؛ پانامرا 4 اس که 440 اسب بخار را تولید می‌کند؛ پانامرا 4 E-Hybrid که 462 اسب بخار را تولید می‌کند و همچنین یک مدل توربو که 550 اسب بخار را تولید خواهد کرد. لازم به ذکر است که هر 4 مدل، انتقال قدرت به تمامی چرخ‌ها را ارائه می‌کنند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*