رشد تولید خودرو

ایران صاحب رتبه نخست رشد تولید خودرو در جهان شد

به گزارش اتحادیه بین‌المللی وسایل نقلیه موتوری، ایران در سال ۲۰۱۶ میلادی بیش از یک میلیون دستگاه خودرو تولید کرده و در بین تمامی کشورهای جهان صاحب رتبه نخست رشد تولید خودرو در سال گذشته شد. طبق این آمار، ایران بالاتر از ایتالیا در رتبه هجدهم تولید خودرو قرار گرفته و چینی‌ها با اختلاف زیاد در صدر تولیدکنندگان جای گرفته‌اند.

اتحادیه بین‌المللی وسایل نقلیه موتوری اعلام کرد که ایران بالاترین رشد تولید خودرو را در سال ۲۰۱۶ به خود اختصاص داده است. طبق این گزارش، در سال گذشته ۱ میلیون و ۱۶۴ هزار و ۷۱۰ دستگاه خودرو در ایران تولید شده که ۱ میلیون و ۷۴ هزار دستگاه مربوط به خودروهای سواری و ۹۰ هزار و ۷۱۰ دستگاه مربوط به خودروهای تجاری بوده است.

با این میزان تولید، ایران در رتبه هجدهم تولید خودرو در جهان قرار گرفته و ایتالیا با تولید ۱ میلیون و ۱۰۳ هزار دستگاه خودرو، یک پله پایین‌تر از کشورمان در مکان نوزدهم جای گرفته است. چین با تولید ۲۸ میلیون و ۱۱۸ هزار دستگاه خودرو با اختلاف، رتبه نخست جهان را به خود اختصاص داده و آمریکا با تولید ۱۲ میلیون و ۱۹۸ هزار دستگاه در رتبه دوم قرار گرفته است. همچنین ژاپن با تولید ۹ میلیون و ۲۰۴ هزار دستگاه خودرو به عنوان سومین تولیدکننده بزرگ جهان شناخته می‌شود.

رشد تولید خودرو

رشد تولید خودرو در ایران ۱۸.۶ درصد بوده است

بر اساس گزارش اتحادیه بین‌المللی وسایل نقلیه موتوری، ایران از نظر تولید خودروهای سواری در رتبه ۱۴ و از نظر تولید خودروهای تجاری در رتبه ۲۱ جای گرفته است. رشد تولید خودرو در ایران در سال ۲۰۱۶ نسبت به سال قبل از آن ۱۸.۶ درصد بوده و با این میزان رشد، رتبه نخست جهان را به خود اختصاص داده است. چین با رشد ۱۴.۵ درصدی در رده دوم و ترکیه با رشد ۹.۴ درصدی در رده سوم قرار گرفته‌اند.

این نهاد تخصصی، کل تولید خودروهای جهان در سال ۲۰۱۶ را ۹۴ میلیون و ۹۷۶ هزار دستگاه اعلام کرد که از این میان ۷۲ میلیون و ۱۰۵ هزار دستگاه خودروی سواری و ۲۲ میلیون و ۸۷۱ هزار دستگاه خودرو تجاری بوده است. رشد تولید خودرو در سراسر جهان در این سال ۴.۵ درصد بوده و سهم ایران از کل خودروهای تولید شده در سراسر جهان ۱.۲۲ درصد عنوان شده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۱۱ دیدگاه

 1. این خبرها که باد کردن صنایع ورشکسته داخلی است در اصل نوعی عوامفریبی است

 2. به نظر من خودرو های ایرانی در کشتن رتبه اول توی دنیا دارن
  ماشلا

  اخه ساپیا شما به چی افتخار می کنی ؟

 3. کیفیت چی ؟؟ از لحاظ کیفیت کجای جهانه ؟؟؟ اگر این همه تولید داره . چرا من جوون دو ساله بیکارم ؟؟ چرا منو ت وصنایع خودروسازی استخدام نمیکنن ؟

 4. هیچ کشوری تو دنیا بی کیفیت تر از ایران تولید نمیکنه ماشالا توی بی کیفیتی از چین هم جلو زده البته چین بهترین هارو تولید میکنه مثلا کیفیتش در حدی شده که امریکا خطوط ریلیشو به ژاپن حتی خودش نداد تا بسازه بلکه چین خطوط ریل رو میسازه اما همین ملت میان کالای چینی رو بیکفیت میدونن

 5. وطنم ای شکوه پا برجا …
  خدایی اونایی که این آمارا رو منتشر میکنن و از اون بدتر با افتخار هم منتشر میکنن چجوری روشون میشه؟؟؟!!!
  از نظر کیفی که اصلا هیچی نگیم بهتره، ولی حتی از نظر کمی هم نباید ایران تو لیست باشه، برای این که عملا چیزی که ایران داره تولید میکنه در مقایسه با کشوری مثا ایتالیا بیشتر شبیه گاریه تا ماشین!

 6. یه دیوونه میتونه ساعت های زیادی در روز برقصه و همه نگاهش کنن و بخندن
  تا یه رقاص حرفه ای که شاید در ماه یک یا دو ساعت برقصه و همه حیرت کنن و لذت ببرن

  حجم و میزان کَمّی تولید خودروی ایران هم مثل رقص اون دیوونه است

 7. متحول شدم این ابهتای الکی چیه میدید این اشغال خور ملس چه لزومی داره این رنکا اصلا با یه مشت درپیت بیام مقام بیارم
  خیلی الکی خوشن اینا هه ماشین عصر حاضر مارو نمیشه با ۱ قرن پیش ایتالیا قیاس کرد همه باید بدونن که ماشینایی سوپرکاری مثله لامبورگینی، فراری، بوگاتی.. مال ایتالیا هستن و این کشور با ابر خودروهای جهان رنک اورده، الان میگن ما خودمون با اونا مقایسه نکردم خو با هر کشور مگه چی دارین، بزور وارد تولید شدن کمپلت ماشین سازی ما تقلیده همرا با صفر تا صد قطعات چین مثلا سمند سورن تقلید از آاودی A4 هستش پیراید ۱۳۲ از سوبارو البته از لحاظ چراغ فقط خخ تازه من ادمش دارم که رفته اونجا میگه سیلندردسته دوم خودروهایی مثه ماکسیمارو فرچه میزنن پلاستیک پلمپ میکنن جای نو میفروشن، با این مزخرفات هیچیو نمیتونید ثابت کنین ما که دیگه تو ایرانیم همه میدونن گیج بازی شده این حرفارو کسی که موقیم خارج هست و یه کم مشکل ذهنی داره بهش بگی تازه شاید ذوق کنه، اخه شرکت بی حساب چه گلی به سره ما زدی.

 8. کاش از لحاظ (( کیفیت )) هم میگفتید در چه رتبه ایی هستیم

 9. البته تولید بی کیفیت ترین خودروهای جهان

 10. تویوتا سالی ۱۲ میلیون خودرو تولید میکنه اینقدر خودشو نمیگیره

 11. ooo خخخخخخخ… یک دقیقه سکوت..!