تلویزیون QLED سامسونگ

تلویزیون QLED سامسونگ برای اولین بار تاییدیه حجم رنگ ۱۰۰ درصدی را دریافت کرد

شرکت سامسونگ الکترونیکس در نمایشگاه CES 2017 از تلویزیون‌های QLED خود رونمایی کرد و اکنون برای نخستین بار موفق به دریافت تاییدیه از انجمن جهانی آزمایش و تایید صلاحیت VDE شده‌ است. این تاییدیه برای توانایی در تولید حجم رنگ ۱۰۰ درصدی به تلویزیون QLED سامسونگ اهدا شد.

تاییدیه VDE یا Verband Deutscher Elektrotechniker برای تلویزیون‌ها بر اساس آزمایش‌های صنعتی و تست‌های دقیق حجم رنگ صادر شده ‌است. این تاییدیه ادعای سامسونگ مبنی بر تولید بالاترین حجم رنگ در تلویزیون‌های موجود در بازار را تصدیق می‌کند و نشان می‌دهد تلویزیون QLED سامسونگ بالاترین کیفیت تصویر را به مخاطب خود عرضه می‌کند.

تلویزیون QLED سامسونگ

حجم رنگ که دقیق‌ترین استاندارد برای نمایش رنگ‌هاست، دو المان مختلف را در تلویزیون‌هایی با حجم رنگ سه‌بعدی می‌سنجد. این دو المان، وسعت رنگ (Color Gamut) و سطح روشنایی هستند. وسعت رنگ، بیشترین میزان رنگی را که یک تلویزیون‌ می‌تواند به صورت فیزیکی نمایش دهد بیان می‌کند و سطح روشنایی، بالاترین میزان روشنایی در یک تلویزیون را مشخص می‌کند. هرچه وسعت رنگ و سطح روشنایی بیشتر باشد، حجم رنگی در تلویزیون بیشتر خواهد بود. تلویزیون QLED سامسونگ حجم رنگی بسیار بالایی دارد که باعث می‌شود تصاویر واقعی‌تر و با جزئیات و دقت بیشتر باشند. همچنین تصاویر HDR را به صورت زنده‌تر، دقیق‌تر و با بالاترین کیفیت ممکن در صحنه‌های روشن و تاریک به کاربران نشان می‌دهند.

یکی از مدیران ارشد سامسونگ در زمینه نمایشگرها، در مورد تلویزیون ‌های QLED و کسب تاییدیه VDE چنین می‌گوید:

اینکه سامسونگ توانسته تاییدیه «حجم رنگی ۱۰۰ درصد» را کسب کند، نشان می‌دهد تلویزیون QLED سامسونگ از قدرت بالایی برخوردار بوده و انقلابی در زمینه تصویر به وجود آورده‌ است. در مقام شرکتی که ۱۱ سال متوالی است به عنوان شماره یک بازار تلویزیون دنیا فعالیت می‌کند، سامسونگ همچنان به پیشروی و رهبری خود در این بازار ادامه می‌دهد و قصد دارد دنیایی از نمایشگرهایی با فناوری کوانتوم دات را پایه‌گذاری کند تا بالاترین کیفیت تصویر به مخاطب منتقل شود.

نمایش ناآشکارترین اختلاف‌های رنگی در تلویزیون QLED سامسونگ

علاوه بر این موضوع، تلویزیون QLED سامسونگ می‌تواند ناآشکارترین اختلاف‌های رنگی را به راحت‌‌ترین حالت به تصویر بکشد؛ این موضوع در تلویزیو‌های با حجم رنگ دوبعدی به سادگی اتفاق نمی‌افتد؛ بنابراین، رنگ‌ها و تصاویر دقیقا با همان کیفیت مقابل دوربین کارگردان به کاربر منتقل می‌شود تا بینندگان، بهترین حس را هنگام تماشای محتوای HDR داشته باشند.

عموما در تلویزیون با افزایش روشنایی تصویر، قدرت تولید و تبدیل رنگ کاهش پیدا می‌کند که این امر در تلویزیون‌های معمولی منجر به اعوجاج رنگ می‌شود؛ به عنوان مثال رنگ زرد می‌تواند به رنگ نارنجی یا قرمز به تصویر کشیده شود. تلویزیون‌ های QLED سامسونگ این مشکل را به راحتی و برای اولین بار در صنعت تلویزیون دنیا حل کرده‌اند. این تلویزیون‌ها با اینکه روشنایی‌شان بین ۱۵۰۰ تا ۲ هزار نیت (Nit) است، اما ۱۰۰ درصد رنگ‌های محتوای در حال پخش را به تصویر می‌کشند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. کدوم بهتره oled الجی یا QLED سامسونگ ؟