ژاکت هوشمند گوگل

ژاکت هوشمند گوگل و لیوایز امسال وارد بازار می‌شود

معمولا زمانی از نام «هوشمند» برای محصولی استفاده می‌شود که بخواهیم توانایی اتصال آن به اینترنت را نشان دهیم. هرچند، حالا در سال ۲۰۱۷ میلادی هستیم و بسیاری از محصولاتی که حتی تصور آنها را نمی‌کنید نیز به صورت هوشمند تولید می‌شوند. به دنبال همین موضوع، کمپانی‌های بزرگ گوگل و لیوایز در تعاملی مشترک، ژاکتی هوشمند و جین را توسعه داده‌اند که به‌نظر قرار است امسال روانه بازار شود. اما آیا از ژاکت هوشمند گوگل و لیوایز استقبال می‌شود؟

ژاکت هوشمند گوگل

سیستم هوش مصنوعی استفاده‌شده در این لباس بر پایه پروژه ژاکارد گوگل (Project Jacquard) که در کنفرانس I/O 2015 معرفی شد، طراحی شده است. هدف اصلی این پروژه، اضافه کردن برخی قابلیت‌ها به وسایل روزمره‌ای است که کاربران به چشم یک محصول تکنولوژیکی به آنها نگاه نمی‌کنند. درنتیجه، می‌توان اطلاعات مربوط به این وسایل را از طریق تلفن هوشمند مشاهده کرد. نمونه چنین چیزی را پیشتر با تولید ساعت های هوشمند دیده‌ایم؛ اما وسایلی که در این پروژه استفاده می‌شوند معمولا تکنولوژی‌گرا نیستند.

ژاکت هوشمند گوگل و لیوایز ۳۵۰ دلار قیمت دارد

ژاکت هوشمند گوگل که درواقع “Levi’s Commuter Trucker Jacket” نام دارد، در رویداد سالانه “SXSW” به نمایش درآمده و از بلوتوث برای اتصال به تلفن هوشمند استفاده می‌کند. یکی از قابلیت‌های جذاب این ژاکت جین هوشمند، امکان پاسخ دادن به تماس‌های دریافتی با لمس دکمه نصب‌شده روی سر آستین سمت چپی است که هنگام رانندگی یا دوچرخه‌سواری، کارآمد خواهد بود. به کمک اپلیکیشن اختصاصی این ژاکت نیز امکان شخصی‌سازی دستورهای حرکتی برای کاربران وجود خواهد داشت. به‌علاوه، باتری تعبیه‌شده در آستین سمت چپ با یک بار شارژ شدن، تا ۲ روز انرژی مورد نیاز این ژاکت هوشمند را فراهم می‌کند.

هنوز زمان عرضه دقیق این محصول ۳۵۰ دلاری مشخص نشده است. ویدیوهای رسمی زیر، شما را بیش از پیش با ژاکت هوشمند لیوایز و گوگل آشنا می‌کند:

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*