توقف تولید گوشی Solarin

توقف تولید گوشی Solarin ؛ گوشی فوق امنیتی 16 هزار دلاری که شکست خورد!

در ماه مه گذشته، استارتاپ بریتانیایی Sirin Labs در رویدادی پر سر و صدا که در آن اشخاص معروفی چون لئوناردو دیکاپریو و تام هاردی حضور داشتند، گوشی فوق امنیتی خود، گوشی Solarin را با قیمت 16 هزار دلار معرفی کرد. درست شنیدید، یک اسمارت فون اندرویدی با قیمتی هم اندازه خودروی کیا Forte! اما پس از گذشت 10 ماه خبر توقف تولید گوشی سولارین منتشر شد.

به گزارش بیزنس اینسایدر، استارتاپ Sirin Labs ساخت این گوشی فوق گران را متوقف کرده و به نقل از وبسایت Calcalist، سی نفر از نود کارمند این استارتاپ از کار بیکار شده‌اند. البته توقف تولید گوشی Solarin چندان دور از انتظار هم نبود؛ از همان ابتدا، قیمت ۱۶ هزار دلاری برای هندستی با سخت افزار از مد افتاده و نسباتا قدیمی که تنها به تامین امنیت اطلاعات کاربرانش مینازد، آنقدر غیرمنطقی بود که چنین اتفاقی پیش بینی می‌شد. پرداخت چنین هزینه‌ای صرفا برای در امان بودن از هک شدن اطلاعات، در حالی که رقبایی مانند Blackphone 2 با قیمت 799 دلار خدمات مشابهی را ارائه می‌دهند، قابل تصور نیست؛ هزینه‌ای که مالیات تعلق گرفته به آن در آمریکا بیشتر از قیمت رقبایش می‌شود!

توقف تولید گوشی Solarin

توقف تولید گوشی Solarin به معنای تعطیل شدن کمپانی Sirin Labs نیست

با این وجود، کمپانی Sirin Labs به معدود افراد مرفهی که حدود ۲۰ هزار دلار برای دیوایس امنیتی Solarin پرداخت کردند، این اطمینان خاطر را داد که ارائه خدمات به آن‌ها متوقف نخواهد شد. در مورد آینده این استارتاپ هم گزارش بیزنس اینسایدر نشان می‌دهد که مدیران این کمپانی، روی ساخت محصولات دیگری تمرکز خواهند کرد. کسی چه می‌داند، شاید چند ماه دیگر خبر عرضه تبلتی 20 هزار دلاری توجه‌ها را به این کمپانی جلب کند!

اما اتفاقی که برای شرکت Sirin Labs افتاد می‌تواند برای افرادی که رویای عرضه محصولی متفاوت و وارد شدن به دنیای استارتاپ ها را دارند، درس مهمی باشد؛ قیمت گذاری هوشمندانه در کنار توان رقابت با محصولات مشابه، یکی از مهم‌ترین عناصری است که نقش تعیین کننده‌ای در موفقیت یا شکست یک محصول دارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*