با Kite Patch از شر پشه های مزاحم خلاص شوید

تا امروز روش ها و ابزار های گوناگونی برای رهایی از شر پشه های مزاحم ارائه شده است.برخی از این روش ها و ابزار ها واقعا کاربردی بوده و برخی دیگر هم صرفا محصولاتی بازاری هستند.اما Kite Patch ابزاری است که به ادعای سازندگان آن شما را برای همیشه از شر مزاحمت های این موجودات موزی خلاص می کند.

در سال ۲۰۱۱ نشریه نیچر مقاله‌ای جالب منتشر کرد که از رفتار و دلیل جذب پشه‌ها به انسان پرده برمی‌داشت. در این مقاله ثابت شده بود که پشه‌ها در واقع جذب دی‌اکسید کربنی می‌شوند که از بدن انسان‌ها منتشر می‌شود. مرکز تحقیقاتی Riverside بر اساس این اطلاعات کشف کردند که سه گروه از مواد شیمیایی می‌توانند گیرنده‌های دی‌اکسید کربن پشه‌ها را اصطلاحا کور کنند.

Kite-Patch-1هر کدام از این گروه‌ها از متد خاصی جهت گمراهی پشه‌ها استفاده می‌کنند. یکی از آن‌ها تولیدکننده دی‌اکسید کربن است که سبب جذب آن‌ها به خود و نه به انسان می‌شود. دیگری نیز از انتشار دی‌اکسید کربن از بدن انسان جلوگیری می‌کند.

Kite-Patch-2

Kite Patch با چسباندن روی لباس مانع نزدیک شدن پشه ها به انسان می شود

اساس تولید Kite Patch هم بر پایه همین تحقیقات است. Kite Patch در واقع نوعی برچسب کوچک و غیر سمی است که با مختل کردن حسگر های دی اکسید کربن پشه ها ، می تواند تا ۴۸ ساعت این حشرات موزی و خون آشام را از شما دور نگه دارد.

پس از تولید ابتدایی Kite Patch، سازندگان آن یک کمپین حمایت مالی در وب‌سایت ایندیگوگو راه‌اندازی کردند. این پروژه چنان مورد استقبال کاربران قرار گرفته که ۷۵ هزار دلار حمایت مالی مدنظر سازندگان را رد کرده و به رکورد ۵۵۷ هزار دلار رسیده است!

همان‌طور که میدانید این پشه‌ها در کشورهای آفریقایی به بلایی خانمان‌سوز تبدیل شده‌اند و به همین دلیل تیم سازنده قصد دارد یک برنامه آزمایشی را در کشور اوگاندا با محصول خارق‌العاده خود به انجام رساند.

منبع : Kite Patch

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*