دومین نسخه آزمایشی اندروید 7.1.2

دومین نسخه آزمایشی اندروید ۷.۱.۲ برای گوشی های گوگل منتشر شد

واضح است که دستگاه های برند پیکسل و نکسوس شرکت گوگل، زودتر از هر دستگاه دیگری می‌توانند به روزرسانی های نرم افزار اندروید را دریافت کنند. در همین راستا دستگاه های پیکسل (Google Pixel)، پیکسل ایکس ال (Google Pixel XL)، پیکسل سی (Google Pixel C)، نکسوس ۵ ایکس (Nexus 5X)، نکسوس ۶ پی (Nexus 6P) و همچنین نکسوس پلیر (Nexus Player) از جمله دستگاه‌هایی هستند که موفق شده‌اند دومین نسخه آزمایشی اندروید ۷.۱.۲ را دریافت کنند.

البته پیشتر گوشی نکسوس ۶ نیز عوض عضو این گروه بود، اما گوگل هفته گذشته یک دانگرید برای این گوشی ارسال کرد که آن را از اندروید ۷.۱.۱ به اندروید ۷.۰  منقل می‌کرد تا نشان دهد گوگل می‌خواهد این گوشی را همچنان در نسخه ۷ نگه دارد. در این جا همچنین جای خالی دستگاه نکسوس ۹ نیز به چشم می‌خورد که متاسفانه پتانسیل دریافت این به روزرسانی را داشت.

کاربران گوشی های نکسوس ۶ پی، پس از نصب به روزرسانی اندروید ۷.۱.۲ قادر خواهند بود با کشیدن انگشتشان بر روی اسکنر اثر انگشت، پنل نوتیفیکیشن ها را به پایین صفحه بکشند. این قابلیت در ابتدا توسط دو گوشی گوگل پیکسل / پیکسل ایکس ال مورد استفاده قرار گرفت که پس از کسب محبوبیت بین کاربران حتی به گوشی نکسوس ۵ ایکس نیز راه پیدا کرد.

اندروید ۷.۱.۲ بیشتر با هدف بهبود عملکرد تبلت ها عرضه شده است

همچنین آپدیت اندروید ۷.۱.۲ در اختیار کاربران تبلت پیکسل سی شرکت گوگل نیز قرار گرفته است. گوگل رابط کاربری قدیمی آخرین اپلیکیشن های این تبلت را کمی زیبا‌تر کرده است، اما عملکرد آن به مراتب بهتر شده است. شما اینک میتوانید یک کارت را به داخل کارت دیگر انداخته تا از حالت اسپلیت اسکرین بهره‌مند شوید. ظاهرا این نسخه از به روزرسانی نرم افزار اندروید با هدف بهبود در کارایی تبلت های اندرویدی عرضه شده است و گوگل می‌خواهد کاربران حرفه‌ای را از سمت کامپیوترهای ویندوز ۱۰ به سمت استفاده از دستگاه های به مراتب ارزان قیمت‌تر اندرویدی بکشاند.

اگر از دارندگان گوشی های ذکر شده هستید، بسته به موقعیت جغرافیتان آپدیت را به صورت OTA دریافت خواهد کرد. البته در حال حاضر گوگل تا بدین لحظه هیچ تصویری از امکانات جدید این به روزرسانی نگرفته است و باید منتظر درز تصاویر جدیدی از آن در آینده‌ای نزدیک باشیم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*