دریافت پول از ATM با گوشی های هوشمند

امکان دریافت پول از ATM با گوشی های هوشمند فراهم شد

تکنولوژی‌های مرتبط با گوشی های هوشمند به قدری سریع پیشرفت می‌کنند که رفته رفته قابلیت اصلی گوشی موبایل یعنی برقراری تماس در بین آن‌ها گم می‌شود. به عنوان یکی از مهمترین فرآیندهای روزمره انسان‌ها باید به امور مالی و بانکی اشاره کرد، اموری که در آینده‌ای نه چندان دور تماما به کمک گوشی های هوشمند انجام خواهند شد. به عنوان نمونه، اکنون تنها به وسیله کارت‌های بانکی می‌توان از دستگاه‌های ATM پول دریافت کرد، اما مدتی است بانک‌های بزرگ ایالات متحده آمریکا به دنبال روش‌هایی برای ساده‌سازی این کار به کمک گوشی های هوشمند هستند. دریافت پول از ATM با گوشی های هوشمند یک انقلاب در صنعت بانکداری الکترونیک خواهد بود.

امکان دریافت پول از ATM با گوشی های هوشمند ، علاوه بر سهولت، امنیت را نیز دربر خواهد داشت

مشتریان بانک Wells Fargo نخستین کسانی خواهند بود که از امکان دریافت پول از ATM با گوشی های هوشمند خود بهره می‌برند. این قابلیت بعد از انجام یک سری از آزمایشات بر روی تمامی 13 هزار دستگاه ATM این شرکت به صورت سراسری عملی شد. از روز دوشنبه، تمامی بیست میلیون کاربری که از موبایل بانک Wells Fargo استفاده می‌کنند قادر خواهند بود از طریق کد پین هشت رقمی فراهم شده در داخل اپلیکیشن در کنار رمز اصلی کارت، به حساب خود دسترسی داشته باشند. این کد برای دریافت پول از ATM با گوشی های هوشمند ، به صورت اتوماتیک صادر شده و از هر کد تنها یک بار می‌توان استفاده کرد. این کار، علاوه بر سهولت در دریافت پول، امنیت را به میزان بسیار زیادی افزایش می‌دهد. نکته مهم دیگر اینجاست که دستگاه‌های ATM آپدیت شده و جدید Wells Fargo همچنان از کارت‌های بانکی عادی و قدیمی پشتیبانی خواهند کرد.

دریافت پول از ATM با گوشی های هوشمند

بر اساس گفته‌های جاناتان ولین (Jonathan Velline)، رئیس بخش‌ دستگاه‌های ATM بانک Wells Fargo، احراز هویت دو مرحله‌ای برای دریافت پول از ATM با گوشی های هوشمند ، علاوه بر راحت بودن در مقایسه با روش سنتی، امنیت بیشتری را برای کاربران به ارمغان خواهد آورد :

ویژگی جدید امکان دریافت پول از ATM با گوشی های هوشمند به کاربران اجازه می‌دهد در هر زمانی اقدام به دریافت پول نقد کنند، حتی در زمانی که کارت عابر خود را همراه ندارد. افزایش امنیت را باید یکی از مهمترین ویژگی‌های انجام امور بانکی بدون نیاز به استفاده از کارت دانست. همچنین احراز هویت دو مرحله‌ای، به کاهش خطرات ناشی از کلاهبرداری‌های اینترنتی بسیار کمک می‌کند.

گفتنی است دریافت پول از ATM با گوشی های هوشمند امکانی است که بسیاری از بانک‌های بزرگ آمریکایی در ادامه ایده بانک Wells Fargo به دنبال آن هستند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*