شاتر شناور

فعال‌سازی شاتر شناور را در گوشی های سری گلکسی ای 2017 فراموش نکنید

اگر مطلب معرفی رسمی گوشی های سری گلکسی ای 2017 در ایران را به خاطر داشته باشید، فلسفه عرضه این گوشی ها را امکان خرید محصولاتی شبیه به پرچمداران سامسونگ به ازای قیمت‌های پایین‌تر دانستیم. به عنوان یکی از مهمترین ویژگی‌های نسخه 2017 گلکسی ای 5 (Galaxy A5 2017) و همچنین نسخه 2017 گلکسی ای 7 (Galaxy A7 2017) باید به دوربین‌های آن‌ها اشاره کرد، دوربین‌هایی که حتی در پرچمداران سامسونگ نیز دیده نمی‌شود. این دو محصول هم در پشت و هم در جلوی خود به سنسورهای 16 مگاپیکسلی مجهز شده‌اند و انتخابی مناسب برای طرفداران سلفی محسوب می‌شوند. در کنار این ویژگی سخت افزاری، باید به ویژگی نرم افزاری بسیار جالب و جدید دیگری در بخش دوربین این دو مدل و همچنین در دوربین نسخه 2017 گلکسی ای 3 (Galaxy A3 2017) با عنوان شاتر شناور اشاره کرد.

هر سه گوشی از سری گلکسی ای 2017، در بخش دوربین بسیار قوی هستند. حتی پایین‌ترین مدل یعنی گلکسی ای 3 سال 2017 نیز به یک دوربین 13 مگاپیکسلی در پشت و یک دوربین 8 مگاپیکسلی در جلوی خود مجهز شده است. یکی از قابلیت‌های نرم افزاری جدید به کار رفته در دوربین این گوشی ها شاتر شناور است.

شاتر شناور

Galaxy A7 2017

حین نگه داشتن گوشی با یک دست و تلاش برای گرفتن سلفی مخصوصا با گوشی های دارای صفحه نمایش بزرگ، زدن دکمه شاتر واقع در بخش میانی پایین صفحه نمایش بسیار سخت است. به لطف قابلیت شاتر شناور می‌توان این دکمه را به هر جایی از صفحه انتقال داد. به این ترتیب دیگری نیازی به دست کاری تنظیمات دوربین برای گرفتن عکس با فشردن دکمه‌های تغییر حجم صدا نیست. گفتنی است فعال‌سازی شاتر شناور کار سختی نبوده و تنها کافی است تا بعد از رفتن به تنظیمات دوربین گوشی، آن را با یک بار لمس فعال کنید.

شاتر شناور در گلکسی اس 8 نیز وجود دارد!

البته شاتر شناور دکمه‌ای مستقل از شاتر اصلی بوده و دکمه اصلی ثبت عکس همواره در سر جای خود ثابت است. جالب است بدانید قابلیت شاتر شناور در گلکسی اس 8 و گلکسی اس 8 پلاس یعنی پرچمداران جدید سری S سامسونگ نیز وجود دارد. امیدواریم سامسونگ از این پس، این قابلیت را در تمامی گوشی های جدید خود قرار داده و همچنین آن را از طریق انتشار یک به‌روزرسانی، به گوشی های کنونی نیز بیاورد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

4 دیدگاه

  1. سامسونگ بهترین برند جهان هست هم از نظر قیمت هم از نظر کیفیت

  2. این ویژگی در a5 سال ۲۰۱۶ هم وجود داره.من خودم این گوشی رو دارم.البته به نوقا آپدیت کردم

  3. چه عجب یه کار درست حسابی از سامسونگ دیدیم