مانیتور هوای شخصی اسپریمو

با مانیتور هوای شخصی اسپریمو ، آیفون شما وضعیت هوا را بررسی خواهد کرد

این به قدر کافی آسان است بتوانیم محتویات مواد غذایی که می‌خریم را بررسی کنیم، اما به راستی چگونه باید هوایی که تنفس می‌کنیم را بسنجیم؟ بدین منظور، دستگاه های نمایشگر کیفیت هوا تولید شده‌اند، اگر چه طوری طراحی شده‌اند که باید آن‌ها را به صورت ثابت و در یک مکان قرار دهید. گروه تحقیقاتی “Sprimo Labs” مستقر در دره سیلیکون یک جایگزین قابل حمل و کاربردی‌تر از مانیتورهای کیفیت هوا را به نام “Sprimo Personal Air Monitor” یا «مانیتور هوای شخصی اسپریمو» توسعه داده است. این گجت بسیار کوچک توسط درگاه لایتنینگ اپل به گوشی های آیفون متصل می‌شود.

مانیتور هوای شخصی اسپریمو نیازی به باتری نخواهد داشت و حتی برای روشن شدن نیز هیچ دکمه یا مقدمه‌ی پیچیده‌ای سر راه خود نمی‌بیند. پس از این که اسپریمو را به آیفون خود وصل می‌کنید و اپلیکیشن اختصاصی آن را به اجرا درمیاورید، این گجت به صورت خودکار دما، رطوبت و کیفیت هوای اطراف خود را اندازه گیری خواهد کرد. کیفیت خواندن مبتنی بر سطوح مختلف ترکیبات آلی فرار (VOC) بر هوا است و آنها را همراه با اعداد و رنگ بر روی نمایشگر گوشی هوشمند شما به تصویر می‌کشد. اعداد کم و رنگ سبز به معنای کیفیت بالای هوا، اعداد متوسط و رنگ زرد به معنای کیفیت نسبتا خوب هوا و همچنین اعداد بالا و رنگ قرمز به معنای هوایی آلوده است. در گام‌های بعدی می‌توانید اقدامات لازم را برای حذف موارد آلوده کننده انجام دهید. به طور مثال می‌توانید منطقه را ترک کنید و یا منبع تولید کننده ترکیبات آلی فرار (نظیر یک فرش و موکت سمی و یا حتی دود سیگار) را از بین ببرید.

مانیتور هوای شخصی اسپریمو

قیمت مانیتور هوای شخصی اسپریمو

هرچند اگر بخواهید از مانیتور هوای شخصی اسپریمو در محیط بیرون از منزل استذفاده کنید، با توحه به دود زیاد تولیدی از اگزوز اتومبیل ها، شما به مشکل خواهید خورد. علاوه بر این، اپلیکیشن مربوطه به شما اجازه می‌دهد به جامعه کاربران اسپریمو بپیوندید تا بتوانید وضعیت کیفیت هوای مکان های مختلف جهان را بر روی یک نقشه مشاهده کنید. این دستگاه در حال حاضر به عنوان یک پروژه در کیک استارتر قرار گرفته است و با فرض تولید، می‌توانید سرمایه گذاری ۲۰ دلاری را بر روی آن انجام دهید. طبق برنامه ریزی های انجام شده، قیمت خرده فروشی این دیوایس کوچک حدود ۴۰ دلار خواهد بود و البته نسخه اندرویدی آن نیز در صورت موفقیت نسخه مخصوص آیفون های آن تولید خواهد شد. هر چند به تازگی دیوایس های کنترل کننده کیفیت صدای مختلفی تولید شده‌اند، اما باید دیوایس ساخت شرکت اسپریمو را یکی از بهترین آن‌ها دانست که ارزش بسیار بالایی را همراه با قیمتی مناسب و کم دارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*