بدافزارهای مک

مک آفی از رشد بی‌ سابقه بدافزارهای مک خبر داد

کاربران، سیستم عامل مک را به دلایلی مختلفی همچون ابزارهای کارآمد، محیط ساده و امنیت بسیار بالایی که دارد، انتخاب می‌کنند. در واقع امنیت بالاتر مک علت مهاجرت بسیاری از کاربران از ویندوز بوده است. اما بر اساس گزارش‌هایی که اخیرا توسط “McAfee Labs” منتشر شده، با افزایش بی سابقه تعداد بدافزارهای مک حالا امنیت کامپیوترهای اپل بیشتر از هر زمان دیگری در خطر است.

رضد ۷۰۰ درصدی بدافزارهای مک در سه ماهه پایانی ۲۰۱۶

شاید با شنیدن این خبر تعجب کنید اما داده‌های جمع آوری شده توسط بخش تحقیقاتی مک آفی، رشد ۷۰۰ درصدی نرم افزارهای آلوده در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۶ را نشان می‌دهد. طی این دوره محققان بیش از ۳۵۰ هزار نمونه جدید از فایل‌های آلوده و مجموعا ۴۶۰ هزار گزارش مختلف از وجود بدافزارها در سیستم عامل مک را ثبت کرده‌اند؛ در حالی که تعداد گزارش‌ها در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۶ به سختی به ۵۰ هزار مورد می‌رسید و جالب‌تر آن‌که در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۵ تقریبا هیچ گزارش جدیدی از وجود بدافزارها ثبت نشد!

به گفته وب‌سایت “Fortune” علت رشد تصاعدی بدافزارهای مک ، افزایش روزافزون تعداد کاربران و تمایل بیشتر افراد به خریداری کامپیوترهای اپل است.

هرچند این خبر یک روی خوش نیز دارد؛ متخصصان مک آفی منبع افزایش تعداد این بدافزارها را بسته‌های تبلیغاتی موجود در اینترنت می‌دانند که عموما با باز شدن پنجره‌های پاپ آپ، سبب کاهش سرعت مرورگرها و ایجاد شرایطی آزاردهنده می‌شوند. در این شرایط همه چیز برای آلوده شدن کامپیوتر شخصی شما آماده است و اگر کاربران به اشتباه روی چیزی که از امنیت آن اطمینان ندارند کلیک کنند، سیستم آنها در معرض خطر قرار خواهد گرفت.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*