آپدیت آی او اس 10.3.2

آپدیت آی او اس ۱۰.۳.۲ به زودی منتشر می‌شود؛ منتظر یک خبر بد باشید!

پشتیبانی نرم افزاری قوی از گوشی های آیفون سبب شده تا حتی کاربران قدیمی هم بتوانند از آخرین دستاوردهای نرم افزاری اپل استفاده کنند. اما به نظر این شرایط با عرضه آپدیت آی او اس ۱۰.۳.۲ در آینده نزدیک تغییر خواهد کرد.

بنابر گزارش‌های اخیر، هیچ کدام از دو آپدیت آزمایشی آی او اس ۱۰.۳.۲ که پیش‌تر عرضه شده بود، از دستگاه‌های ۳۲ بیتی پشتیبانی نمی‌کردند که عجیب به نظر می‌رسد. در واقع نمونه چنین چیزی در هیچ‌کدام از آپدیت‌های آزمایشی یا نهایی قبلی دیده نشده بود، مگر این‌که سازندگان یک پچ جداگانه را به منظور رفع برخی مشکلات برای دستگاه مورد نظر منتشر می‌کردند.

احتمال توقف پشتیبانی اپل از دستگاه‌های ۳۲ بیتی با انتشار آپدیت آی او اس ۱۰.۳.۲

اگر این خبر صحت داشته باشد، تقریبا ۴۳.۷ میلیون نفر از افرادی که هنوز از آیفون ۵ (Apple iPhone 5) یا آیفون ۵ سی (Apple iPhone 5c) استفاده می‌کنند، آپدیت آی او اس ۱۰.۳.۲ را دریافت نخواهند کرد. فعلا اپل در این رابطه سکوت کرده است، ولی احتمالا دیگر هیچ‌‌وقت نسخه جدید آی او اس برای این گوشی های ۳۲ بیتی عرضه نمی‌شود. البته این آمار رسما توسط اپل اعلام نشده است، اما با استناد بر گزارش مراکز “BMO Capital Markets” و “Mixpanel”، می‌‌توان حدود آن را حدس زد.

از طرفی عرضه نسخه های جدید این سیستم عامل برای تلفن های هوشمندی همچون آیفون ۵ و ۵ سی در قیاس با اندروید در نوع خود معجزه است. با این حال بعید است سازندگان پیش از عرضه iOS 11، در میانه راه، پشتیبانی خود از گوشی های قدیمی را متوقف کنند.

نسخه آزمایشی آی او اس ۱۰.۳.۲ علاوه بر رفع برخی باگ‌ها، مشکلات مرتبط با اپلیکیشن های شبکه خصوصی مجازی را برطرف کرده و امکان استفاده از دستورهای جدید “SiriKit” را نیز فراهم می‌کند. در حال حاضر هیچ‌کدام از این اطلاعات توسط اپل تایید نشده‌اند و با توجه به سابقه‌ای که اهالی کوپرتینو دارند، هنوز هم احتمال عرضه نسخه‌های جدیدتر آی او اس برای دستگاه‌های ۳۲ بیتی وجود دارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*