پل معلق

نگاهی به طولانی ترین پل های معلق جهان ؛ به بهانه افتتاح پل راپبوده‌تال در آلمان

ساخت طولانی ترین پل معلق جهان با طول بیش از ۴۴۰ متر در کشور آلمان به اتمام رسید و قرار است این پل امروز ۱۷ اردیبهشت افتتاح شود. به همین بهانه در این مطلب نگاهی داریم به طولانی ترین پل های معلق جهان .

معرفی و تصاویر طولانی ترین پل های معلق جهان

 

پل معلق

بدون شک با افتتاح پل Rappbodetal در کوهستان های شمالی آلمان، این پل با طول بیش از ۴۴۰ متر طولانی ترین پل معلق جهان تا این لحظه خواهد بود، طولانی ترین پل معلق جهان طی ۱۰ ماه و با هزینه یک میلیون و چهارصد هزار یورو ساخته شده، دارای ۱۲۰ سانتیمتر عرض است و توسط چهار کابل فولادی ۶۵ میلیمتری نگهداری می شود.

پل معلق

پل آسمان (SkyBridge) در جنوب غربی کشور روسیه در نزدیکی سوچی با ۴۳۹ متر طول، طولانی ترین پل معلق عابر پیاده در روسیه است که در یک کیلومتر امتداد داشته و توان عبور ۳۰ هزار نفر در ساعت را دارد

پل معلق

پل بعدی بر روی دره ژانگ ژیاجی در چین ساخته شده در ارتفاع ۳۰۰ متری از سطح زمین یک پل شیشه ای با طول ۴۲۶ متر است، دارای ۶ متر عرض است و گنجایش بازدید ۸۰۰ نفر به صورت همزمان را دارد.

پل معلق

در ماه ژوئن سال ۲۰۱۶ برای تست مقاومت پنل های بکار رفته در ساخت پل با پتک بر روی آن کوبیده شد؛ ساخت این پل ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار هزینه داشته و برای عبور از روی آن باید ۲۰ دلار هزینه کنید

پل معلق

پل معلق هایلان۱۷۹ در تیرول اتریش با ۴۰۶ متر یکی دیگر از طولانی ترین پل های معلق جهان است که دارای وزنی برابر ۷۰ تن و عرض ۱.۲ متر است

پل معلق

پل معلق

پل Geierlay در مورسدوف آلمان با طول ۳۶۰ متر و وزن ۶۲ تن یکی دیگر از طولانی ترین پل های جهان است، این پل با هزینه یک میلیون و صو چهل هزار یورو در سال ۲۰۱۵ ساخته شده است.

پل معلق

پل معلق کاپیلانو در شمال ونکوور کانادا که بر روی رودخانه ای با همین نام ساخته شده، دارای ۱۳۶ متر طول در ارتفاع ۷۰ متری در سال ۱۸۸۹ ساخته شده است

پل معلق

پل معلق کوکونوئه یومه در استان اویتا واقع در کشور ژاپن با طول ۳۹۰ متر در ارتفاع ۱۷۳ متری از سطح زمین ساخته شده و همزمان تحمل وزن ۱۸۰۰ نفر را دارد، از روی این پل میتوان مناظر دیدنی و همچنین آبشار شیندو که از ۱۰۰ آبشار برتر کشور ژاپن است را دید.

پل معلق

پل معلق در قله تیتلیس سوئیس بلندترین پل معلق اروپا در ارتفاع ۳ هزار متری و روی دره ای به عمق ۵۰۰ متر ساخته شده است.

پل معلق

پل معلق مشگین شهر که بزرگترین پل معلق خاورمیانه است در ارتفاع ۸۰ متری رودخانه خیاوچایی و بر روی پارک جنگلی مشگین شهر احداث شده، دارای ۲ متر عرض و ۳۶۵ متر طول است؛ دانش ساخت این پل کاملا بومی است و توسط مهندسان داخلی ساخته شده است.

 

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*