مدیر اجرایی شرکت آمازون : ما کیندل های خود را بدون سود می فروشیم!

تمامی تبلت ها و ایبوک ریدرهای شرکت آمازون در نوع خود بی نظیرند و آنچه آنها را بیشتر مورد توجه قرار می دهد قیمت آنهاست. مدیر اجرایی شرکت آمازون جف بزوس دهان اعلام کرد که در نهایت از فروش کیندل ها فقط هزینه های ساخت آن جبران می گردد و سودی از فروش آن نخواهند داشت. اما آنچه به آنها منفعتی می رساند فروش محصولات دیجیتال و کتابهای الکترونیکیست.

این موضوع کم یا زیاد این موضوع رازی را برای خیلی ها بر ملا کرد و آن نحوه بازاریابی آمازون است، ولی چرا شرکت آمازون مانند اپل به مارکتینگ محصولات خود نمی پردازد که هم از نرم افزار و هم از سخت افزار سود داشته باشد ؟

آنچه ما می بینیم این است که آمازون شانس زیادی در فروش محصولات با قیمت بالاتر ندارد چرا که ممکن است بازار خود را از دست بدهد و به همین دلیل شاید بهتر باشد که فعلا اگر بر روی سخت افزار هم ضرری وجود دارد به همین روش ادامه دهند تا شاید در آینده شرایطی فراهم شود که بتوانند در نهایت از سخت افزار نیز سودی بدست آورند. فراموش نکنیم با این عمل آنها به شهرت و فروش بیشتر ایبوک ریدر های خود نیز کمک میکنند.

نظر شما چیست؟ آیا این سیاست فروش شرکت آمازون را صحیح می دانید؟ اگر آمازون قیمت بالاتری را برای محصولاتش قرار می داد با شکست مواجه می شد؟ نظراتتان را به ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.


منبع : en.gadgetnews.net

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*