گوشی ویندوزی نوکیا RX-100

گوشی ویندوزی نوکیا RX-100 مجهز به کیبورد فیزیکی در دنیای واقعی دیده شد

اخیرا تصویری از گوشی ویندوزی نوکیا RX-100 مجهز به یک کیبورد فیزیکی در دنیای واقعی رویت شده است. این گوشی نوکیا قرار بود سال 2012 عرضه شود که تولید آن لغو شد.

نوکیا چندین سال تحت لیسانس کمپانی مایکروسافت سعی بر آن داشت تا در بازار پر سود گوشی های هوشمند با تکیه بر نام معتبر و تاریخی خود، به رقابت بپردازد. قطعا آن‌ها محصولات خوبی هستند، اما هیچگاه نتوانستند بازار را از آن خود کنند. مایکروسافت قید نوکیا را زد و حالا در تلاش است تا از طریق دیگری صنعت گوشی های هوشمند را بلرزاند، اما ممکن است این کار زمان زیادی به طول انجامد. به تازگی نیز تصاویری از یک گوشی ویندوزی نوکیا مجهز به یک کیبورد فیزیکی که قرار بود تولید شود و نشد در دنیای واقعی رویت شده است.

گوشی ویندوزی نوکیا RX-100

گوشی ویندوزی نوکیا RX-100 هیچگاه به تولید نرسید

این دستگاه به تولید انبوه نرسیده ظاهرا مربوط به سال 2012 یا حدود آن است. هرچند این گوشی هیچ نامی ندارد، اما ما آن را نوکیا RX-100 صدا می‌زنیم. گوشی هوشمندی که از یک کیبورد فیزیکی برخوردار بوده و آن بسیار شبیه به کیبوردهای به کار رفته در تلفن های برند بلک بری است. با این حال، از نظر زیبایی این گوشی به هیچ عنوان شباهتی با دیگر گوشی های برند لومیا ندارد (لازم به ذکر است که نوکیا سازنده گوشی های لومیای مایکروسافت بود)؛ به همین خاطر آن ممکن است یک نمونه خیلی ابتدایی باشد. تصاویر منتشر شده از گوشی ویندوزی نوکیا RX-100 آن را همراه با نسخه پیش نمایش توسعه دهندگان ویندوزفون 7 نشان می‌دهد.

مشخص نیست سرانجام این پروژه به کجا انجامید. نوکیا هیچ گاه چیزی در مورد این گوشی نگفت و البته هیچگاه نیز شاهد عرضه آن نبودیم. شاید اگر این گوشی روانه بازار می‌شود بازار گوشی های ویندوزی متفاوت می‌شد، چرا که هیچ یک از گوشی های مجهز به ویندوزفون بازار حاوی یک صفحه کلید فیزیکی نبودند و این می‌توانست جذابیت خاصی را در این محصولات به وجود آورد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*