ظرفیت پهنای باند اینترنت بین الملل

ظرفیت پهنای باند اینترنت بین الملل ۱۰۰ گیگابایت افزایش پیدا کرد

بر اساس اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ظرفیت پهنای باند اینترنت بین الملل در کشورمان با افزایش ۱۰۰ گیگابایتی به ۷۴۳ گیگابایت بر ثانیه رسیده است.

ظرفیت پهنای باند اینترنت بین الملل به ۷۴۳ گیگابایت بر ثانیه رسید

دفتر بررسی‌های فنی اقتصادی معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، آخرین وضعیت ارتباطات داخلی کشورمان را طبق شاخص‌های زیرساخت ارتباطی تا پایان سال ۱۳۹۵ تشریح کرد. بر اساس این گزارش، ظرفیت پهنای باند اینترنت بین الملل تا پایان سال ۱۳۹۵ در ایران ۱۰۰ گیگابایت افزایش پیدا کرد و به ۷۴۳ گیگابایت بر ثانیه رسید. میزان پهنای باند اینترنت کشور تا پایان شهریورماه سال ۹۵ برابر ۶۴۳ گیگابایت بر ثانیه گزارش شده بود.

طبق بررسی‌های انجام شده، ظرفیت شبکه IP داخلی معادل ۶ هزار و ۸۰۰ گیگابایت بر ثانیه است. این ظرفیت در شهریورماه سال گذشته به میزان ۴ هزار گیگابایت بر ثانیه رسیده بود. همین‌طور برآوردها نشان می‌دهند که حدود ۶۲ هزار و ۶۰۲ کیلومتر کابل فیبر نوری بین شهری در کشورمان نصب شده است. این در حالیست که ظرفیت شبکه فیبر نوری تا پایان شهریور ۱۳۹۵ بالغ بر ۵۹ هزار و ۷۷۳ کیلومتر کابل بود.

ظرفیت پهنای باند اینترنت بین الملل

همچنین در حال حاضر میزان ترانزیت ارتباطات بین الملل به ۳ هزار و ۶۰۰ لینک STM1 رسیده است. بر اساس گزارش منتشر شده توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ظرفیت در مسافت شبکه انتقال داده‌ها ۱۹ میلیون و ۸۶۷ هزار و ۷۰۰ گیگابایت بر ثانیه بر کیلومتر بوده و میزان دسترسی به اطلاعات در شبکه انتقال داده‌ها ۹۹.۹۶ درصد اعلام شده است. علاوه بر آن، میانگین تاخیر ارسال بسته‌های IP شبکه داخلی ۲۰ میلی ثانیه اعلام شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*