مایکروسافت در مورد فن آوری صفحه نمایش سرفیس اغراق میکند

اطلاعات زیادی وجود دارد که هنوز در مورد سرفیس مایکروسافت نمی دانیم. البته این تبلت رونمایی شده و پیش فروش آن هم آغاز شده اما افراد خیلی کمی خارج از مایکروسافت توانسته اند آن را مورد بررسی قرار دهند. با وجود دانستن ویژگی ها و حتی نگاه کردن به عکس های این تبلت هم نمی توان به خیلی از ویژگی ها و عملکردهای واقعی آن پی برد.

برای روشن شدن بیشتر این مسئله می توانم به صفحه نمایش سرفیس اشاره کنم. در نوشته های مایکروسافت آمده که رزولوشن صفحه این تبلت ۱۳۶۶×۷۶۸ است. در جای دیگر هم مایکروسافت می گوید کیفیت صفحه نمایش سرفیس بهتر از صفحه نمایش رتینای آیپد جدید خواهد بود. آیا این اتفاق امکان پذیر خواهد بود؟

متخصص و صاحب نظر در مباحث مربوط به صفحه نمایش گجت ها آقای “ریموند سونیرا” می گوید که تا به حال با سرفیس کار نکرده اما “کلیر تایپ Clear Type” – فناوری که مایکروسافت در صفحه نمایش سرفیس استفاده کرده –  را می شناسد. سونیرا می گوید این تکنولوژی کیفیت تصویر را به خوبی افزایش می دهد. بهتر شدن کیفیت یک مسئله است اما آیا این فناوری می تواند از کیفیت صفحه نمایش آیپد جدید بهتر باشد؟

سونیرا صفحه نمایش نت بوک ایسوس که از لحاظ مشخصاتی شبیه به سرفیس است را مورد بررسی قرار داد. او می گوید: «در مقایسه با آیپد ۲ و آیپد جدید، کیفیت صفحه نمایش نت بوک ایسوس چیزی در میانه این دو بود. این احتمال دارد که صفحه نمایش تبلت مایکروسافت از نت بوک ایسوس بهتر باشد اما احتمال بهتر بودن از آیپد ۳ بسیار غیر محتمل است.»

 


منبع : en.gadgetnews

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*