تولید پراید تا پایان سال ۹۶ متوقف می‌شود؛ بازنشستگی دردانه سایپا!

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، توضیحاتی را در خصوص درخواست خودروسازان از شورای رقابت برای افزایش قیمت خودرو و همچنین توقف تولید پراید ارائه داد که در ادامه مطالعه خواهید کرد.

عزیز اکبریان، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در خصوص درخواست خودروسازان از شورای رقابت برای افزایش ۵ درصدی قیمت خودروهای داخلی، بیان کرد که افزایش قیمت، حق طبیعی شرکت های خودروسازی است؛ اما این درخواست باید توسط شورای رقابت و سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان بررسی شود و آن‌ها در این مورد تصمیم‌گیری خواهند کرد.

تولید پراید

به گفته نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی، پس از بررسی شرایط توسط نهادهای مربوطه، در صورتی که افزایش قیمت ضروری بوده و یا اتفاق خاصی در کیفیت خودروها رخ داده باشد، اجازه افزایش قیمت محصولات به خودروسازان داده خواهد شد؛ در غیر این صورت، شرکت های خودروسازی حق گران کردن محصولات خود را ندارند. قرار است  کمیته صنعت کمیسیون صنایع و معادن مجلس به درخواست خودروسازان برای افزایش قیمت رسیدگی کند و پس از بررسی دلایل آن‌ها  و تطبیق آن با واقعیت‌های موجود، جمع‌بندی بررسی‌ها و نظرات را به اعضای کمیسیون ارائه دهد.

اکبریان در مورد بررسی کیفیت خودروهای داخلی توسط کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار کرد:

مشکلات کیفیت خودروهای داخلی و راهکارها برای حل این مشکلات به وزارت صنعت و معدن و همچنین خودروسازان اعلام شده و پس از ماه رمضان نیز جلساتی با حضور مدیران شرکت های خودروسازی و مسئولان وزارت صنعت و معدن برگزار می‌شود تا اقدامات انجام شده در این زمینه مورد بررسی قرار بگیرد.

تاکید سازمان استاندارد بر توقف تولید پراید

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرد که خط تولید پراید باید تا پایان سال جاری متوقف شود. به گفته اکبریان، سازمان استاندارد اعلام کرده که تولید پراید باید تا پایان سال ۱۳۹۶ به اتمام برسد و کمیسیون صنایع و معادن مجلس نیز از شرکت سایپا خواسته تا پراید را بازنشسته کند. وی همچنین از سازمان استاندارد خواست تا نظرات خود را در مورد کیفیت سایر خودروهای داخلی اعلام کند تا کمیسیون صنایع و معادن بر اساس آن واکنش نشان دهد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۱۳ دیدگاه

 1. حالا میخوان این جوری تیغ بزنن ….تیغ زدن حق تولید کننده هست>

 2. پراید که متوقف بشه اونوقت ما باید حیوانات سوار بشیم

 3. اگه نگاه تقویم نمیکردم می گفتم دروغ سیزدست.
  تا زمانی که تقاضاش باشه تولیدشم هست.

 4. سلام..در صورت افزایش محتمل نرخ دلار ،مطمئن باشید تولید پراید ادامه خواهد داشت…و حتی بدون عاملی مثل دلار هم باز ادامه دارد به صورت سربسته میتونید به سراتو های پلیس(که مدتها نگران جان مردم بود)نگاه بندازید

 5. سلام
  سایپا هم مثل ایرانخودرو که گفت باید پیکان وانت رو هم مثل پیکان از رده خارج کرد , و جالبیش اینه چند سال قبل که اینا پروژیه شکست خوردیه( روا و RD) رو اوردن رویه جایگزین پیکان وانت با همون موتور پیکان پیاده کردن و اسمش رو هم گذاشتن آیسان. (فقط قصدشون هم خوردن پوله مردمه)
  حالا هم سایپا تولید پراید زمین میزاره و موتور و بدنیه پراید رو رویه یه پلتفرم خالی میکنه و یه اسم جدید میزاره روش.
  در کل به نظرم باید ایران خودرو و سایپا رو ورشکسته کرد , و یه خودرو ساز که مثل پارس خودرو که داره محصولات هیوندایی رو ممتاژ میکنه اینا هم یه برند معروف رو ممتاژ کنن.

 6. همش حرفه میگن ولی اجراءنمیشه باقیت فعلی پرایدمیشه ماشین باکیفیت درخارج خرید،

 7. حالا اصلا گیریم که تولیدش هم متوقف بشه!!
  بعدش فکر کردید چی میشه ؟ ۴ تا آشغال دیگه مثل تیبا ۲ و … رو میریزن تو بازار ، تازه دارن میگن ” افزایش قیمت خودرو حق تولید کننده هاست ” انگاری دارن کم میگیرن همین حالاشم!!
  ۴ تا چرخ + یه بدنه + دو تا صندلی = پراید که دارن هفت هشت هزار دلار میفروشن در حالی که با این پول در خارج از ایران میشه نمونه هایی از برند های مطرح رو خریداری کرد!

  به کجا میرویم ما ، خدایا خود نگهدارمان باش ..!

 8. این پستو بذارین تو قسمت پیشنهاد ویژه سایتتون که همه با خبر شن :)))

 9. خوشحال کننده‌ترین خبر تاریخ!!این خبرو نسل به نسل به بچه‌هامون میگیم که تو یادها باقی بمونه