باارزشترین برندهای صنعت خودروسازی در سال 2017

باارزشترین برندهای صنعت خودروسازی در سال ۲۰۱۷ ؛ تویوتا همچنان در رده نخست

در این مقاله به بررسی لیست باارزشترین برندهای صنعت خودروسازی در سال ۲۰۱۷ می‌پردازیم. در این لیست تویوتا، ب ام و و مرسدس بنز در رتبه های اول تا سوم هستند و شرکت تسلا نیز موفق شده به ۱۰ برند محبوب خودروسازی جهان اضافه شود.

موسسه BrandZ طبق عادت همیشگی خود، لیستی از ۱۰۰ برند با ارزش جهان در سال ۲۰۱۷ را منتشر کرده است. به ادعای این موسسه، اطلاعات و داده‌های قابل بررسی از طریق مصاحبه با بیش از ۲ میلیون مصرف کننده در سراسر جهان به دست می‌آید. ما نیز با مطالعه این لیست، فهرستی از باارزشترین برندهای صنعت خودروسازی در سال ۲۰۱۷ میلادی را تهیه کرده‌ایم که دانستن آن خالی از لطف نیست.

در ابتدا نگاهی به این لیست می‌اندازیم:

باارزشترین برندهای صنعت خودروسازی در سال ۲۰۱۷
رتبه برند خودرو ارزش (میلیارد دلار) رتبه کلی تغییر نسبت به سال گذشته
۱ تویوتا ۲۸.۷ ۳۰ ↓ ۳-
۲ ب ام و ۲۴.۶ ۳۵ ↓ ۸-
۳ مرسدس بنز ۲۳.۵ ۴۰ ↑ ۴+
۴ فورد ۱۳.۱ ۸۳ ↔ ۰
۵ هوندا ۱۲.۲ ۹۱ ↓ ۸-
۶ نیسان ۱۱.۳ ۱۰۰ ↓ ۱-
۷ آئودی ۹.۴ ↓ ۱-
۸ تسلا ۵.۹ ↑ ۳۲+
۹ لندروور ۵.۵ ↑ ۱۷+
۱۰ پورشه ۵.۱ ↑ ۱۶+

 

در این جدول، اطلاعات شگفت انگیزی به دست آمده است. از ۱۰ سال پیش تا کنون، سه کمپانی تویوتا، ب ام و و مرسدس بنز سه مقام نخست باارزشترین برند برندهای صنعت خودروسازی بوده‌اند. هرچند در این بین(بازه زمانی ۲۰۱۰ الی ۲۰۱۳) ب ام و می‌توانست رتبه نخست را نیز از آن خود کند، اما غول خودروساز ژاپنی نشان داد که همچنان لیاقت بهترین بودن را دارد. مرسدس بنز نیز همیشه پایه ثابت رتبه سوم این جدول بوده است؛ هرچند طی این سال‌ها حتی آن‌ها می‌توانستند به رتبه دوم نیز صعود کنند اما از چنین موهبتی بی نصیب ماندند. فاصله زیاد رتبه جهانی آن با کمپانی فورد که در رتبه چهارم بخش خودروها قرار دارد، آرامش خاطر مرسدس بنز را فراهم کرده است. البته زمانی که دیگر خودروساز ژاپنی، شرکت هوندا موفق شده بود به رتبه سوم صعود کند، خطر نفوذ آن‌ها به جایگاه مرسدس بنز نیز به شدت توسط این شرکت آلمانی حس می‌شد.

باارزشترین برندهای صنعت خودروسازی در سال 2017

حال در سال جدید میلادی، مرسدس بنز موفق شده بیشتر از همیشه خودش را به جایگاه دوم و اول جدول باارزشترین برندهای صنعت خودروسازی نزدیک کند. در واقع این کمپانی مستقر در اشتوتگارت تنها کمی بیش از ۱ میلیون دلار با رتبه‌ی بالاسر خود فاصله دارد که می‌تواند قابل تعمل باشد.

کمپانی تویوتا که هم اکنون با ارزش ۲۸.۶۶ میلیارد دلار، صدرنشین جدول باارزشترین برندهای صنعت خودروسازی در سال ۲۰۱۷ لقب گرفته است، در جدول کلی کمپانی‌ها، جایگاه سی‌ام را از آن خود کرده است. پس از آن رتبه کلی ب ام و با ارزش ۲۴.۵۵۹ میلیارد دلار ، سی و پنجم است و پس از آن مرسدس بنز نیز با ارزش ۲۳.۵۱۳ میلیارد دلار، در رتبه چهلم جهان قرار گرفته است. طبق این آمار، دو شرکت تویوتا و ب ام و به ترتیب در رتبه کلی ۳ و ۸ پله سقوط کرده‌اند، اما مرسدس بنز با ۴ پله سعود همچنان به پیشرفت ادامه داده است.

پس از مرسدس بنز، کمپانی خودروسازی فورد با نزول به رتبه هشتاد و سوم، اینک ارزشی بالغ بر ۱۳.۱ میلیارد دلار را پیدا کرده است. بعد از آن نیز هوندا رتبه نود و یکم و ارزش ۱۲.۲ میلیارد دلار و نیسان رتبه صدم و ارزش ۱۱.۳ میلیارد دلار را به خود اختصاص داده‌اند. در لیست کلی، کمپانی‌های بزرگی همچون آئودی، لندروور و پورشه نتوانسته‌اند در بین ۱۰۰ شرکت باارزش جهان جای گیرند که در نوع خود جالب است. تسلا تحت امر ایلان ماسک موفق شده از پورشه و لندروور عبور کند و اینک به رتبه هشتم جدول باارزشترین برندهای صنعت خودروسازی در سال ۲۰۱۷ برسد. این کمپانی در رتبه کلی نیز ۳۲ پله صعود را تجربه کرده و حالا ارزشی بالغ بر ۵.۹ میلیارد دلار را به خود اختصاص داده است.

در حال حاضر در رتبه بندی جدول کلی باارزشترین برندهای جهان، کمپانی گوگل همچنان با ارزش ۲۴۵.۵ میلیارد دلار در رتبه نخست قرار دارد. پس از آن اپل با ارزش ۲۳۴.۶۷ دلار و مایکروسافت نیز با ارزش ۱۴۳.۲۲ میلیارد دلار به ترتیب در جایگاه‌های دوم و سوم جهان قرار گرفته‌اند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۴ دیدگاه

  1. ماشین فقط پراید…رقابت سنگینی با عزرائیل داره…سه هیچم جلوه…به اینام میگن ماشین…نه مرگ و میری نه چیزی…آدم حوصله ش سر میره

  2. اینا ماشین نیستن آپشن های که پراید داره جت های جنگنده هم ندارن اصلأ یه حس و حالی دیگه داره سوارش که میشی ملائکه از پشت شیشه برات دست تکون میدن

  3. تویوتا واقعا محصولات فوق العاده ای داره

  4. فروشو نمیدونم ولی از نظر کیفی و کلاس محصول بی تم و بنز غیر قابل قیاس با توبوتا هستند شاید از نظر قیمتی مقروم بصرفه هستند از این لحاظ