نارضایتی مشترکان ایرانسل

ابراز نارضایتی مشترکان ایرانسل در صفحه اینستاگرام وزیر ارتباطات

مشترکان اپراتور ایرانسل نسبت به کاهش هزینه خرید سیم کارت‌های دائمی و تعرفه مکالمه این اپراتور در صفحه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات واکنش نشان داده‌اند. در ادامه با گزارش گجت نیوز همراه باشید.

شرکت ایرانسل، اپراتور دوم ایران مدتی قبل بود که قیمت سیم کارت‌های دائمی خود را نصف کرد و حتی امکان خرید قسطی آن را نیز فراهم کرد. همچنین ایرانسل تعرفه مکالمه سیم کارت‌های دائمی را به ۳۳۳ ریال کاهش داد و تبلیغات گسترده‌‎ای را با شعار ارزانترین خدمات در بین دیگر اپراتورها شروع کرده است اما در چندین روز گذشته موجی از اعتراضات از سوی مشترکان ایرانسل نسبت به این خدمات جدید در صفحه اینستاگرامی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمود واعظی و توییتر بسیاری از کاربران ایرانی ایجاد شده است. با ما همراه باشید تا نگاهی به این موضوع داشته باشیم.
طبق آخرین آمار منتشر شده، ایرانسل به عنوان اپراتور دوم ایران بیش از ۳۱ میلیون سیم کارت اعتباری فعال دارد در حالی که این شرکت تنها در حدود ۳۰۰ هزار مشترک سیم کارت دائمی فعال دارد.این شرکت به منظور افزایش تعداد مشترکان دائمی تصمیم گرفته است تا با روش‌های مختلف مانند نصف کردن هزینه سیم کارت‌های دائمی، ارائه ۲۰ گیگابایت اینترنت ۳۰ روزه، یک ماه مکالمه رایگان و … کاربران را به سمت خود جذب کند اما همچنان این شرکت به دلایلی چون نداشتن پوشش گسترده و اینترنت در بسیاری از نقاط کشور، نارضایتی کاربران از وضعیت سیم کارت‌های اعتباری و … موفق نبوده است.
از سوی مقابل اپراتور اول ایران، شرکت همراه اول دارای ۳۳ میلیون سیم کارت اعتباری فعال و بیش از ۱۵ میلیون سیم کارت دائمی فعال است که نشان می‌دهد رقابت ایرانسل و همراه اول در سیم کارت‌های اعتباری بسیار نزدیک است اما همراه اول با بیش از ۱۵ میلیون سیم کارت دائمی بدون هیچ‌گونه خدمات تبلیغاتی و جذاب اولیه و تنها با کیفیت مناسب ، پوشش گسترده و خدمات یکپارچه در سراسر کشور و شماره‌های ۰۹۱۲ به عنوان محبوب‌ترین شماره‌‎های کلاس تجاری و کسب و کار پیشرو میدان سیم کارت‌های دائمی در ایران است.

ایرانسلی‌ها چرا گله‌مند هستند؟

شاید خدمات جدید ایرانسل برای برخی افراد جذاب باشند اما نکته مهمی وجود دارد. همانطور که گفتیم ایرانسل تعداد بسیار زیادی مشرک سیم کارت اعتباری دارد چرا که قیمت پایینی دارند و در گذشته حتی نیاز به فعالسازی خاصی برای آنها وجود نداشت؛ همین مسئله باعث شد تا قشر ضعیف جامعه یا حتی جوانان به سراغ سیم کارت‌های اعتباری ایرانسل بروند و هر مشترک چندین سیم کارت را خریدارای کند و سیم کارت هدیه آن را نیز دریافت کند، اما حالا ایرانسل تصمیم گرفته تا با سیم کارت‌های ارزان قیمت، خدمات اولیه جذابی را ارئه تا تعداد بیشتری مشترک دائمی جذب کند و همین مسئله باعث شده تا مشترکان سیم کارت‌های دائمی ایرانسل که در گذشته سیم کارت‌های دائمی خریداری کردند و مشترکان اعتباری این شرکت از این مسئله گله مند باشند.

نارضایتی مشترکان ایرانسل
بسیاری از مشترکان ایرانسلی در چندین روز گذشته در توییتر و اینستاگرام نسبت به خدمات جدید این اپراتور واکنش نشان داده‌اند که برخی از آنها مربوط به ضرر بسیار زیاد خریداران سیم کارت‌های دائمی با شماره‌های رند یا غیر رند در چندین سال گذشته و برخی دیگر از آنها مربوط به عدم کاهش تعرفه مکالمه برای مشتریان اعتباری است. همچنین بسیاری از کاربران فضای مجازی تبلیغات جدید ایرانسل را غیر واقعی دانسته‌اند و این مسائل را به طعمه‌ای برای جذب مشتری تشبیه کرده‌‎اند.
کاربران ایرانسلی به دنبال کاهش تعرفه برای سیم کارت‌های اعتباری به ۳۳۳ ریال مانند سیم کارت‌های دائمی ایرانسل هستند، چرا که این شرکت باید به اکثر مشترکان خود که سیم کارت‌های اعتباری دارند اهمیت دهد؛ اما ایرانسل به مشترکان اعتباری خود توجهی ندارد. همچنین مشترکان دائمی ایرانسل نگران سیم کارت‌های دائمی خود هستند که با هزینه بیشتری در چندین سال گذشته خریداری کرده‌اند و حالا قیمت کمتری در بازار دارد و باعث شده تا آنها ضرری بزرگ کنند و خواستار بازگشت قیمت سیم کارت به قیمت قبلی هستند.

برخی از پیام‌های مشترکان ایرانسلی به شرح زیر است:

-اگر هزینه مکالمه ایرانسل رو کم میکنین، پس واسه همه کم کنین نه فقط دائمی‌ها
-ایرانسل هنر کرده! اگر خیلی ادعاش میشه تعرفه خوب میده بیاد واسه اعتباری ها رو هم کم بکنه
-من الان سیم کارت اعتباری دارم، برم یه سیم کارت دائمی هم بخرم که میخواد نرخ مکالمه کمتر بده؟ میخوام نده، بیاد همون اعتباری رو هزینه‌اش رو کم کنه
-الان من که کارم خرید و فروش سیم کارته باید چی کار کنم؟ سیم کارت خریدم سال ۸۸ قیمت ۷۵ هزار تومان از ایرانسل حالا در کل ارزشش کمتر از ۲۰۰ هزار تومنه، همین ۷۵ هزار تومن رو سیم کارت همراه اول میخریدم الان ۴۰۰ هزار تومان ارزش داشت

سود ایرانسل از مشترکان اعتباری برای جذب مشترک دائمی!

نارضایتی مشترکان ایرانسل

خدمات اولیه سیم کارت‌های دائمی ایرانسل از قیمت سیم کارت دائمی بیشتر است؛ در واقع ایرانسل ۲۶ گیگابایت اینترنت همراه با یک ماه مکالمه رایگان به شما می‌دهد که قیمت آن در حدود ۹۰ هزار تومان است اما شما تنها ۶۰ هزار تومان پرداخت می‌کنید که این مسئله نشان می‌دهد ایرانسل از سود بسیار بالای مشترکان اعتباری برای جذب مشترک دائمی در حال استفاده است، مسئله‌ای که تا به امروز شکست خورده بوده است چرا که افرادی که به دنبال خرید سیم کارت دائمی هستند، توانایی پرداخت بالایی دارند و عمدتا برایشان خدمات اولیه و قیمت سیم کارت مهم نیست به همین دلیل است که ایرانسل فقط ۳۰۰ هزار مشترک دائمی و همراه اول بیش از ۱۵ میلیون مشترک سیم کارت دائمی دارد.
اگر ایرانسل مدعی تکریم مشتری و ارائه خدمات ارزان قیمت است باید درخواست ۳۱ میلیون مشترک اعتباری یعنی کاهش تعرفه مکالمه به تمامی خطوط سیم کارت‌های اعتباری مانند سیم کارت‎های دائمی به ۳۳۳ ریال را انجام دهد تا آن موقع دید که آیا این شرکت سودی خواهد داشت که به صورت قطع باید گفت ایرانسل به هیچ وجه چنین کاری را برای درآمد اصلی خود و جذب سرمایه برای سرمایه گذاری در بخش سیم کارت دائمی نخواهد کرد.

کارشناسان حوزه ارتباطات در رابطه با اتفاقات اخیر چه می‌گویند؟

یک کارشناس حوزه ارتباطات در رابطه با مسائل اخیر ایرانسل گفت: ایرانسل بیش از ۳۱ میلیون سیم کارت اعتباری دارد در حالی که همین اپراتور فقط حدود ۳۰۰ هزار سیم کارت دائمی دارد که تا به امروز در این شبکه فعال است اما در مقابل همراه اول در حدود ۱۶ میلیون سیم کارت دائمی دارد و تعداد ۳۳ میلیون سیم کارت اعتباری دارد. با بررسی این آمار کاملا واضح و روشن است که ایرانسل با سرمایه گذاری کلان و تبلیغات جذاب به دنبال جذب مشترک دائمی است؛ اما این حرکت نیز به نظر می‌رسد شکست خواهد خورد.
کارشناس حوزه فناوری ارتباطات افزود: شرکت خدماتی ایرانسل در حال حاضر وارد یک بازی رقابتی شده است، رقابت با اپراتور اول ایران که فعلا پیشتاز در حوزه ترابردپذیری است و از همه مهمتر دارای سیم کارت‌های دائمی ۰۹۱۲ برای صاحبین کسب و کار و بخش تجاری است که به آن علاقه زیادی دارند.
این کارشناس ادامه داد: ایرانسل باید بداند یکی از مهمترین مسائل در سیم کارت‌های دائمی و خریداران آنها توانایی پرداخت است یعنی فردی که سیم کارت دائمی خریداری می‌کند قطعا می‌تواند هر هزینه مکالمه‌ای، هزینه اینترنت و … را پرداخت می‌کند. یعنی توان پرداخت بالاتری نسبت به مشترک اعتباری دارد و نیازی به این خدمات اولیه تبلیغاتی یا سیم کارت ارزان قیمت ندارد به همین منظور بسیاری از مشترکین دائمی به دنبال کیفیت ارتباط و سیم کارت‌هایی با شماره‌های برتر مانند شماره‌های ۰۹۱۲ هستند.
شایان ذکر است که محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفتگو با یکی از خبرنگاران در جریان نمایشگاه بین المللی TGC از پیگیری این مسئله و فراخواندن اپراتور دوم برای بررسی بیشتر این موضوع به منظور پیگیری مطالبات مشترکان ایرانسل و جلوگیری از عدم رضایت تعداد زیادی از مشترکان ایرانسلی خبر داد.
نظر شما در رابطه با کاهش تعرفه‌های ایرانسل فقط برای مشترکان دائمی و کاهش هزینه سیم کارت‌های دائمی و فروش آنها با هدایای جذاب و زیاد چیست؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۱۰ دیدگاه

 1. الان ۴g همراه اول روی سرعت ۸ مگابیت قفل شده در صورتی که ایرانسل ۵۰ و ۶۰ مگابیت هست
  واقعا خسته نباشید پهلوانان همراه اول که ما را محدودتر میکنید

 2. از هر نظر نگاه کنید کار ایرانسل بنفع مشتری تموم میشه
  نرخ ارزان مکالمه و تبدیل شماره اعتباری به دائمی کم امتیازی نیست که راحت بشه ازش گذشت
  من خودم سه تا خط دائمی کردم دنبال چهارمی هستم
  کیفیت مکالمه و سرعت اینترنت ایرانسل در محدوده من خیلی عالیه
  و نرخ تعرفه های اینترنت و تنوع طرح ها که بی نظیره
  خیلی از دوستان و آشنایان هم با تبلیغات و تشویق های من دائمی کردن

  همیشه همینه
  یکی که خدمات رو ارزون کنه بقیه معترض میشن
  مشترکین اعتباری هم برای اینکه خدمات بهتری بگیرن
  میتونن دائمی کنن(نقد یا اقساط)
  باقیمتی مناسب
  اگر یه حساب سر انگشتی کنن نرخ مکالمه جدید در دراز مدت خیلی بیشتر از هزینه ای که کردن بهشون برمیگرده

 3. بهتر نبود این مطلب رو به عنوان ریپورتاژ آگهی درج میکردید 😀

  اولا تعرفه سیم کارتهای دائمی و اعتباری در همراه اول مدت هاست که فرق میکنه.
  واقعا قشر ضعیف جامعه رفتن سراغ ایرانسل !!!
  وضعیت پوشش شبکه و آنتن دهی هم در بسیاری از مناطق ایرانسل نسبت به همراه اول خیلی بهتره.
  همه میدوند چرا همراه اول بیشتر سیم کارت فروخته
  ایرانسل و شرکت هایی از این قبیل خدمات الکترونیکی رو به استاندادهای جهانی نزدیک کردند. همراه اول واسه هر سیم کارت دائمی که در زمان خودش ۱۰ هزار تومان بیشتر ارزش ریالی نداشت ۸۰۰ هزار تومان پول میگرفت و در زمانی که قبض بالای ۱۰۰ هزار تومن میشد خط رو قطع میکرد. الانم داره همین کارو میکنه

 4. تنها کشورهایی جهان سومی هستند که مردمشان جهان سومی فکر می کنند!

  عرضه و تقاضاست؛ به شما چه مربوطه که سیاستگذاری یک شرکت خصوصی چی هست

  خب رقابت در جریانه سیم کارتتون رو عوض کنید

 5. همراه اول در حدود ۱۶ میلیون سیم کارت اعتباری دارد و تعداد ۳۳ میلیون سیم کارت اعتباری دارد.

 6. چند روزه بخاطر جانباداری زومیت سراغ اخبارش نمیرفتم، حالا میبینم وضع سایت شما مثل اونجاست. خیلی کمتر جانبداری می کرد.

  • سلام حمید عزیز
   ممنون از اینکه گجت نیوز را می‌خوانید، ما هدفی از این پست ها نداریم و در آینده برای ایرانسل و رایتل و شفاف سازی هر موردی در همراه اول نیز خبرهایی خواهیم نوشت، اگر اطلاعاتی در این زمینه دارید به ما کمک کنید تا سایت را بهتر و با میل شما کاربران عزیز بروزرسانی کنیم.
   ممنون از شما که این خبر را خواندید و باز هم تاکید میکنم که این یک خبر راجبع اعتراض ها و دلیل و بررسی آن در صفحه وزیر محترم جناب اقای واعظی است

 7. سایت گجت نیوز شده ماله کش همراه اول
  تعرفه مکالمه مشترکین اعتباری ترابرد شده به ایرانسل تعرفه ثابت ۶۶.۹ هست که بقیه اپراتورها ندارند.جدا از این کدوم اپراتوری تعرفه سیم دایمی و اعتباریش یکی هست که گجت نیوز اینو از ایرانسل میخواد ؟!؟
  به زودی تعرفه سیم کارت اعتباری ایرانسل هم کاهش پیدا خواهد کرد و ثابت خواهد شد.

  • سلام دوست عزیز
   اول اینکه امیدواریم این اتفاق در ایرانسل رخ بدهد، خبر ما راجبع تقابل این دو اپراتور و اعتراض کاربران در صفحه وزیر، جناب آقای واعظی است و منظور دیگری ندارم این مسئله را در قالب یک گزارش جامع پیاده سازی کردیم.
   با تشکر از شما