منطقه 51

چگونه منطقه ۵۱ به مرکز نظریه های توطئه در مورد بیگانگان تبدیل شد؟ + ویدیو

منطقه ۵۱ ، پایگاهی نظامی در صحرای نوادای آمریکا است که به نقطه عطف نظریه های توطئه در مورد بیگانگان تبدیل شد. اما این حرف و حدیث‌ها از کجا آمده است؟

از چندین دهه پیش، داستان‌ها و شایعات جالب و عجیبی در مورد منطقه ۵۱ از زبان نظریه پردازان توطئه به گوش می‌رسید. این پایگاه نظامی فوق سری که در صحرای نوادا واقع شده است، از همان زمان تاسیس خود با داستان‌های بیگانگان گره خورده بود.

منطقه 51

در اوایل دهه ۵۰ میلادی، هواپیماهای آمریکایی برای انجام ماموریت‌های شناسایی در ارتفاع پایین بر فراز آسمان شوروی پرواز می‌کردند، اما همواره نگرانی‌هایی از دیده شدن و انهدام این هواپیماها توسط دشمن وجود داشت. به همین دلیل در سال ۱۹۵۴ میلادی، آیزنهاور، رئیس جمهور وقت ایالات متحده آمریکا مجوز ساخت یک هواپیمای شناسایی و جاسوسی فوق سری و پیشرفته با قابلیت پرواز در ارتفاع بالا را صادر کرد که به نام پروژه Aquatone شناخته می‌شد. این برنامه به مکانی دورافتاده که در دسترس غیرنظامیان و جاسوسان دشمن نباشد نیاز داشت و منطقه ۵۱ نیز کاملا مناسب این کار بود.

این مکان در صحرای نوادا در نزدیکی دریاچه نمکی گروم (Groom) قرار داشت و هیچ کس دقیقا نمی‌دانست چرا با نام منطقه ۵۱ شناخته می‌شود. یک نظریه به این موضوع اشاره می‌کند که این نام از نزدیکی منطقه ۵۱ به سایت آزمایش هسته‌ای نوادا گرفته شده است. سایت آزمایش هسته‌ای نوادا توسط کمیسیون انرژی اتمی به همین تعداد منطقه تقسیم شده بود.

در تابستان سال ۱۹۵۵ میلادی، گزارش‌هایی از مشاهده اشیا پرنده ناشناس در اطراف منطقه ۵۱ منتشر شد. این موضوع به این دلیل بود که نیروی هوایی آمریکا، آزمایش هواپیمای U-2 را آغاز کرده بود. U-2 می‌توانست تا ارتفاع بیشتر از ۶۰ هزار فوت (۱۸ هزار و ۲۸۰ متر) هم پرواز کند. این در حالی است که در آن زمان، هواپیماهای مسافربری معمولی در ارتفاع ۱۰ هزار تا ۲۰ هزار فوتی (۳ هزار و ۴۸ تا ۶ هزار و ۹۶ متر) پرواز می‌کردند و ارتفاع پرواز هواپیماهای نظامی نیز بالغ بر ۴۰ هزار فوت (۱۲ هزار و ۱۹۰ متر) بود. بنابراین اگر کسی هواپیمای U-2 را در آن ارتفاع زیاد مشاهده می‌کرد، دقیقا نمی‌دانست با چه چیزی طرف است. این همان چیزی است که می‌تواند موجب افزایش گزارش‌های مشاهده یوفو در اطراف منطقه ۵۱ شده باشد. مقاماتی هم که می‌دانستند این اشیا پرنده ناشناس در واقع همان هواپیمای U-2 است، نمی‌توانستند حقیقت این هواپیمای فوق سری را به مردم بگویند. بنابراین آن‌ها با ارائه دلایلی مانند پدیده‌های طبیعی یا تحقیقات آب و هوایی در ارتفاع بالا به این گزارش‌های سرشار از شک و شبهه پاسخ دادند.

منطقه 51

آزمایش هواپیمای فوق سری U-2 در اواخر دهه ۵۰ میلادی به پایان رسید اما منطقه ۵۱ همچنان به عنوان مکانی برای آزمایش هواپیماهای دیگر مانند F-117A، هواپیمای A-12 و Tacit Blue باقی مانده بود. با این وجود هنوز هم کسی دقیقا نمی‌داند که اکنون چه فعالیت‌هایی در این منطقه انجام می‌شود. دولت آمریکا نیز تا سال ۲۰۱۳ میلادی، اطلاعاتی در مورد وجود داشتن این پایگاه ارائه نکرده بود تا این که در این سال گزارش‌های طبقه‌بندی شده‌ای توسط سیا منتشر شد.

ویدیویی از واقعیت‌های موجود در مورد منطقه ۵۱

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*