هایپرلوپ وان XP-1

هایپرلوپ وان XP-1 ؛ گوی تخم مرغی شکل خودران به حداکثر سرعت خود رسید

کمپانی هایپرلوپ وان (Hyperloop One) اعلام کرد که دومین فاز از آزمایش‌های خود را با موفقیت کامل کرده است. این گوی تخم مرغی شکل توانست به حداکثر سرعت ۱۹۲ مایل بر ساعت (۳۱۰ کیلومتر بر ساعت) برسد.

در دومین فاز از تست هایپرلوپ وان XP-1 که در ۲۹ جولای (۷ مرداد) انجام شد، دست‌یابی به سرعت ۳۱۰ کیلومتر بر ساعت در مسیر ۵۰۰ متری DevLoop در صحرای نوادا به دست آمد. اولین نسل از هایپرلوپ وان XP-1 قبل از ترمز و پیش از آنکه بایستد، با شناور ماندن بر روی این مسیر مغناطیسی، تا مسافت ۳۰۰ متری شتاب گرفت.

در طول آزمایش فاز ۲، هایپرلوپ وان سرعت رکورد قبلی خود را شکست. این رکورد سرعت جدید با کم کردن فشار، معادل با فشار هوای موجود در ارتفاع ۲۰۰ هزار پایی (برابر با ۶۰۹۶۰ متری) از سطح دریا، در لوله‌ای که هایپرلوپ در آن حرکت می‌کند، به دست آمد. هایپرلوپ وان XP-1 در اولین تست خود که در ماه مه گذشته (اواسط بهار) انجام شد، تنها توانست به حداکثر سرعت ۶۹ مایل بر ساعت (۱۱۱ کیلومتر بر ساعت) برسد.

مقایسه نتایج به ثبت رسیده از هایپرلوپ وان XP-1 در دو فاز آزمایشی

هایپرلوپ وان XP-1

  • رسیدن به حداکثر سرعت ۲.۷ برابری نسبت به آزمایش اول (۳۱۰ کیلومتر بر ساعت در برابر ۱۱۱ کیلیومتر بر ساعت)
  • طی کردن ۴.۵ برابر مسافت بیشتر (۴۳۶ متر در برابر ۹۶ متر)
  • تا ۱۰ برابر شتاب‌گیری بیشتر (۳۰۰ متر در برابر ۳۰ متر)
  • ۳.۵ برابر قدرت بیشتر (۳۱۵۱ اسب بخار در برابر ۸۹۱ اسب بخار)

جاش گیگل (Josh Giegel)، بنیان‌گذار و سرپرست مهندسان کمپانی هایپرلوپ وان می‌گوید که فاز دوم آزمایش‌های این وسیله حمل و نقل سریع، بسیار دشواتر از مرحله اول بود، چرا که بر اساس آموخته‌هایی که از آزمایش‌های اولیه به دست آمده بود، رسیدن به سرعت بیشتر در فاصله‌ای دورتر مهیا شد. او معتقد است که هایپرلوپ یک گام دیگر به گسترش و توسعه جهانی خود نزدیک‌تر شده است.

شرکت Hyperloop One در اجلاس جهانی تولید و صنعتی سازی (GMIS ) که در ماه مارس گذشته و در شهر ابوظبی برگزار شد، اعلام کرد که هایپرلوپ، مسافرت بین شهرهای مختلف شورای همکاری خلیج فارس را به زیر ۱ ساعت خواهد رساند. این کار به لطف سرعت ۱۰۸۰ کیلومتر بر ساعت این گوی تخم مرغی شکل به دست آمده و می‌تواند در آینده‌ای نزدیک، جایگزین مناسبی برای حمل و نقل هوایی باشد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*