تصاویری جالب از دستان غول آسای پسر بچه هندی

 پسر هشت ساله هندی با نام “کلیم” با دستانی غول آسا زندگی می کند که او را از ریتم عادی زندگی خارج کرده و با مشکلات متعددی مواجه شده است.

1408480335950_wps_17_EXCLUSIVE_STRICT_ONLINE_O

پسر هشت ساله هندی بنام «کلیم» که  روزی با دو دست معمولی و نورمال  به دنیا آمد اما اکنون دستان وی غول پیکر شده اند و وزنی بیش از دو سنگ را به پسر هشت ساله تحمیل می کنند.

1408480339421_wps_18_EXCLUSIVE_STRICT_ONLINE_O

این پسر بچه قادر به کفش پوشیدن ، گره زدن بند کفش یا حتی کارهای عادی خود نیست  چرا که زشد دست های او  به حدی است که  که زندگی را برای وی دشوار کرده است. مادر 27 کلیم با نام “هالما” می گوید: “پس از مدتی به تغییراتی که در فرزندم ایجاد شد، پی بردم اما نمی توانستم کاری برای او انجام دهم.”

1408480408744_Image_galleryImage__EXCLUSIVE_STRICT_ONLINE_

این پسربچه هندی می گوید: “من دوست دارم بتوانم کارهای روزمره ام را به تنهای انجام دهم یا به بازی کریکت بپردازم اما دوستانم بخاطر اینکه من بازی آنها را خراب می کنم، مرا بازی نمی دهند. من حتی به مدرسه نیز نتوانستم بروم زیرا معلم و مدیر مدرسه معتقد بودند که من بچه های مدرسه را می ترسانم و از پذیرش من در مدرسه اجتناب کردند.”

1408480254814_wps_11_EXCLUSIVE_STRICT_ONLINE_O

پدر و مادر این پسر هندی  افرادی کم درآمد هستند نمی توانند هزینه درمان و عمل جراحی فرزندشان را تقبل کنند. مادر این پسر بچه که فرزندان دیگری نیز دارد، می گوید : “زمانی که کلیم متولد شد ، دستانش شکل طبیعی داشتند. دستان او به مرور رشد کردند و بزرگ شدند.”

1408480199735_wps_6_EXCLUSIVE_STRICT_ONLINE_O

پزشک محلی هندی بنام «دکتر راتان»می گوید: ” تا آنجا که دانشم به من اجازه می دهد، وضعیت این پسر بچه کاملا موردی نادر است. من مجلات متعدد و همینطور مطالب مختلف در اینترنت را بررسی کردم اما چنین موردی را ندیدم اما تا زمانی که تحقیقات ژنتیکی انجام نشوند نمی توان به علت این بیماری پی برد. در حال حاضر، کلیم در سلامت کامل به سر می برد اما رشد بی اندازه و غیر نورمال دستانش می تواند با عملکرد نامناسب ریه ها، قلب یا فشار بیش از حدی را به سیستم قلبی و عروقی وارد کند که نتیجه ای جز کوتاه شدن عمر پسر بچه ندارد.

«کریشان»یکی از پزشکان در باره این پسر بچه  می گوید:”من فکر می کنم که کلیم از بیماری هامارتوم یا لنفانژیوم رنج می برد. لنفانژیوم، یکی از ناهنجاری های سیستم لنفاتیک است و علت مستقیم لنفانژیوم انسداد سیستم لنفاتیک هنگام رشد جنینی است، اگر چه امکان دارد که نشانه‌ها تا بعد از به دنیا آمدن نوزاد قابل مشاهده نباشند. این انسداد توسط یکسری از عوامل شامل: مصرف الکل توسط مادر و عفونت‌های ویروسی در طول حاملگی ایجاد می‌شود.

1408481408773_wps_40_EXCLUSIVE_STRICT_ONLINE_O

علت اینکه چرا کیسه‌های لنفاوی جنینی غیر متصل به سیستم لنفاوی باقی‌مانده‌اند هنوز مشخص نیست. این ناهنجاری می‌تواند در هر سنی و در هر قسمتی از بدن، انسان را درگیر کند. اما در بیش از ۹۰ در صد موارد کودکان زیر ۲ سال و ناحیه سر و گردن را درگیر می‌کند. اکثر لنفانژیوماها توده‌های خوش‌خیمی هستند که تنها منجر به تشکیل یک توده نرم با رشدی آهسته و خمیری می‌شود.

این بیماری اختلال مادرزادی کانونی و توموری خوش‌ خیم مرکب از بخشی نامرتبی بنام «هامارتوم» از بافت است. این بخش نامرتب از بافت٬ در محل خود از نظر بافتی طبیعی است. این بخش از بافت به رشدی طبیعی ادامه می‌دهد ولی چیدمان بافتی آن غیر طبیعی خواهد ماند.

1408480713301_Image_galleryImage__EXCLUSIVE_STRICT_ONLINE_

پزشکان  تلاششان را برای  نجات زندگی این پسربچه آغاز کرده اند.

منبع:inyarwanda  ترجمه:gadgetnews

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

6 دیدگاه

 1. vali khob kollan kheili ajibe . . . nemidonam doctora mikhan chikaresh konan . . . be nazar ba photoshop dorost shode . . . chanta az axha , bazi az jahaye dast tAr shode

 2. این یک نوع بیماری هستش که در رود خانه ی گنگ و درمیمون هایی که هندی ها می پرستن هست

 3. چی زی که معلومه فقط دستاش نیست کلا استخوانهای کلفت و عضلات بزرگی داره

 4. عاقا ی سوال ؟
  .
  .
  این پسره چطو لباس میپوشه یا در میاره ؟

 5. چه وحشتناک پسرک بیچاره چقدر گناه داره