اپراتور سوم از پروانه تاعمل

 

سومین اپراتور تلفن همراه کشور مطابق پروانه‌ای که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای آن صادر کرده باید ۹ ماه پس از لازم‌الاجرا شدن شرایط پروانه نسبت به بهره‌برداری و اجرای تعهدات خود عمل می‌کرد.
 
مرداد ماه سال ۱۳۸۹ زمان لازم‌الاجرا شدن شرایط پروانه و به دنبال آن خرداد ماه سال ۱۳۹۰ زمان بهره‌برداری از شبکه و واگذاری سیم‌کارت‌های اپراتور سوم تلفن همراه کشور بوده است.
این اپراتور مطابق همان پروانه دریافتی خود باید در یک سال نخست راه اندازی شبکه خود، هشت شهر پرجمعیت کشور را تحت پوشش شبکه خود قرار می‌داد اتفاقی که علیرغم ۷ ماه تاخیر این اپراتور در راه‌اندازی شبکه محقق نشده و این اپراتور تنها به پیش ثبت‌نام برای سیم‌کارت‌های خود در کرج اقدام کرده است.
پوشش مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۵۰ هزار نفر در سال دوم، شهرهای بالاتر از ۳۰ هزار نفر در سال چهارم و شهرهای بالاتر از ۲۵ هزار نفر نیز در سال پنجم از تعهدات این اپراتور محسوب می‌شوند.
 
پوشش ۲/۲۵ درصد جمعیت کشور در انتهای سال اول قراردادی، پوشش ۳/۴۱ درصد در سال دوم و پوشش ۵/۵۲ درصد جمعیت کشور در سال سوم قراردادی از دیگر تعهدات اپراتور سوم است و این اپراتور موظف است تمامی آزادراه ها و بزرگراه های پرتردد (حداقل ۱٫۴۲۱ کیلومتر) در انتهای سال اول و ۶۰ درصد از بزرگراه ها و آزادراه ها (حداقل ۴٫۲۶۴ کیلومتر) در انتهای سال دوم را تحت پوشش خود در آورد.بین ترتیب با پوشش ۱۰ درصد از راه‌های اصلی و فرعی با آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها، باید جمعا ۱۴٫۲۰۰ کیلومتر در انتهای سال هشتم قراردادی تحت پوشش شبکه این اپراتور باشد.
 
همه این تعهدات مکتوب اپراتور سوم درحالی است که اکنون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به عنوان ناظر بر حسن اجرای پروانه‌ها برنامه جدیدی را روز میز این اپراتور قرار داده تا این اپراتور با فرصتی که در اختیار می‌گیرد فارغ از پایبندی به مفاد پروانه خود، تعهدات جدید با برنامه زمانی جدیدی را برعهده بگیرد.
طبق اعلام جدید سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، این اپراتور تا خرداد ماه سال ۱۳۹۱ باید ۸ شهر کشور را تحت پوشش قرار دهد که این چشم پوشی از تاخیر یک ساله این اپراتور در واگذاری سیم‌کارت‌های خود محسوب می‌شود و تردیدهایی را در جایگاه نظارتی رگولاتور مخابراتی کشور ایجاد می‌کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*