ساخت خودرو با پرینت سه بعدی در آلمان

 شرکت خودروسازی آلمانی Opel، یکی از اولین کارخانه های خودروسازی است که به تولید و ساخت حرفه ای قطعات خودرو با استفاده از پرینت سه بعدی روی آورده است.

opel-3d-printed-assembly-tool-2

پرینت سه بعدی، یکی از فناوری های جدیدی است که با استقبال صنعتگران، پزشکان، محققان و حتی آشپزان رستوران ها روبرو شده و در مصارف مختلف از آن استفاده می شود. اکنون خودروسازان نیز برای ساخت و تولید قطعات خودرو به این شیوه جدید روی آورده اند.

opel-3d-printed-assembly-tool-3

شرکت خودروسازی اوپل تولید و پرینت سه بعدی گسترده قطعات خودرو در این کارخانه را آغاز کرده است. پرینت سه بعدی قطعات ماشین دارای مزایای بسیاری است که از آن میان می توان به مواردی مانند: هزینه کمتر، سریعتر مهیا شدن قطعات جهت مونتاژ، تنوع و … اشاره کرد.

opel-3d-printed-assembly-tool-1

اوپل از فناوری و پرینت سه بعدی در جدیدترین محصول خود که از اوایل نوامبر سال جاری روانه بازار اتومبیل خواهد شد، استفاده کرده است. قسمت جلویی ماشین که به لوگوی شرکت خودروساز مزین می شود، از قطعاتی مونتاژ خواهد شد که حاصل پرینت سه بعدی هستند.

opel-3d-printed-assembly-tool-4

کارشناسان شرکت خودروسازی اوپل معتقدند با این روش نه تنها قطعات مورد نیازشان را سریعتر تامین می کنند بلکه تنوع و همینطور خلاقیت بیشتری را نیز در ساخت و تولید قطعات خودرو ایجاد کرده و مصرف کنندگان بیشتری را به سوی خود جلب خواهند کرد.

منبع:3ders  ترجمه:gadgetnews

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*