برچسب مخصوص کنترل قند خون

معرفی برچسب مخصوص کنترل قند خون برای بیماران دیابتی

اخیرا محققان دانشگاه ایالتی نیویورک با تولید برچسب مخصوص کنترل قند خون ، موفق به توسعه راهی غیر تهاجمی برای کنترل قند بیماران دیابتی شده‌اند.

عموما راه‌های اندازه‌گیری قند خون شامل روش‌های تهاجمی می‌شوند؛ روش‌هایی که علی رغم نامطلوب بودن، در بسیاری از موارد نیز تنها راه موجود هستند.

این برچسب مخصوص با فرم کاغذی طراحی شده و برای استفاده، همانند یک چسب زخم روی دست قرار می‌گیرد. این ابداع جدید با جذب و ذخیره عرق در محلی مشخص و تبدیل آن به انرژی الکتریکی به منظور تامین نیروی مورد نیاز حسگر زیستی، سطوح گلوکز فرد مورد نظر را کنترل می‌کند. در این صورت نیازی به منبع انرژی بیرونی نبوده و به سادگی می‌توان از آن استفاده کرد.

اگرچه این نخستین باری نیست که چنین سیستم‌هایی با تکیه بر عرق بیمار طراحی می‌شوند. اما نمونه‌های قبلی با مشکلاتی همچون وجود مانع هنگام جمع‌آوری عرق با تبخیر آن به علت نیاز به زمان بالا رو به رو بوده‌اند. با این حال، انتظار می‌رود برچسب مخصوص کنترل قند خون محققان دانشگاه نیویورک فاقد چنین کاستی‌هایی باشد.

به نظر می‌رسد هنوز فاصله قابل توجهی تا تولید انبوه و استفاده گسترده از این برچسب جدید داشته باشیم. اما نتایج این آزمایش‌ها نوید توسعه راه‌های غیر تهاجمی و آسان برای کنترل قند خون را می‌دهند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*