تاریخ انتشار آپدیت اندروید 8 اوریو

تاریخ انتشار آپدیت اندروید ۸ اوریو برای گوشی های سامسونگ، ال جی، هواوی، سونی و بیشتر

امروزه بسیاری از دارندگان پرچمداران اندرویدی که از نسخه نوقا استفاده می‌کنند، در انتظار عرضه ورژن جدید هستند. اما تاریخ انتشار آپدیت اندروید ۸ اوریو چه زمانی خواهد بود؟

معمولا سازندگان مختلف، عملکرد قابل قبولی در این زمینه نداشته و کاربران همواره از عدم انتشار جدیدترین نسخه اندروید برای تعداد زیادی از تلفن های هوشمند، گله دارند.

در ادامه با تکیه بر تجربیات و احتمالات، به پیش‌بینی تاریخ انتشار آپدیت اندروید ۸ اوریو برای پرچمداران شرکت‌های مختلف می‌پردازیم.

تاریخ انتشار آپدیت اندروید ۸ اوریو برای پرچمداران

سامسونگ

تاریخ انتشار آپدیت اندروید 8 اوریو

گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس: فعلا اطلاعات رسمی در دست نیست، ولی نسخه آنلاک پرچمداران سری گلکسی S، نخستین گوشی هایی خواهند بود که آپدیت اندروید ۸.۰ اوریو را اوایل ژانویه تا فوریه ۲۰۱۸ (اواسط زمستان) دریافت خواهند کرد. مدل‌های دیگری که توسط اپراتورها به فروش رسیده است نیز احتمالا بعد از آن و تا پایان زمستان، این به‌روزرسانی را منتشر خواهند کرد.

گلکسی نوت ۸: متاسفانه این فبلت قدرتمند به صورت پیش‌فرض همراه با اندروید اوریو در اختیار کاربران قرار نگرفت. با این حال، بعید است که برای دریافت این آپدیت زمان زیادی منتظر بمانیم. به دنبال مشکلات مربوط به گلکسی نوت ۷، احتمالا نسخه جدید اندروید تا اواخر سال ۲۰۱۷ یا اوایل ۲۰۱۸ ارائه خواهد شد. هرچند، پیش‌تر اندروید مارشملو برای گلکسی نوت ۵، طی ماه‌های مارس تا آوریل ۲۰۱۶ منتشر شد که این موضوع واقعا ناامیدکننده بود.

گلکسی اس ۷ و گلکسی اس ۷ اج: پرچمداران سابق سامسونگ در حال نزدیک شدن به پایان چرخه پشتیبانی نرم افزاری خود هستند. در زمان عرضه، این گوشی ها به اندروید مارشملو مجهز شده بودند و اوایل ۲۰۱۷ نیز نوقا را دریافت کنند. اندروید ۸ نیز به عنوان آخرین به‌روزرسانی نرم افزاری این گوشی ها، احتمالا بهار ۲۰۱۸ عرضه خواهد شد.

گلکسی اس ۶، گلکسی اس ۶ اج، گلکسی اس ۶ اج پلاس: با تمام شدن چرخه پشتیبانی نرم افزاری، عرضه نسخه جدید اندروید برای این گوشی های قدیمی بعید به نظر می‌رسد.

ال جی 

تاریخ انتشار آپدیت اندروید 8 اوریو

ال جی وی ۳۰: ال جی V30 به خاطر استقبال عمومی و به عنوان جدیدترین موبایل رده بالای کره‌ای‌ها، شانس زیادی در دریافت زودتر آپدیت اندروید ۸.۰ اوریو نسبت به دیگر پرچمداران این شرکت دارد. اگرچه هنوز تاریخ انتشار آپدیت اندروید ۸ اوریو اعلام نشده است، ولی امیدواریم این به‌روزرسانی تا پایان سال ارائه شود. به رسم همیشه نیز ابتدا کاربران کره جنوبی این آپدیت را دریافت کرده و با فاصله یک تا دو هفته‌ای، کاربران دیگر کشورها نیز قادر به دانلود آن خواهند بود.

ال جی جی ۶: دارندگان گوشی G6 از بابت دریافت این آپدیت مشکلی نخواهند داشت. سال گذشته اپراتور اسپرینت، اندروید نوقا را اواسط نوامبر و زودتر از بسیاری از گوشی های دیگر برای پرچمدار قبلی از سری G عرضه کرد؛ در حالی که عرضه آن برای نسخه آنلاک‌شده تا اواسط می طول کشید. بنابراین، احتمالا جی ۶ نیز تا پایان سال جاری میلادی، این به‌روزرسانی را دریافت خواهد کرد.

ال جی وی ۲۰: V20 برای یک سال، از زمان عرضه تا به امروز، از اندروید نوقا بهره می‌برد. به همین جهت واقعا تاریخ انتشار آپدیت اندروید ۸ اوریو را برای آن نمی‌توان پیش‌بینی کرد. منطق می‌گوید اندروید اوریو جدید ابتدا برای جی ۶ و وی ۳۰ عرضه می‌شود. به همین دلیل، احتمالا تا پایان ۲۰۱۷ یا اوایل ۲۰۱۸، این نسخه جدید نیز در اختیار کاربران فبلت مردانه ال جی قرار گیرد.

ال جی جی ۵: همان‌گونه که انتظار دارید، اندروید ۸.۰ اوریو، آخرین به‌روزرسانی نرم افزاری برای گوشی ماژولار ال جی خواهد بود. به دنبال عرضه اندروید نوقا در اوسط می ۲۰۱۷، احتمالا تا پیش از شروع سال ۲۰۱۸ خبری از انتشار این به‌روزرسانی جدید برای G5 نخواهد بود.

موتورولا

تاریخ انتشار آپدیت اندروید 8 اوریو

موتو زد ۲ فورس ادیشن: موتورولا پیش‌تر از عرضه رسمی آپدیت اندروید ۸.۰ اوریو برای این پرچمدار قدرتمند در پاییز ۲۰۱۷ خبر داده است. هرچند، فعلا خبری از تاریخ دقیق نیست. به هر حال امیدواریم کاربران برای چشیدن طعم نسخه جدید اندروید، نیازی به انتظار تا سال ۲۰۱۸ نداشته باشند.

موتو زد ۲ پلی: زد ۲ پلی نیز دیگری گوشی هوشمندی است که موتورولا از عرضه اندروید ۸ برای آن در پاییز جاری خبر داده است.

اچ تی سی

تاریخ انتشار آپدیت اندروید 8 اوریو

اچ تی سی یو ۱۱: اچ تی سی از جمله شرکت‌هایی است که تلاش دارد طی دوره‌ سه ماهه، نسخه جدید اندروید را برای پرچمداران خود عرضه کند. به عنوان مثال، اچ تی سی ۱۰ پس از گذشت ۹۰ روز از عرضه اندروید نوقا، آن را دریافت کرد. ما امیدواریم این اتفاق برای اچ تی سی یو ۱۱ نیز تکرار شده و پرچمدار تایوانی‌ها پیش از رسیدن به پایان سال ۲۰۱۷، آپدیت اندروید ۸.۰ اوریو را دریافت کند.

اچ تی سی یو اولترا: به گفته مدیران، اچ تی سی یو اولترا دیگر تلفن هوشمندی‌ست که بعد از U11، آپدیت اندروید ۸.۰ اوریو را دریافت می‌کند.

اچ تی سی ۱۰: اندروید اوریو، آخرین به‌روزرسانی نرم افزاری برای پرچمدار ۲۰۱۶ شرکت اچ تی سی خواهد بود. به همین جهت، سازندگان در عرضه آن عجله نخواهند کرد. بهار ۲۰۱۷ بود که اندروید نوقا برای گوشی وان M9 عرضه شد. به همین دلیل، احتمالا دارندگان اچ تی سی ۱۰ نیز باید تا بهار پیش رو منتظر باشند.

سونی

تاریخ انتشار آپدیت اندروید 8 اوریو

اکسپریا ایکس زد ۱ و اکسپریا ایکس زد ۱ کامپکت: این دو گوشی هوشمند به صورت پیش‌فرض به آخرین نسخه از سیستم عامل اندروید تجهیز شده‌اند. به همین جهت فعلا خبری از انتشار به‌روزرسانی برای آنها نخواهد بود.

اکسپریا ایکس زد اس: در حال حاضر، صحبت‌هایی مبنی بر عرضه آپدیت اندروید ۸.۰ اوریو برای پرچمدار قبلی سونی تا پایان سال جاری میلادی به گوش می‌رسد. نسل قبلی یعنی اکسپریا XZ، اندروید نوقا را پایان نوامبر ۲۰۱۶ دریافت کرد. در نتیجه، احتمالا اندروید اوریو تا نوامبر ۲۰۱۷ برای اکسپریا XZs عرضه ارائه خواهد شد.

هواوی

تاریخ انتشار آپدیت اندروید 8 اوریو

هواوی میت ۹: بنا بر شایعات موجود، آپدیت اندروید ۸.۰ اوریو به زودی برای این فبلت قدرتمند عرضه می‌شود. هرچند، هنوز زمان دقیق آن اعلام نشده است.

هواوی پی ۱۰: این گوشی که همراه با اندروید نوقا عرضه شده بود، احتمالا سال ۲۰۱۸، نسخه جدید سیستم عامل گوگل را دریافت خواهد کرد. اما دلیل این موضوع چیست؟ از آنجایی که محصولات این شرکت چینی از رابط کاربری سنگین EMUI بهره برده و به‌روز شدن قابلیت‌ها و ویژگی‌های آن کمی زمان‌بر است، نسخه جدید اندروید نیز با فاصله زمانی بیشتر نسبت به سایر محصولات منتشر خواهد شد.

هواوی پی ۹: پرچمدار قبلی هواوی، اندروید نوقا را مارس ۲۰۱۷ دریافت کرد. در نتیجه، اندروید اوریو زودتر از بهار ۲۰۱۸ برای این گوشی های رده بالا عرضه نخواهد شد. هرچند، فعلا خبر انتشار این به‌روزرسانی برای گوشی هواوی تایید نشده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۷ دیدگاه

  1. برای هوآوی آنژ ۸ کی میاد

  2. میگم یک لیست گوشیهای سامسونگ دیدم ۲۴.۱۱.۲۰۱۷پس چیشد

  3. خیلی جالب نیس با یکی دو آپدیت گوشی پشتیبانیه نرم افزاری نشه دیگه .

  4. واقعا فقط فروش مهمه خیلی از پرچمداری قدیمی و حتی میان رده میتونن اندروید هشت رو دریافت کنن اما ارائه نمیشه براشون برام جای سواله درسته تنوع شرکتای سازنده زیاده بر خلاف اپل اما گوگل به عنوان مالک مطلق اندروید باید راهکار داشته باشه چون منطقی نیست طی یک پروسه هر چندسال یه بار گوشی رو برا بهره مندی از از اخرین نسخه سیستم عامل تعویض کرد

  5. سیستم غیر عامل بدرد نخوره اندروید باید روزی یه بار انتی ویروسی بشه

    روزی دوبار هم اب دیت