آپدیت ۴.۴.۴ برای وان پلاس وان+راهنمای به روزرسانی

چندی پیش خبرهایی مبنی بر انتشار نسخه ۴.۴.۴ اندروید برای اسمارت فون محبوب وان پلاس وان منتشر شد که حاکی از برطرف نمودن ایرادهای نرم افزاری نسخه قبلی بود. البته این به روز رسانی بصورت جهانی منتشر نشد و تنها برخی از کاربران قادر به این به روز رسانی بودند. از جمله کاربران ایرانی که به دلایل نامعلوم آپدیت های نرم افزاری را دریافت نمی کنند و می بایست از نرم افزارهای تغییر آی پی استفاده کنند.

به هر حال ظاهراً سیانوژن به قول خود عمل نموده و پشتیبانی نرم افزاری از گوشی وان پلاس وان را آغاز نموده است.

Screenshot_2014-09-02-10-03-49

تغییرات:

طبق ادعاهای سیانوژن آخرین تغییرات نسخه جدید به شرح ذیل می باشد:

–         به روز رسانی به آخرین نسخه اندروید(KitKat 4.4.4)

–         به روز رسانی نرم افزارهای گوگل

–         اضافه شدن امکان Clear Image به منوی تنظیمات دوربین

–         کالیبره نمودن رنگ های سرد صفحه نمایش

–         جلوگیری از فعال شدن گزینه های Gestures با استفاده از سنسور مجاورت

–         عمل نمودن کلیدهای لمسی در منوی ریکاوری

–         افزایش نور کلیدهای خازنی

–         پایداری بیشتر نرم افزاری

–         برطرف نمودن مشکل قطع شدن ویبره در ساعات بیکاری دستگاه

–         برطرف نمودن آپدیت لیست پخش موزیک در منوی Lock screen

–         حل مشکل صدای میکروفن در هنگام ضبط صدا در هر شرایطی

–         حل مشکل OK Google در جستجوی گوگل

–         حل مشکل کارنکردن تماس های وایبر

–         حل مشکل آپدیت نشدن ظرفیت باتری در قفل صفحه نمایش سفارشی شده

–         حل مشکل PicasaSync

–         برطرف نمودن مشکل Gestures مربوط به فعالسازی دوربین با کشیدن حرف O بر روی صفحه نمایش

–         برطرف نمودن مشکل تمام صفحه تصویر پس زمینه و تغییر سایز در هنگام برش و ذخیره سازی

(به روز رسانی: با تست چندین ساعته گوشی و مرور صفحات وب، مشخص شد که مشکل زردشدگی پایین صفحه نمایش تا حد بسیار زیادی با کالیبراسون نور صفحه نمایش برطرف شده است)

علاوه بر موارد فوق، افزایش کیفیت مکالمه و صداهای خروجی دستگاه از جمله موارد مهم این به روز رسانی است. در مورد باتری دستگاه باید بگوییم در حال حاضر تغییر چندانی مشاهده نمی شود و مصرف آن در حد معمول( نه کمتر و نه بیشتر) می باشد. باید دید در روزهای آینده چه تغییراتی در آن مشاهده می کنیم.

اما اضافه شدن گزینه Clear Image امکان بسیار خوبی را به دوربین گوشی اضافه نموده است. با فعال سازی این گزینه در منوی لمسی دوربین گوشی، با فشار دادن کلید شاتر، ۱۰ عکس بطور همزمان از سوژه گرفته می شود و دستگاه بصورت خودکار، بهترین تصویر را ثبت می کند. البته این کار کمی زمان بر است و برای هر عکس تقریباً ۵ ثانیه زمان لازم است.

نحوه به روزرسانی:

اگر شما نیز یک وان پلاس وان در اختیار دارید، برای به روزرسانی تنها کافیست از یکی از نرم افزارهای تغییر آی پی استفاده نموده و با رفتن به منوی تنظیمات، درباره دستگاه و سپس انتخاب گزینه به روز رسانی، آخرین نسخه اندروید را دریافت کنید و سپس روی گزینه ی Install کلیک کنید. اما اگر قادر به انجام اینکار نیستید و نسخه اندروید دستگاه شما سیانوژن است، می توانید بصورت آفلاین آخرین آپدیت ها را دانلود نموده و با ریختن آنها در حافظه گوشی، اقدام به آپدیت دستی آن کنید.

برای اینکار پس از کپی کردن فایل آپدیت نرم افزاری، گوشی را خاموش نموده و ابتدا کلید پاور و ولوم بالا را همزمان گرفته تا گزینه ی Fast Boot ظاهر شود. سپس کلیدها را رها کنید تا صفحه نمایش خاموش شود. این بار کلید پاور به همراه ولوم پایین را بگیرید تا دستگاه روشن شده و به منوی ریکاوری وارد شود. با استفاده از کلیدهای ولوم برای جابه جایی بین منو و همین طور کلید پاور برای انتخاب یک گزینه، ابتدا گزینه ی آپدیت را انتخاب کنید. سپس فایل مورد نظر را پیدا نموده و Ok کنید. پس از مدتی دستگاه به طور خودکار به روزرسانی ها را نصب نموده و از شما درخواست ری استارت می کند. پس از ری استارت و گذشت مدت زمان ۵ الی ۱۰ دقیقه، گوشی شما آپدیت خواهد شد. سپس فایل های آپدیت دیگر را نیز به همین روش نصب کنید. دقت کنید که در هر بار فقط یکی از فایل ها را نصب کنید و پس از به روز رسانی و بالا آمدن دستگاه، به سراغ آپدیت بعدی بروید. در این پست می توانید تمامی آپدیت های ارائه شده را دریافت کنید. هر سه فایل موجود را دانلود نموده و پس از ریختن در حافظه دستگاه(به همان صورت فایل زیپ شده)، به ترتیب آپدیت کنید.