سیمپسون ها

۱۵ پیش‌بینی در کارتون سیمپسون ها درباره آینده که تبدیل به واقعیت شدند

کارتون سیمپسون ها (The Simpsons) پیش‌بینی‌ها یا پیشگویی های زیادی درباره آینده داشته است. ۱۷ سال پیش در یکی از قسمت های آن، ترامپ به عنوان رییس جمهور آمریکا نشان داده شد!

انتخاب شدن دونالد ترامپ به عنوان رییس جمهور آمریکا در ۱۷ سال بعد، تنها یکی از پیش بینی های کارتون سیمپسون ها بود. سال گذشته و بعد از انتخاب وی، چندین مرتبه این کارتون محبوب مرور و مشخص شد برخی از حوادث رخ داده در آن، در جهانی واقعی نیز اتفاق افتاده‌اند.

کارتون سیمپسون ها حدود ۲۷ سال است که پخش می‌شود، پس بعید نیست برخی از حوادث رخ داده در آن، به طور اتفاقی در دنیای واقعی نیز رویت شوند. اما برخی از داستان‌های آن، کاملا به حوادث خاص دنیای واقعی شباهت دارند، به طوری که می‌توان گفت در این کارتون اتفاق افتادن آن‌ها پیش‌بینی شده است.

به همین دلیل ۱۵ مورد از پیش بینی های کارتون سیمپسون ها از ابتدای پخش آن در سال ۱۹۸۹ که تا به امروز در دنیای واقعی تجریه شده‌اند را لیست کرده‌ایم. تعدد این موارد سبب می‌شود درباره اتفاقی بودن آن‌ها شک کنیم!

برنده جایزه نوبل- فصل ۲۲ قسمت ۱

سیمپسون ها

پروفسور بنت هولمستروم (Bengt Holmström) از دانشگاه MIT، در سال ۲۰۱۶ جایزه نوبل اقتصاد را دریافت کرد. این اتفاق در حالی رخ داد که ۶ سال قبل در قسمت اول فصل بیست و دوم کارتون سیمپسون ها ، بر سر دریافت جایزه نوبل اقتصاد توسط وی شرط‌بندی شده بود. در این قسمت مارتین، لیزا، دیتابیس و مایل‌هاوس بر روی یک کاغذ، اسامی افرادی که تصور می‌کردند جایزه نوبل به آن‌ها اهدا خواهد شد را نوشته بودند.

ساعت‌های هوشمند – فصل ۶ قسمت ۱۹

سیمپسون ها

در نوزدهمین قسمت فصل ششم کارتون سیمپسون ها که در سال ۱۹۹۵ (۲۲ سال قبل) بر روی آنتن رفت، ایده استفاده از ساعت به عنوان یک گوشی موبایل مطرح شد. این اتفاق تقریبا ۲۰ سال پیش از معرفی و عرضه اولین اپل واچ اتفاق افتاد.

اجرای لیدی گاگا در سوپربول – فصل ۲۳ قسمت ۲۲

سیمپسون ها

در سال ۲۰۱۲، لیدی گاگا خواننده محبوب آمریکایی در یکی از قسمت‌های سیمپسون ها به اجرای نمایش در سوپربول پرداخت و نمایشی زیبا در ارتفاع انجام داد. وی ۵ سال بعد و در سال جاری میلادی، در استادیوم NRG هیوستون چنین اجرایی را در دنیای واقعی به نمایش گذاشت.

تصحیح خودکار در سیمپسون ها – فصل ۶ قسمت ۸

کارنی و دالف، در یکی از قسمت‌های کارتون سیمپسون ها که در سال ۱۹۹۴ (۲۳ سال قبل) پخش شد، بر روی دستگاه اپل نیوتن یادداشتی تحت عنوان “Beat Up Martin” (ضب و شتم مارتین) نوشتند. این نوشته خیلی سریع تبدیل به عبارت “Eat Up Martha” (خوردن مارتا) شد. در آن سال دستگاه هوشمندی وجود نداشت تا همانند گوشی های هوشمند امروزی، عبارات نوشته شده کاربران را بر اساس یادگیری ماشینی خود تصحیح کند.

در آن زمان، اپل به تازگی دستگاه اپل نیوتن را معرفی کرده بود که امروز شاهد جایگزینی آن با گوشی های آیفون هستیم. اپل مدعی بود این دستگاه دارای قابلیت تشخیص دست‌خط است، اما این ویژگی کارکرد بسیار بدی در اپل نیوتن داشت. در واقع در این قسمت سیمپسون ها سعی بر آن بود تا به روشی طنزآمیز، مشکل این قابلیت دستگاه اپل به نمایش گذاشته شود.

نیتین گاناترا (Nitin Ganatra) مدیر پیشین بخش مهندسی اپلیکیشن‌های آی او اس در اپل، به شرکت Fast Company اعلام کرده بود این صحنه در سریال کارتونی سیمپسون ها سبب الهام‌بخشی به اپل شد تا کیبورد آیفون‌ها را درست کند.

دستگاه‌های رای‌گیری معیوب – فصل ۲۰ قسمت ۴

در سال ۲۰۰۸، در یکی از قسمت‌های سیمپسون ها هامر به عنوان محبوب‌ترین شخصیت کارتون، در تلاش بود در انتخابات ریاست جمهوی آمریکا به باراک اوباما رای بدهد، اما یک ماشین رای‌گیری خراب سبب شد رای وی چیز دیگری ثبت شود.! ۴ سال بعد از این اتفاق، مسئولان ستاد انتخابات مجبور شدند یک دستگاه رای‌گیری در پنسیلوانیا را تعویض کنند، چرا که معیوب بودن آن سبب می‌شد رای مردمی که باراک اوباما را انتخاب می‌کردند به نفع رقیب جمهوری‌خواه وی یعنی میت رامنی (Mitt Romney) ثبت شود!

اختراع گیاه تامکو – فصل ۱۱ قسمت ۵

در سال ۱۹۹۹ (۱۸ سال قبل)، هامر از انرژی هسته‌ای استفاده کرد تا با ترکیب گوجه فرنگی و تنباکو، گیاهی جدید با نام تامکو (Tomacco) اختراع کند. یکی از طرفداران کارتون سیمپسون ها با نام راب باور (Rob Baur) از این قسمت کارتون الهام گرفت و تلاش کرد گیاه هیبریدی خود را تولید کند. راب در سال ۲۰۰۳، یک ریشه تنباکو و یک ساقه گوجه فرنگی را با هم مخلوط کرد تا تامکو را به وجود بیاورد.

این موضوع بیش از همه سبب تعجب نویسندگان کارتون سیمپسون ها شد، به طوری که آن‌ها راب باور و خانوده‌اش را به دفتر خود دعوت کرده و میوه تامکو را برای اولین مرتبه چشیدند.

شیوع بیماری ابولا – فصل ۹ قسمت ۳

از جمله اتفاقاتی که در کارتون سیمپسون ها خیلی دقیق پیش‌بینی شد و افراد زیادی از آن متعجب هستند، شیوع بیماری وحشتناک ابولا ۱۷ پیش از وقوع آن است. این بیماری ویروسی در سال ۲۰۱۴ جان افراد زیادی را در سراسر دنیا گرفت. در یکی از صحنه‌های قسمتی از سیمپسون ها با نام «لیزا و ساکس»، مارج کتابی با عنوان «جورج کنجکاو و ویروس ابولا» را خواند. در دهه ۱۹۹۰، این ویروس به هیچ عنوان شایع نبود، اما سال‌ها بعد شدیدا بر سر زبان‌ها افتاد و افراد زیادی به خاطر ابتلا به آن تلف شدند.

ابولا برای اولین مرتبه در سال ۱۹۷۶ کشف شد و شیوع آن حدود ۳ سال قبل، بدترین حادثه‌ای است که توسط این ویروس از زمان کشف شدن آن رخ داده است. با این حال فقط در سال ۱۹۹۵ و در جمهوری دموکراتیک کنگو، ۲۵۴ نفر به خاطر ابتلا به ابولا جان خود را از دست دادند. در سال ۲۰۰۰ میلادی نیز ۲۲۴ نفر از مردم اوگاندا نیز به خاطر شیوع ابولا از دنیا رفتند.

کشف اندازه جرم زیراتمی «هیگز» – فصل ۸ قسمت ۱

سیمپسون ها

در سال ۱۹۹۸، در یکی از قسمت‌های کارتون سیمپسون ها هامر تبدیل به یک مخترع شد. در یکی از صحنه‌ها، وی را در مقابل تخته سیاه مشاهده می‌کنیم که معادله‌ای بسیار پیچیده بر روی آن نوشته شده است. بر اساس گفته‌های سیمون سینگ (Simon Singh)، نویسنده «سیمپسون ها و اسرار ریاضی آن‌ها»، هدف معادله نوشته شده بر روی تخته در این صحنه، تخمین جرم زیراتمی هیگز است.

پروفسور پیتر هیگز و پنج فیزیک‌دان دیگر، برای اولین مرتبه در سال ۱۹۶۴ وجود چنین ذره‌ای را پیش‌بینی کردند، اما تا پیش از سال ۲۰۱۳ وجود آن به اثبات نرسیده بود.

ساخت برج شارد – فصل ۶ قسمت ۱۹

سیمپسون ها

در سال ۱۹۹۵، در یکی از قسمت‌های سیمپسون ها با نام «عروسی لیزا» چندین پیش‌بینی غیر منتظره رخ داد. حین سفر لیزا به لندن، پشت تاور بریج لندن، یک آسمان‌خراش دیده می‌شود. نه تنها این سازه شباهت زیادی با برج شارد دارد، بلکه از نظر موقعیت نیز دقیق در سر جای کنونی آن بنا شده است. ساخت این برج ۱۴ سال بعد از پخش این قسمت و در سال ۲۰۰۹ آغاز شد.

کتابداران رباتیک – فصل ۶ قسمت ۱۹

در همان قسمت مربوط به عروسی لیزا متوجه می‌شویم در دنیای سیمپسون ها ، افراد مسئول در کتابخانه‌ها با ربات‌ها جایگزین شده‌اند. با گذشت ۲۰ سال از این اتفاق، دانشجویان رشته رباتیک دانشگاه ابریستویت، نمونه اولیه ربات دارای قابلیت راه رفتن خود را ارائه کردند که مخصوص کار در کتابخانه‌ها طراحی شده بود. همچنین دانشمندان سنگاپوری نیز توسعه و تست ربات‌های کتابدار خود را آغاز کردند.

رسوایی گوشت اسب – فصل ۵ قسمت ۱۹

سیمپسون ها

در سال ۱۹۹۴، در یکی یکی از قسمت‌های سریال کارتونی سیمپسون ها دوریس مشغول درست کردن ناهار برای دانش‌آموزان مقطع ابتدایی با استفاده از گوشت اسب است! ۹ سال بعد از این اتفاق، اداره ایمنی مواد غذایی ایرلند متوجه شد در حدود یک سوم نمونه‌های گوشتی که از سوپرمارکت‌‌ها جمع‌آوری شده بود، DNA اسب وجود دارد. در ۸۵ درصد آن‌ها نیز از گوشت خوک استفاده شده بود.

حمله ببر به زیگفرید و روی – فصل ۵ قسمت ۱۰

زیگفرید و روی (Siegfried & Roy) در یک دوره محبوبیت بسیار زیادی داشتند و مردم از تماشای نمایش‌های جذاب و جادویی آن‌ها به وجد می‌آمدند. در یکی از قسمت‌های سیمپسون ها زیگفرید و روی حین اجرای نمایش در یک کازینو، توسط یک ببر سفید تعلیم داده شده مورد حمله قرار گرفته و زخمی شدند.

در سال ۲۰۰۳، روی هورن زیگفرید و روی حین اجرای نمایش زنده، توسط یکی از ببرهای سفید خود مورد حمله قرار گرفتند! روی از این حادثه جان سالم به در برد، اما زخم‌های وحشتناکی بر روی بدن وی باقی ماند.

نامه‌ای از بیتلز – فصل ۲ قسمت ۱۸

در سال ۱۹۹۱، در یکی از قسمت‌های سیمپسون ها رینگو استار از گروه راک بیتلز، به نامه یکی از طرفداران خود پاسخ داد که چندین دهه قبل نوشته شده بود. در سپتامبر سال ۲۰۱۳، دو طرفدار گروه موسیقی بیتلز، از پائول مک‌کارتنی (عضو دیگری از گروه افسانه‌ای بیتلز) پاسخی به یک نامه دریافت کردند. در کمال تعجب مشخص شد نامه مذکور، ۵۰ سال قبل ارسال شده بود. این نامه‌ سال‌ها بعد از مفقود ماندن، درون یک ماشین و توسط یک تاریخ‌دان کشف شده بود.

سانسور میکل‌آنژ – فصل ۲ قسمت ۹

در یکی از قسمت‌های کارتون سیمپسون ها در سال ۱۹۹۰ با نام «سوزش و خارش و مارژ»، تعدادی از اهالی اسپرینگ‌فیلد به مجسمه میکل‌آنژ در یکی از موزه‌های محلی معترض شدند. آن‌ها در واقع برهنگی این مجسمه را زشت و ناپسند می‌دانستند.

این سانسور در سال ۲۰۱۶ تبدیل به واقعیت شد. مبارزان روسی درخواست کردند به یک کپی از مجسمه متعلق به رنسانس که در مرکز سنت پترزبورگ قرار داشت لباس بپوشانند.

ماهی سه چشم – فصل ۲ قسمت ۴

در یکی دیگر از قسمت‌های سریال سیمپسون ها که در سال ۱۹۹۰ پخش شد، بارت یک ماهی دارای سه چشم با نام بلینکی در رودخانه کنار نیروگاه شکار کرد. حدود یک دهه بعد، یک ماهی سه چشم در دنیای واقعی و درون یک مخزن آب در آرژانتین کشف شد. نکته جالب اینجاست همانند محل شکار بلینکی در سیمپسون ها این ماهی در مخزن آبی که از زباله‌های نیروگاه اتمی در آن می‌ریخت پیدا شد.

پیش‌بینی شیوع ویروس کرونا + ویدیو

طرفداران سیمپسون ها (The Simpsons) باور دارند که در سال ۱۹۹۳، شیوع ویروس کرونا در این سریال پیش‌بینی شده بود. برای مشاهده مطلب و ویدیوی آن اینجا کلیک کنید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.

۴۲ دیدگاه

 1. شما چقدر خوشبین و ساده نگرید

  یک نظری بکنین به بزرگان دین خودمون تا بفهمین پیش بینی واقعی

  یعنی چی ؟

  بله یک جاهایی دست خودشونه ، یک جاهایی هم باید بگم فراماسونری هم فرقه ای هست توش که پیش بینی میککن به اسم نکرومانسی ، با آیین فوق العاده پست و …

 2. اینا همش برنامه هایی هست که از قبل شده و الان یکی یکی داره اجرا میشه پیش بینی کجا بودی ساده اید چقدر شما

 3. خدمت شما عرض کنم که اولا اینها هیچ پیش بینی نمیکنن بلکه از سالها پیش برنا مه ریزی میکنن در سال های بعد طبق اون برنامه ریزی عمل میکنن .اون ها در این سریال مقداری از برنامه ریزی هاشون رو در غالب فیلم مطرح کردند و بعد هم به اون عمل کردن تا دیدگاه مردم جهان رو نسبت به خودشون عوض کنند وما فکر کنیم که اونها پیش بینی کردن در حالی که به هیچ وجه چنین نیست وما باید زرنگ باشیم و برنامه های آینده ی آنهه را ((حدس)) بزنیم والسلام.

 4. م ا ل س
  منتظر کامپیوترهای کوانتومی باشید
  جهان شگفت زده خواهد کرد ……

 5. البوم علی سورنا رو گوش بدبن (نگار)

 6. یه پیشبینی دیگه هم هست که نگفتین یه سکانس حذف شده توی این کارتونه که نشون میده توی تاریخ ۲۰۲۰ ۱۹ july جاستین بیبر میمیره این سکانس به علت اعتراض فن های جاستین بیبر حذف شده باید ببینیم واقعا میمیره یا نه
  تاریخ شمسیش میشه ۲۸ تیر ۱۳۹۹

 7. من این انیمیشن را ندیدم ولی تمام کامنتا و رویا پردازی ها را خوندم الان به فکری افتادم که روی ذهن از کودکی کار کردن واقعا جواب داده همه با ذن و گمان و توطعه …… حتی یه نفر احتمال نداده شاید نویسنده اون بتونه در زمان سفر کنه خیلی ساده و خوشبین
  نه امریکا دشمن شماست نه فراماسونها میخان کسی را بکشن
  تو این دنیا همه دنبال منافع شخصی و گروهی خودشون هستن اونهایی که واقع بین هستن و تلاش میکنن موفقن و اونهایی توهم و شعار و گذشته را تکرار میکنن فقط مات و مبهوت نگاه میکنن مایی که بعد چهل سال فیلم سازی هنوز در فیلم مجرم خانم را با همراهی میبرن زندان و …… وضع انیمیشن ما هم که مثل جک میمونه و این هم صاحب نظران عزیزی که به جای نلاش و پیش بینی و چند ایده در مورد اینده بدن تا بعد ببینن اتفاق افتاده افتخار کنن فقط نظر خودشونا به هم تحمیل میکنن

 8. یه چیز بگم این اختراعات نمیشه گفت پیش بینی شاید این وسایل واختراعات رو از روی همین انیمیشن الهام گرفتن ولی اوک انتخواب شدن ترامپ کمی قضیه اش بو داره واین یکی از پیش بینی هاشه بقیه رو نمیشه گفت پیش بینی ولی به نظرم اونم اگر از نگاه مثبت نگاه کنیم شاید این هالیوود می خواد یک چیزیو برملا کنه کسی چی میدونه الان فرماسون ها امریکا رو در دست ودارن البته شیطان پرست نیستن اونا این کاملا حرف اجمقانه ای است فرماسون با شیطان پرست فرق داره ولی خب هرچی اونا یه برنامه هایی برای جهان دارن شاید این انیمیشن از انها خبر داره و به مردم داره گوشزد میکنه چون من قبلا تو یه انیمیشن دیگه هم دیگه بودم روی دیوار با برجی اتش گرفته نوشته شده بود coming soon یعنی بزدوی که بعد ۱۱ سپتامبر اتفاق افتاد شاید داره به مردم گوشزد میکنه
  منکه با نگاه مثبت به قضیه نگاه کردم حالا شما رو نمی دونم

 9. راستی ترامپ قبل اینکه انتخاب شه تو این کارتون پخش شده بود وای خدااا چه قدر عجیب

 10. یعنی هیچ کدومتون مغز نداره یکم بجای کپی پیست مطالب بره ببینه واقا چی درسته من متجه شدم خیلی ها اصلا کارتونو ندیده نظر میدن خیلی ها هو جو تئوری توطئه گرفتن خیلی ها هم هنوز انگار منگلا حرف از شیتان پرستی …فراماسونری …ایلومیناتی و نظم نوین جهانی میزنن اخه احمق بجای جو گیر شدن حرف مفت زدن برو یکم مطالعه کن … خوده راعفی پور هم دیگه بنده خدا از ای حرفا نمیزنه….ظهور نزدیکه خواهشن با این حرفا آبرومونو رو نبرین

 11. ماسون یعنی بنا، این در جواب کسیه که میگه ساختمون های نوک تیز یچیز معمولیه

 12. با ناشناس و رهگزر مخالفم،با همه مخالفم چون درکتون پایینه

 13. کاملا با حرف دوستان درباره فراماسونری این سریال کارتونی موافق ام ! شیطان پرستان تمام دنیا رو تحت سلطه خودشون دارند و به گفته محققین، علم فراماسونر ها از علم جهان جلوتره و اونم به خاطر اینه که علمی رو که دانشمندان کسب می کنند رو به جهان ارائه نمیدهند و برای راهبرد منافع خودشون که عموما کشتن مسلمون ها است به کار می برند. (رائفی پور نمیگم محققین آمریکایی)
  در جواب آقای ناشناس باید عرض کنم که شما خودت داری از رائفی پور یاد می کنی، یعنی رفتی تحقیق کردی، اما باز هم انتقاد می کنی !؟ آخه آدم چقدر میتونه کور دل باشه !؟
  حکایت این آدم ناشناس حکایت آدم هاییه که توی قرآن گفته که این افراد نور رو می بینند و حقیقت رو جلو چشمشون قرار داره اما به ظلمتشون افزوده میشه !
  جناب ناشناس اگر فکر می کنید با این رفتار ها و وفاداری ها به قوم فراماسون شما رو تحت حمایت خودشون میگیرند باید بگم متاسفم ! فراماسونر ها مسلمون ها رو نجس میدونند و می گویند حتی به احشام مسلمون ها هم نباید رحم کرد چه برسه به آدمهاشون ! یعنی حتی اگر شما خودت رو به اون ها وفادار نشون بدی و ابراز پشیمونی از مسلمون بودن بکنی، باز هم شما را خواهند کشت ! چون اجدادتان مسلمان بوده اند ! فکر می کنید برای چی وقتی به جایی حمله می کنند، زن و مرد و کودک و جوان و پیر و همه رو قتل عام می کنند!؟ فکر میکنید چرا داعش به هیچ جنبنده ای رحم نمیکنه!؟ درباره داعش و جنایتهاشون توی احادیث ائمه که هزاران سال پیش زندگی میکردند به عنوان گروهی با پرچم های سیاه که بسیار درنده و خبیث هستند یاد شده اینم نمونه اش :
  سخنی از حضرت علی(ع) در مورد حوادث پیش از ظهور امام مهدی(ع) نقل شده که بعید نیست این پیش بینی اشاره به داعش و عملکرد ظالمانه ی آن داشته باشد:
  «خداوند، بنده اى خشن و بى اصل و نسب بر مى انگیزد که پیروزى با اوست. یارانش موهایى دراز و سبیل (یا ریش بلند تا سینه) دارند، سیاه جامه اند و پرچم هایشان نیز سیاه است. واى بر کسانى که با آنان به دشمنى برخیزند، که آنها را بى قاعده مى کُشند. به خدا سوگند، گویى آنان و کارهایشان را مى بینیم و نیز آنچه را بدکاران و بیابانگردان جفاکار از ایشان مى کِشند. (شاید ترجمه درست چنین باشد: … «و نیز آنچه را بدکاران و بیابانگردان جفاکارانشان مى کنند») خداوند، آنان را بر ایشان بى هیچ رحمتى چیره مى کند و آنان، اینان را در شهرشان در کناره فرات، در آب و خشکى، بى حساب و کتاب مى کشند»
  من نمیخوام از آخوند ها و نظام آخوندی حمایت کنم چون حتی در نظام آخوندی هم فراماسون وجود داره ! جالب شد نه ! بنده بعد از یکسال تحقیق متوجه شدم که نه تنها آن ها دروغ می گویند بلکه این ها هم دروغ می گویند
  ! اگر در این مسائل تحقیق کنید به حقایقی میرسید که مغزتان سوت می کشد ! (تجربه شخصی)
  انقدر این مسائل پیچیده است که سال ها برای درک کردن کاملشون زمان میبره . اما بعد از یکسال تحقیق فقط یک چیز رو فهمیدم، و اون اینکه مسلمون بودن ما یه توفیق اجباری بوده و به مسلمان بودن و شیعه بودنم بسیار افتخار می کنم !
  به هیچ عنوان به اینکه مسلمان زاده شدید اکتفا نکنید، راجع به دین خودتون تحقیق کنید، مطمعنا به حقیقت خواهید رسید.

  • یجور نوشتی که انگار می خواهی یک کافر را به راه راست هدایت کنی من نه داعشی هستم نه فرامانسون فقط میگم‌ نباشد انقدر روی این مسائل حساس شد که مثلا فلان برج توی فلان کشور سرش تیزه پس مال فرامانسونهاست یا تمام آسمانخراش ها در کشورهای خارج که یا طرح عجیب دارن یا تیزن فراماسونها ساختنش یا یک سازه در یک کشوری چون غیر عادیه فراماسونری است قرار نیست هر فیلم و کارتونی ببینی بگی فراسونها ساختنش اینم فقط یک کارتونه که طبق نوشته ها ۲۷ سال است پخش میشه و خیلی چیزهای اتفاقی می تونه داشته باشه شاید خیلی از چیزهایی هم که توی این کارتون نشون داده هیچ وقت به حقیقت نپیونده و در آینده هم نپیوندد…شما از در زندگی خود هم با دقت جست و جو کنی می بینی بعضی مسائل اتفاقی یا به عبارتی قسمت شده که این اتفاق بیوفته…من خودم قبلا خیلی حرف رائفی گوش میکردم و این جور مسائل را پیگیر می شدم ولی بعضی ها فقط می خوان پیاز داغشو زیاد کنن…

   • سلام… ماها خیلی جاها زیادی حساس میشیم که ضروری نیست و خیلی جاهای دیگه برعکس این هستش

    همه ی ما درمورد ماسون ها اطلاعات خوبی داریم و به خوبی میتونیم همه کار ها رو با اینا مطابقت بدیم و احساس مطلوبیت در دشمن شناسی رو داشته باشیم
    اما اگه به این اندازه اتفاقات خوب و بد خودمون رو هم کار خدا میدونستیم و زیادی کفر نعمت نمیکردیم الان وضع ما بهتر از ماسون ها بود
    انقد تو حاشیه میریم که اصل مطلب رو یادمون میره و باعث میشه افراد موافق باطنی در ظاهر به یه مخالف سرسخت تبدیل بشن و در نهایت به مخالفت باطنی هم تبدیل شن

   • همین تفکرات و ندانم کاری و کم کاری ماست که باعث شد دو سازه در مجاورت خانه خدا ساخته شود ستون هایی که حجاج به آن سنگ می انداختند(به عنوان سنگ زدن به شیطان) تغییر شکل دهد
    ۱.آسمانخراش بلندی که دررزمان اذان ظهر سایه اش بر خانه خدا می افتد (حال این را مقایسه کنید با ساخت چند هتل جدید با طبقات زیاد در اصفهان که چه جنجالی بپا شد به دلیل قانونی که یونیسکو (البته فکر کنم) دارد و اینکه در مجاورت آثار باستانی که در یونیسکو ثبت شده ساخت بناهای آسمانخراش مانند ،ممنوع است و در آخر نتوانستند در اصفهان این هتل ها تاسیس شوند ،اصفهان هرچند با تمدن و قدیمی است اما به پای خانه خدا که نمیرسد و در یونیسکو هم ثبت شده،اما این آسمانخراش فراماسونی با نفوذ بالایی که دارند در محل مورد نظر ساخته شد !
    ۲.سازه ای که بر بالای خانه خدا ساخته شد که طراحیش اینگونه است که از دو طرف سقف به هم نزدیک میشود و یک سقف بالای سر خانه خدا ایجاد میشود با این توضیح که دو طرف سقف جوری طراحی شده که وقتی به هم میرسند یک چشمی به وجود میآید که دقیقا بالای سر خانه خدا است ،یعنی تک چشمی که به خانه خدا مسلط است و از بالا به آن نگاه میکند !
    ۳. ستون هایی که نماد شیطان بود دیگر ستون نیست و به بهانه راحتی حجاج به دیوار تبدیل شده !چون آن ستونها برایشان چنان تفدس دارد و خواهد داشت که این قضیه رو اینگونه حلش کردند
    پس برای آنها این سازه ها حیاتی است و یک پرستشگاه محسوب میشود برایشان
    مانند مسلمانها که در هر محل یک مسجد بنا کردند
    همه چیز چون روز روشن است منتها بستگی به خود آدم دارد که در کدام طرف قضیه بایستد
    خدا یا شیطان
    یا علی

  • داداش چی زدی؟؟
   زیادی توی توهمی

  • خوشحال میشم بدونم این اطلاعاتی که بدست اوردین منبعشون از کجاست

  • آفرین
   البته یک نکته ای وجود داره در رابطه حدیثی که از امام علی(ع) فرمودید
   و برای کسانیکه اینهارا(بحث آخر زمان و گروهای درگیر درگیر در این دوران) توهم و زاییده تخیلات بشری میدانند و نظرشان اینست که شما خیلی بدفهم ،کج فهم هستید و درکل گرایش ذهنتان به سوی افکار منفی هست و بهتر نیمه پر لیوان را نگاه کنیم و خوشبین باشیم تا بلایی سرمان نیاید و هیچ کس پدر کشتگی که با ما ندارد و از همه مهم تر اینگونه حدیث های آخر زمانی را برای اینکه بی ارزش جلوه دهند در مقابل صنعت پیشرفته و تکنولوژی نوین غرب قرار میدهند .مثلا میگویند غربی ها جنگنده نسل ۵ را به تولید انبوه رساندند و در حال ساخت جنگنده نسل ۶ هستند و ما هنوز درگیر شیطانو شیطان پرستیو روایت و حدیث ۱۴۰۰ سال قبلیم و در کل اینگونه روایات را خرافات میپندارند و مدام میگویند با علم روز دنیا جلو بروید و خود را به روز رسانی کنید و دست از این خرافات بردارید !
   و اما نکته روایت
   احتمال دارد این ماجرای داعش ،ماجرای اصلی نباشد و فیک باشد …
   دراینصورت باید دنبال کسی باشیم که این قضیه را شبیه سازی کرده که از اتفاق افتادنش بهره کافی به نفع خود ببرد .امروزه روز حداقل برای ما آشکار است که داعش ساخته دست کدام فرقه،حزب و یا گروه و یا کشور است .
   کسی که بخواهد این روایت را شبیه سازی کند باید اطلاعات وسیعی در این مورد داشته باشد تا بتواند مثل همان روایت را خلق کند
   تنها منبعی که وجود دارد روایات مسلمانان چه شیعه و چه سنی است
   شوربختانه آنها که تکنولوژی و صنعتشانرا، برخی به سر ما میکوبند ،همانهایی هستند که با تمام علم و تکنولوژیشان به دنبال کسب اطلاعات از منابع شیعه و سنی هستند و به جرأت میتوان گفت از خود شیعه ها و سنی ها که این روایات جزء دینشان است ،بیشتر و بهتر و دقیق تر مسلط هستند و به آنها ایمان راسخ دارند ،یعنی مسائلی که میدانند قطعی است و در تلاشند آنها را به نفع خودشان تمام کنند
   شیطان پرست فراماسون و امثالهم با ایمان بر اینکه قدرت مطلق و یگانهخالق جهانیان خداوند احد و واحد هستند اما با پیروی از شیطان در حال تلاشند که خدارا حذف(اعوذبالله) و شیطان را جایگزینش کنند (زهی خیال باطل) با اینکه میدانند شکستشان قطعیست اما چون توسط شیطان مسخ شده اند به شدت در حال جمع آوری اطلاعات و پردازش آنها از منابع ما هستند
   و عده ای به ظاهر مسلمان ان منابع را خرافات و زاییده تخیل بشر میدانند تا جلوی رشد و پیشرفت انسان را بگیرد!
   ما آفریده شدیم برای پرستش خداوند ولاغیر پس دنیا یعنی تقابل خیر و شر
   یعنی فیلتری برای جدا کردن آنها که در جبهه خیر هستند از آنها که در جبهه شر هستند
   انقدر هم علم و پیشرفت تکنولوژی آنها را بالا نبرید ،تا قبل از ظهور منجی بشر تنها به ۳% علم رسیده و تنها به آن ۳% دسترسی دارد و مابقی در زمان بعد از ظهور منجی بشریت است ….
   یا علی

 14. ذاداش هیچ کدومش الکی نیست
  اینا یه فیلمیو میساطن تا ذهن مردم رو آماده کنن
  تا بعدش خودشون اون اتفاق رو به وجود بیارن
  خیلی از پیش بینی ها درون فیلم ها هست
  این به خاطر اینه که میخواند ذهن مردم رو آماده وهیچ کدومش الکی نیست

  • در تایید حرف شما این مثال را یادآوری میکنم که این آماده سازی بی فایده نیست و در بلند مدت کاملا کارساز است و در یار گیری آخر زمانی تاثیر فراوان دارد
   همه تجربه کرده اند که وقتی به لواشک نگاه میکنند بزاق دهان آنها ترشح میکند بدون اینکه از لواشک بخورن !
   این واکنشی است که ضمیر ناخودآگاه از خوردن لواشک در قبل ، کسب کرده (آماده شده) و حال که شخص میبیند لواشک را حتی بدون خوردن آن ،واکنش نشان میدهد
   این ساده ترین مثال آماده سازی و مهندسی تفکرات یک شخص یا گروهی از اشخاص است که در زمان لازم، واکنشی را که آنها میخواهند، نسبت به وقایع از خود نشان دهند
   یا علی

 15. ناشناس نمیدونم کیو میگی ولی بری امریکا هم از این حرفا زیاده که ناراحتت کنه
  اصلا تا حالا امریکا رفتی؟؟؟!!!!

 16. اصل کاریو ول کردین ترام رو هم پیشبینی کرده بود

  این کارتون پر از علاعم فراماسونی هست حتا لژ فرااسون هم داره با تک چشم
  پیش بینی میکنن چون دنیارو دارن میگردونن

 17. همش الکیه.مثل کشتی کجشون… یا علی.

  • حالا کشتی کج رو نمیدونم ، ولی انصافی ، چی زدی ؟ الان ترامپ رییس جمهور نیست ؟ ساعت هوشمند نداریم ؟ حالا اینا توی کارتون یه کاری کردن ، ملت هم الهام گرفتن از اون و رفتن اختراعش کردن ، عین اون گوجه و تنباکو