بازی نهنگ آبی در ایران جان دو دختر اصفهانی را گرفت؛ چالش مرگ به ایران آمد!

بازی نهنگ آبی در ایران جان دو دختر اصفهانی را گرفت؛ چالش مرگ به ایران آمد!

بازی نهنگ آبی در ایران نیز قربانی گرفت. در حالی که تصور می‌کردیم چالش نهنگ آبی دیگر به پایان رسیده است، خبری مبنی بر خودکشی به خاطر بازی نهنگ آبی در اصفهان ایران شدیدا خبرساز شد.

بازی نهنگ آبی، چندی پیش به تیتر اصلی رسانه‌های خبری و پست‌های شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها تبدیل شد. این بازی برای اولین مرتبه در سال ۲۰۱۳ خلق شد، اما بعد از گرفتن اولین قربانی در سال ۲۰۱۵، تا سال جاری مسکوت ماند. اما انتشار مجدد یک کلیپ مربوط به خودکشی دو دختر در یکی از کشورهای خارجی حدود دو ماه قبل، سبب شد باز هم این بازی بر سر زبان‌ها بیفتد. و حالا متاسفانه می‌بینیم با وجود اطلاع‌رسانی‌های بسیار زیاد، اکنون بازی نهنگ آبی در ایران نیز قربانی گرفته است.

بازی نهنگ آبی در ایران جان دو دختر اصفهانی را گرفت؛ چالش مرگ به ایران آمد!

خودکشی به خاطر بازی نهنگ آبی در ایران

به گفته فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان، دو دانش آموز دختر در روز شنبه بیست و نهم مهر، تحت تاثیر چالش نهنگ آبی از پل روگذر چمران به پایین پریدند. در حالی که یکی از آن‌ها شدیدا مجروح شده، فرد دیگر در اثر سقوط جان خود را از دست داده است. در پی تماس تلفنی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ به منظور اطلاع‌رسانی درباره سقوط دو دختر نوجوان از پل روگذر در شهر اصفهان، یک تیم فوریت‌های پلیسی بلافاصله به محل اعزام شد.

بازی نهنگ آبی در ایران جان دو دختر اصفهانی را گرفت؛ چالش مرگ به ایران آمد!

یکی از این دختران ۱۶ ساله بوده و دیگری نیز ۱۵ سال بیشتر نداشته است. متاسفانه دختر اصفهانی کم سن و سال‌تر، بعد از سقوط در دم جان خود را از دست داده است. فرد دیگر، که به شدت مصدوم شده است، به بیمارستان منتقل شد. بر اساس گزارش‌های منتشر شده، متاسفانه حال دختر نوجوان ۱۶ ساله جان سالم به در برده وخیم است.

فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان درباره تاثیر پذیرفتن این دو دختر از بازی نهنگ آبی در ایران اعلام کرد آن‌ها، پیش از پریدن از پل روگذر، توسط یک دستگاه ضبط صوت با خانواده خود خداحافظی کرده و علت کار خود را بازی چالش نهنگ آب در فضای مجازی عنوان کرده بودند. حتی دانش‌آموز ۱۶ ساله زنده مانده از حادثه نیز دلیل این کار را بازی نهنگ آبی اعلام کرده است. تصویر زیر مربوط به محل رخ دادن حادثه بوده و نشان می‌دهد مردم در اطراف صحنه جمع شده‌اند.

بازی نهنگ آبی در ایران جان دو دختر اصفهانی را گرفت؛ چالش مرگ به ایران آمد!

متاسفانه با وجود مطالب زیاد منتشر شده درباره بازی نهنگ آبی و هشدار درباره لزوم هشیاری والدین، چنین اتفاق تلخی رخ داده است. همانطور که بارها و بارها به آن اشاره کردیم، افراد جوان و بزرگسال کمتر به دام چنین چالش‌هایی می‌افتند و تا امروز تمامی قربانیان بازی نهنگ آبی نوجوان بوده‌اند. حتی می‌بینیم اولین قربانی بازی نهنگ آبی در ایران نیز یک دختر نوجوان بوده که ۱۵ سال بیشتر نداشته است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲۷ دیدگاه

 1. من تو او ما شما انها روزی به دیار باقی خواهیم شتافت
  حالا اینا خواستن سریع تر برن اون دنیااا به نظرم من هیچ نظری ندارم

 2. بابا خوده منم زمانه دبیرستان خیلی میخاسم خودکشی کنم مخصوصا زمانی که مشقامو ننوشته بودم اینا طبیعیه
  باید بفرسنشون پیشه اورولوژی

 3. بابا بازی نهنگ ابی ب زبون روسیه تازشم این بازی بیشتر تو اسیای مینانه بیشتر رخ داده تا تو ایران!!!! بیشتر تو طرفای اندونزی اونورا رخ داده حالا میان میگن این بازی تو ایران اتفاق افتاده فلانه اینا….ایران چ میدونن زبون روسی چیه ک بیان حالا بشینن بازی کنن!! بنظرم شایعس!! احتمالا اتفاقی افتاده توشون ک ربط میدن ب بازی نهنگ ابی!!!بقول سازندش ک هرکی ابلهه و دیوانس اینکارا انجام میده ینی از زندگیش سیر شده…حلا میان میگن کار نهنگ ابی بوده…من ک قبول ندارم!!!!پشت پرده خیلی چیزا هست ک ما نمیدونیم…

 4. متاسفانه همونروز که توی تلوزیون نشون داد گفتم حالا بدتر میشه متاسفانه اینجور چیزها باید مخفی بمونه و هرچی بیشتر راجعبش گفته بشه کنجکاوی ها بیشتر میشه

 5. زیادی نهنگ ابی رو بزرگ کردن اینا میخواستن خودکشی کنن نهنگ ابی کمکشون کرده همین اکثر افرادی که این بازی رو میکنن مشکل روانی دارن میگید نه خوب مرحله ۱ نهنگ ابی رو چک کنین

 6. بعضیها از شکم، سیر و مستکبرند ولی از سر، شدیداً دچار فقر تغذیه و مستضعف؛ شکمها مهندس، سرها عمله! چون:
  ۱- والدین [مثلاً؟] فقط به رشد فیزیولوژیکی رسیده اند ولی از نظر معنوی [اخلاقی/ایمانی] سفیه یا نارشیدند؛ حتّا آنهایی که خیلی خود را مترقّی و مدروز میدانند، خیلی چیزها رانمیدانند و بدتر از آن، خیلی چیزها را که میدانند [بقصد خیانت/بخیال خدمت] نمی گویند؛ تا بچه مدروز بار بیاد، و مثل خودشان دچار تناقض نشود! اینها نشاندهنده استضعاف فکری و انحطاط معنوی یک خانواده است. بیچارگان نمیدانند/نمی-پذیرند که بنیادهای اخلاقی مشمول مرور زمان نشده و مدرنیته هرگز نمیتواند آنها را بپوساند؛ زیرا تکنولوژی مربوط به جهان ماده است ولی اصول ایمان/اخلاق، مفاهیمی معنوی اند. تکنولوژی حتّا اگر بتواند بشر را به دورترین کهکشانها ببرد، هرگز نخواهد توانست ارزشهای اخلاقی را میلیمتری جابجا کند! یعنی در کُرات آنسوی یونیورس هم برای یک جامعه مدنی ایمان/اخلاق لازم است. اینکه دروغ کلید گناهان است و آدمی را از راه راست خارج میکند، که اینجا و آنجا ندارد.
  یکی گفت: دین من هم “پندار و گفتار و کردار نیک” است؛ گفتم: اوّلاً بشرط عمل، نه لقلقه زبان و بهانه ای برای فرار از اوامر و نواهی شریعت! ثانیاً: مصادیق “خوب” بودن/نبودن را چگونه تشخیص خواهی داد؟ اگر بگویی: به فطرت و عقل سلیم، کیشت را نقض کرده-ای چون برآنی که آورنده جمله مذکور پیامبری بوده است، و این خودش اقرار به کوته-فکری بشر و لزومش به پیروی از پیامبران الهیست! شاید کسی بگوید: خب، پیامبر من هم فلانی؛ چه لزومی دارد حتماً خاتم پیامبران باشد؟ ج: اولاً: پیامبران الهی [که پیامبریشان را بکرّات با معجزه اثبات کرده اند] همگی مانند دانه های یک تسبیح اند ولی در شریعتها فرق دارند، آدمی همانطور که غذای سرد را بر غذای گرم ترجیح نداده، ورژن قدیمی اندروید را بر نسخه جدیدش ترجیح نمیدهد، همانطور نیز شایسته و بایسته است تا از شریعتِ آخرین پیامبر الهی پیروی کند!
  -: صبرکن! از اینهمه مذهب و انشعابات مذهبی، از کجا بدانم مال تو درسته؟ ج: مال من نیست! ثانیاً: هدایت، هم ازخداخواستنی است و هم هدیه الهی! اگر کسی اهل پرهیز باشد، کم کم به پرهیزگاری رسیده و چون پرهیزگار شد، خدای متعال قول هدایتش را داده است.
  س: پرهیز از چه؟ ج: مگر نمیگویی قرائتها مختلف است! پس در این آشفته بازاری که هرکس فقط جنس خودش را تبلیغ میکند، بهوش باش تا در دام راحت-طلبی نیفتاده دنبال رساله “آیه الله آسان” نباشی! یعنی اگر ارباب مذاهب، همه بجز یکی “می” نوشیدن را مُجاز دانستند، تو حرف آنرا که ممنوعش میداند قبول کنی، پرهیز کرده ای! چون از ننوشیدنش روحت پلید نمیشود ولی با نوشیدنش چی؟ حداقل، شاید!
  اگر همه بگویند: این راه آلوده به مین نیست، ولی یکی [هرکه باشد] بگوید: نه، خطر مین هست! چون احتیاط، شرط عقل است، بایستی به حرفش گوش داده، از خطر پرهیزکنی! اصولاً بیمار خردمند برای سؤال چه بخورم؟ نزد پزشک نمیرود؛ بلکه بعکس باید دنبال چه نخورم باشد، چون اصل بر اینست که همه چیز میتوانسته بخورد! و از همه-چیز-خواری به بیماری افتاده.
  پس ای هوشمند، از کلمات: آزادی/یلگی/رهایی/ولنگاری … بترس که خطرها [از قضا] نهفته در آنهاست، چه بسیار جهنمی ها که رفیق میجویند، مبادا به تور اباحه-گری افتی!
  ۲- چون تریبونها از وعظ و اندرز [تقریباً] تهی و پر از مسائل سیاسی… است؟ مثلاً نمیگویند: ریالی ربا خواری = جنگ با خدا و پیامبر، از گناه زنا بدتر و بلاهای زمینی/آسمانی ببار آورَد. نتیجه اش اقتصاد کثیفی است که میبینیم: رکود و کسادی پایان ناپذیر باوجود اینهمه نقدینگی سرسام آور؟!
  ۳- محمل علم، زبانست و خواهی-نخواهی برای کسب آگاهی، ناگزیر از آموختن آنیم و علم هم به دو دسته مادی و معنوی تقسیم میشود؛ زبان علوم جهان فیزیکی انگلیسی و زبان علوم الهی و اخلاقی، عربی است؛ کسیکه ایندو را نداند، خسر الدنیا و الآخره، از دانش هردوسرا محروم و مستضعف میماند.
  از حقوق اولیه هر فرزند، تعلیم قرآن به اوست؛ آیا پدران به این حقوق اوّلیه توجهی دارند؟ یا فقط وظیفه خود را پروار بچه میدانند؟ مگر خانواده/جامعه طویله پرواربندی است؟ اگر اینست که بقولی: کرّه خر آمد الاغ رفت!
  سیستم آموزشی هم کم-بی-تقصیر نیست.
  جامعه اخلاق میخواهد، امر به معروف و نهی از منکر میخواهد. از این قصور/تقصیرهاست که کارد بدستِ داعش است و بوکوحرام [کتاب حرام است؟!]

 7. حرفاتون همه درست ملت بی جنبه اند اقایون و خانوما دنبال اینجور چیزارو نگیرین همش شرو وره اوناییم که مورده خدارحمتشون کنه از بی عقلیشون بود یاعلی موفق باشید

 8. چرا نمیخوای بفهمی این بازی فقط یه بهانه بیشتر نیست مشکل از جای دیگه

 9. همانطور که بارها و بارها به آن اشاره کردیم، افراد جوان و بزرگسال کمتر به دام چنین چالش‌هایی می‌افتند و تا امروز تمامی قربانیان بازی نهنگ آبی نوجوان بوده‌اند. حتی می‌بینیم اولین قربانی بازی نهنگ آبی

 10. هرگز باور نمیکنم که دو نفر به خاطر این بازی دست به خودکشی زده باشن

 11. چرا خاکتوسرشون زشته اونام ادمن هرکدوم ازما مشکلاتی رو تو زندگی به بار اوردیم ولی خب اینا شاید اطلاع رسانی نشدن شاید خیلی مشکلاتی ک منو شما نمیدونیم کشندونده اینارو سمت این بازی شیطانی بقول اقای رشیدپور… ولی داغشونو زباد نکنیم باکوته فکریمون…ایشالاکسی دیگه گول این چیزارو نخوره

 12. اگه اونا تونستن بازی ظراحی کنن که اینطوری امید و زندگی انسان رو ب خطر بندازه چرا ما بازی طراحی نکنیم که روحیه بخش باشه و زندگی رو جذاب کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 13. خب ما اگه صاحب داشتیم اصلا نباید بزارن بهش دسترسی داشته باشه والا چطور جلوی محتوا های مزحک رو میگیرن اما جلوی اینو نمیتونن بگیرن بیچاره پدر و مادرشون

 14. یکی از بستگان خودتونم بود این حرفارو میگفتید خجالت بکشین داغ خانوادشو بیشتر نکنین خجالت بکشین واقعا

 15. خاک توسرشون جنبه بازی مسخره روندارن الان که علم پیشرفت کرد کوچک بزرگ نمیشناسه خیلی راحت بایه سرچ کردن خیلی اطلاعات میشه کسب کرد خیلی سبک مغزبودن که همچین کاری کردن مردن چون بمیرن خیلی بهتره تازنده بمونن عقل که ادم نداشته باشه جان درعذاب است

 16. ای خدا یعنی چقدر آدم باید بی مغز باشه….

 17. اینا امکانات حروم کردن مدرسه رفتن زباله تولید کردن قبل اینکه بخان بدرد بوخورن میمیرن خلاص

 18. خیلی بی مغز بودن … خداوند بیامرزتشون …!!!

 19. خیلی ببخشید ها اینجور ادما که با یه بازی خودشونو به کشتن میدن بهتره بمیرن تا اینکه زنده بمون واقعا متاسفم براشون ??

 20. هههه بزار بمیرن خب

 21. فراماسونا خوب دارن نفوذ میکنن!!!!!!