10 مورد از خطرناکترین کشورهای جهان

10 مورد از خطرناکترین کشورهای جهان که نباید به آنها سفر کنید

اگر شما هم از عاشقان مسافرت هستید، ما در این مقاله به معرفی 10 مورد از خطرناکترین کشورهای جهان خواهیم پرداخت که سفر شما به آن مناطق مرگبار خواهد بود و تا بهتر نشدن اوضاعشان نباید به آنجا سفر کنید.

مسافرت یکی از جذاب‌ترین و بهترین سرگرمی‌های بشر است. نظاره‌گر بودن فرهنگ‌های دیگر و ماجراجویی در سرزمین‌هایی که تا به حال به آن‌جا سفر نکرده‌اید نیز یکی از بهترین تجربیات زندگی خواهند بود. سفر به شما چشم‌های جدیدی برای تماشای دنیایی که در آن هستید می‌دهد و سطح دانش شما را نیز  گسترش می‌دهد.

من به شخصه هر جایی که شانسی برای سفر کردن داشته باشد را زیر نظر می‌گیرم. در این روز و زمان، ما در شبکه‌های اجتماعی مشاهده می‌کنیم که مردم به مناطق مختلفی از جهان سفر کرده و ما را کنجکاو می‌کنند. با این حال برخی از مناطق در جهان وجود دارد که به در حال حاضر به هیچ عنوان مناسب سفر نیستند. ما در زیر 10 مورد از خطرناکترین کشورهای جهان را با دلیل و مدرک لیست کرده‌ایم که می‌تواند شما را بیشتر با این مناطق آشنا کند.

خطرناکترین کشورهای جهان برای سفر

10. اوکراین

10 مورد از خطرناکترین کشورهای جهان

در این منطقه مناقشه‌ای بین اوکراین و روسیه صورت گرفته است. بین این دو کشور، درگیری‌های مسلحانه‌ای در منطقه شرقی صورت گرفته است و طبیعیست که مردم محلی این مناطق نیز درگیر جنگ شده‌اند.

9. مصر

خطرناکترین کشورهای جهان

در حالی که خشونت در مصر رو به کاهش است، اما هنوز بهترین زمان برای سفر به این کشور باستانی نیست. گروه‌های تروریستی و شورش‌گران هنوز وجود دارند و هر از گاهی نیز حملات تروریستی را انجام می‌دهند. در حال حاضر وضعیت امنیتی مصر بهتر شده، اما هنوز همه چیز حل نشده است.

8. هندوراس

خطرناکترین کشورهای جهان

هندوراس در آمریکای مرکزی قرار دارد و جاهای دیدنی زیادی در آنجا منتظر شماست، اما شاید نه حالا! هندوراس دارای یکی از بالاترین میزان قتل در جهان است و به خاطر جرایم مرگباری که در آن صورت می‌گیرد شناخته می‌شود.

7. کنیا

خطرناکترین کشورهای جهان

کنیا خانه‌ی بسیاری از حزب‌های تروریستی است. اغلب در آنجا حملات تروریستی انجام می‌شود و گزارش‌های مختلفی از بمب گذاری و شلیک به گوش می‌رسد. شهرهای آن ترسناک هستند و بدترین زمان برای سفر به این کشور نیز، زمان برگزاری انتخاب در شهرهایی است که اعتراضات خشونت آمیزی روی می‌دهد.

6. السالوادور

10 مورد از خطرناکترین کشورهای جهان

السالوادور در حالی که میزبان مناطق کوهستانی بسیار زیبا است، اما به خانه‌ی جنایات باندهای خشونت آمیز نیز مشهور هست. گزارش‌های متعددی از آدم ربایی در پارک‌های ملی و سایر اماکن عمومی این کشور منتشر شده است. این کشور برای سال‌ها درگیر جنگ داخلی بوده است و هنوز به طور کامل احیا نشده است.

5. کلمبیا

10 مورد از خطرناکترین کشورهای جهان

Narcos“‌ نام یک سریال محبوب است که بر اساس زندگی پابلو اسکوبار، قاچاقچی معروف مواد مخدر کلمبیایی ساخته شده است. کلمبیا بیش از 4 دهه است که توسط قاچاق مواد مخدر، فساد سیاسی و جرایم به شکل آشفته‌ای درآمده است. حرایم سازمان یافته‌ای توسط یک گروه قدرتمند در این کشور وجود دارد و تا زمانی که موافقت‌نامه‌های صلح شکل نگیرد، کلمبیا یکی از خطرناکترین کشورهای جهان برای مسافرت خواهد بود!

4. ونزوئلا

10 مورد از خطرناکترین کشورهای جهان

جو سیاسی ونزوئلا در حال تغییر به شکل ترسناکی است و هم اکنون این کشور در حال مبارزه برای آن است. گزارش‌هایی از قحطی، تظاهرات و وضعیت نامطلوب کلی در این کشور منتشر شده است. بحران اقتصادی و تنش‌ها در ونزوئلا نیز در حال افزایش است تا آن را نیز در لیست 10 مورد از خطرناکترین کشورهای جهان برای مسافرت قرار دهیم.

3. یمن

10 مورد از خطرناکترین کشورهای جهان

درست همانند سایر گزینه‌های این لیست، یمن نیز میزبان بسیاری از گروه‌های تروریستی است. در حال حاضر گروه‌های شورشی این کشور اقدام به بازداشت شهروندان آمریکایی و اروپایی می‌کنند. جایگزین‌های بهتری نیز برای مسافرت در خاورمیانه وجود دارد تا شما در حال حاضر روی نام یمن برای یک سفر لذتبخش خط بکشید.

2. نیجریه

10 مورد از خطرناکترین کشورهای جهان

آیا تا به حال نام بوکو حرام را شنیده‌اید؟ آن‌ها یک گروه تروریستی هستند که سالیانیست در این کشور اقدام به رواج خشونت می‌کنند. همچنین وضعیت حمل و نقل نیز در این کشور توسعه چندانی نیافته است. ما به هیچ عنوان به شما توصیه نمی‌کنیم تا به این کشور آفریقایی سفر کنید.

1. پاکستان

10 مورد از خطرناکترین کشورهای جهان

این کشور میزبان بسیاری از اردوگاه‌های آموزشی تروریستی نظیر داعش و طالبان است. اگر به دنبال یک کشور در خاورمیانه برای مسافرتی لذتبخش هستید، قطعا پاکستان آنجایی نیست که بخواهید تمام هزینه‌هایتان را برای آن انجام دهید!

به راستی که هر یک از کشورهای قرار گرفته در لیست فوق میزبان چه مناظر جذاب و زیبای هستند که به واسطه‌ی جنگ و خشونت، قابل دسترسی توسط سایر مردم نقاط جهان نیستند. جهانی سرشار از صلح را آرزومندیم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

12 دیدگاه

 1. حرفت کاملا درسته
  ولی من میگم به هیچ رنگونژادوزبانی توهین نشه مگرخوده آون شخص باعثش باشه.

  برام مهم نیست کجا باشموباکی فقط آسایش میخام مثل همه آدمهای دیگه که حداکثری روتشکیل میدن

  ممنونم

 2. اق طلا من یکیو میشناسم رف افقانستان کشتنش

  • لابد برا مسافرت نرفته برا کار دیگه رفته مخاسته مواد بیاره یا برا کاری خاصی رفته
   غیر ممکنه به اونای که مسافرت میرن کسی کاری ندار
   اما اگه تو پاکستان برن میدزدندیشون بعد از خونوادشون پول مخان

 3. داداش تو افغانستان سفر کردن کسی به مشکل نا امنی برنمیخوره گرو طالبان به مسافران کاری نداره یه گروه سیاسی هست با دولت مشکل داره کاری به مردم عادی نداره دیگه مشکل دیگه نداره افغانستان سالانه کلی آلمانی و آمریکایی از چند کشورای دیگه میرن از جاهایی تاریخی (بند امیر) (بند قرغه) (ارگ هرات) و بعض جاهایی دیگه افغانستان دیدن میکنن تا حالا نشده به مشکلی بر خورده باشه

 4. با سلام لطفا به فارسی زبانان توهین نکنید.

  • حرفت کاملا درسته
   ولی من میگم به هیچ رنگونژادوزبانی توهین نشه مگرخوده آون شخص باعثش باشه.

   برام مهم نیست کجا باشموباکی فقط آسایش میخام مثل همه آدمهای دیگه که حداکثری روتشکیل میدن

   ممنونم

 5. هند و افغانستان در رده اول و دوم این لیست هستن و همینطور عراق و عربستانم میتونستن آخر این لیست باشن

 6. ایران کجای جدوله؟؟؟
  درود بر شرفت سعید

 7. خخخخخ احتمالا افغانستان و سوریه کشور نبوده که ننوشته یا عراق

 8. افغانستانو سوریه رو ننوشته بعد هندوراسو نوشته