مسابقات جهانی مهارت

مسابقات جهانی مهارت ابوظبی ۲۰۱۷ ؛ ترکیبی از فناوری و هیجان در غرفه سامسونگ

مسابقات جهانی مهارت ۲۰۱۷ از ۲۲ تا ۲۷ مهر در ابوظبی امارات برگزار شد و غرفه سامسونگ در محل برگزاری این رقابت‌ها میزبان بازدیدکنندگان بسیاری بود.

چهل و چهارمین دوره مسابقات جهانی مهارت طی روزهای ۲۲ تا ۲۷ مهرماه با حمایت و حضور سامسونگ در ابوظبی امارات برگزار شد. سامسونگ در ۱۰ سال اخیر همواره یکی از شرکا و حامیان اصلی مسابقات جهانی مهارت بوده است. در این دوره از مسابقات هزار و ۳۰۰ نفر در ۵۱ رشته مهارت‌های خود را محک زدند. در طی مدت زمان برگزاری این مسابقات بیش از ۱۰۰ هزار نفر با حضور در مرکز نمایشگاه های شهر ابوظبی از مسابقات جهانی مهارت بازدید کردند.

مسابقات جهانی مهارت

غرفه سامسونگ در مسابقات جهانی مهارت ابوظبی

غرفه شرکت سامسونگ در محل برگزاری این مسابقات میزبان علاقه‌مندان و بازدید‌کنندگان بسیاری بود. این غرفه با حضور مدیران سامسونگ و تعدادی از مسئولان این مسابقات افتتاح شد. دکتر دی اس جانگ، مدیرکل بخش‌ مهارت های سامسونگ و سیمون بارتلی، مدیر مسابقات جهانی مهارت از جمله شرکت‌کنندگان در این مراسم بودند. سامسونگ در غرفه خود نوآوری‌های فنی را با لذت یک پارک فناوری ترکیب و محلی ایجاد کرده بود که بازدیدکنندگان در آنجا از نزدیک با جدیدترین محصولات و راهکارهای نوآورانه سامسونگ آشنا می‌شدند.

بازدیدکنندگان با حضور در غرفه سامسونگ تجربیاتی همچون سواری با GYRO VR، حضور در کلاس فناوری سامسونگ، کشیدن کاریکاتور با قلم S Pen نوت ۸ و معلق شدن از پل با واقعیت مجازی را کسب می‌کردند.

دی اس جانگ، مدیرکل بخش مهارت های سامسونگ در مورد حمایت این شرکت از مسابقات جهانی مهارت می‌گوید:

شرکت سامسونگ از همان ابتدای شکل‌گیری، به دنبال بهتر کردن جهان از طریق اتخاذ رویکردی مسئولیت‌پذیر در زمینه تجارت و شهروندی جهانی بوده است. این مسئله شامل ایجاد نوآوری و خلق موقعیت است که بخشی از آن با همکاری شرکایمان در سراسر جهان انجام می‌شود. در خاورمیانه این مسئله به معنی حمایت از رخدادهایی مانند مسابقات جهانی مهارت ابوظبی است که به آموزش نیروی کار ماهر و انعطاف‌پذیر در منطقه کمک می‌کند.

مسابقات جهانی مهارت

رقابت های جهانی مهارت با هدف تقویت همکاری و پیشرفت میان صنایع، دولت‌ها، سازمان‌ها و نهادها برگزار می‌شود. این رخداد به دنبال توسعه نوآوری و تبادل دانش و برجسته کردن نیاز به این موارد است. سامسونگ با حمایت از برگزاری این مراسم در ابوظبی و تسهیل فعالیت‌های آموزشی برای شرکت‌کنندگان، در کنار حمایت از رشد حرفه‌ای جوانان منطقه، به تاثیرگذاری نیروی کار جوانی کمک می‌کند که استعدادها و مهارت‌های لازم برای برآوردن نیازهای صنعت در آینده شغلی خود را دارد.

در پایان چهل و چهارمین دوره مسابقات جهانی مهارت، چین با کسب ۱۵ مدال طلا در رتبه نخست ایستاد. پس از آن تکنسین‌های کره‌جنوبی و سوئیس به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند. تیم ملی مهارت ایران در مسابقات جهانی سال ۲۰۱۷ با ۲۸ شرکت‌کننده حضور پیدا کرد. از بین نفرات اعزامی نیما حسین پور در رشته لوله کشی موفق به کسب مدال برنز شد. شرکت سامسونگ نیز نفرات برتر دومین دوره المپیاد تکنسین های ایران را به عنوان ناظر به این مسابقات جهانی اعزام کرده بود.

مسابقات جهانی مهارت

اولین دوره مسابقات جهانی مهارت سال ۱۹۵۰ در شهر مادرید اسپانیا آغاز شد، این مسابقات سال ۲۰۱۹ به میزبانی شهر کازان روسیه پیگیری می‌شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*