گزارش مالی ال جی

گزارش مالی ال جی برای سه ماهه سوم سال 2017 منتشر شد

گزارش مالی ال جی در سه ماهه سوم سال 2017 اعلام شد. بخش صوتی و تصویری رکورد سودآوری را زد و بخش لوازم خانگی قدرتمندترین سه ماهه اقتصادی را ثبت کرد.

شرکت ال جی امروز میزان درآمد سه ماهه سوم سال 2017 را به مبلغ 13.44 میلیارد دلار اعلام کرد. این میزان نشان دهنده بیش از 15 درصد رشد نسبت به همین سه ماهه مالی در سال گذشته است. همچنین درآمد تمام بخش‌های مختلف شرکت ال جی بیشتر از همین بازه زمانی در سال گذشته بوده است. درآمد عملیاتی سه ماهه با میزان 455.7 میلیون دلار به نسبت سال 2017 تقریبا دو برابر شده و نشان دهنده سودآوری قدرتمند ال جی در بخش صوتی تصویری و لوازم‌خانگی است. این در حالی است که محیط تجاری دنیا به خاطر بیشتر شدن نگرانی‌ها برای معاملات تجاری، کمی محتاط و کم‌تحرک شده است.

گزارش مالی ال جی

بخش لوازم خانگی و تهویه مطبوع هوای ال جی بار دیگر بیشترین سهم درآمدی از مجموع درآمد این ماه را با میزان 4.4 میلیارد دلار مال خود کرد. عددی که نشان دهنده رشد 16 درصدی این بخش نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته است و به لطف فروش زیاد در بازارهای آمریکای شمالی، اروپا و آسیا و به خصوص بازارهای داخلی محقق شده است. درآمد عملیاتی این بخش معادل 375.16 میلیون دلار بوده که حاکی از رشد 26 درصدی سالانه است. انتظار می‌رود تقاضا برای خرید محصولات پیشرفته و مدرن ال جی در بازارهای اروپا، آمریکای جنوبی، آسیا و به خصوص کره همچنان قوی باقی بماند.

درآمد بخش صوتی و تصویری در گزارش مالی ال جی

طبق جدیدترین گزارش مالی ال جی ، بخش صوتی تصویری این شرکت بیشترین میزان سود عملیاتی فصل به فصل را با میزان 404.39 میلیون دلار اعلام کرده است. همچنین این بخش به لطف تقاضای بالا برای تلویزیون‌های پیشرفته در بازارهای آمریکا و آسیا، بیشترین میزان سود حاشیه‌ای به میزان 9.9 درصد را ثبت کرده است. فروش این بخش با میزان 4.09 میلیارد دلار، رشدی 12 درصدی نسبت به همین بازه زمانی در سال 2016 داشته است. این امر نشان می‌دهد که استراتژی ال جی برای غلبه بر رقبا به وسیله توسعه قطعات و لوازم جانبی پیشرفته در بخش تلویزیون با تمرکز روی مدل‌های OLED و Ultra HD جواب داده است. بر اساس گزارش مالی ال جی ، میزان فروش تلویزیون های OLED در سه ماهه سوم به اندازه کل فروش این تلویزیون‌ها در سال 2016 و دو برابر فروش در سال 2015 برآورد شده است.

میزان درآمد بخش ارتباطات موبایلی ال جی به 2.48 میلیارد دلار رسیده است و نشان دهنده رشد 8 درصدی به نسبت سال گذشته و رشد 4 درصدی نسبت به فصل قبل است. بیشترین سهم فروش این بخش متعلق به گوشی پرچمدار G6 و میان رده‌های سری Q و K است. ضرر عملیاتی به میزان 331.37 میلیون دلار، به نسبت همین بازه زمانی در سال 2016، به میزان 13 درصد بهبود پیدا کرده است. میزان بارگیری 13.7 میلیون گوشی نشان از رشد 44 درصدی به نسبت سه ماهه دوم در بازارهای داخلی و رشد 9 درصدی در بازار آمریکای شمالی دارد. این بخش روی فروش گوشی پرچمدار V30 و بهتر کردن میزان قیمت رقابتی در فصل آخر سال 2017 است.

گزارش مالی ال جی

گوشی های پرچمدار ال جی جی 6 و ال جی وی 30

بخش قطعات خودرو ال جی فروش قدرتمندی با میزان 771.2 میلیون دلار ثبت کرد. این مقدار 29 درصد بیشتر از همین بازه زمانی در سال 2016 است. همچنین میزان ضرر عملیاتی به میزان 25 میلیون دلار، به خاطر سرمایه‌گذاری روی واحد تحقیق و توسعه و توسعه کسب‌وکار است. فروش محصولات مخصوص اطلاع‌رسانی و قطعات الکترونیکی خودرو همچنان قدرتمند باقی ماند ولی کاهش فروش اتومبیل در دنیا روی رشد این بخش اثرگذار بود. انتظار می‌رود افزایش ساخت قطعات الکترونیکی توسط شرکت‌های بزرگ خودروسازی به رشد بخش قطعات خودرو ال جی کمک کند.

توضیح نرخ تبدیل ارز در سه ماهه سوم 2017

نتایج درآمد سه ماهه ممیزی نشده در گزارش مالی ال جی الکترونیکس بر پایه IFRS (استانداردهای بین‌المللی تراز مالی) برای دوره سه ماهه منتهی به 30 سپتامبر  2017 است. نرخ تبدیل ارز بر اساس 1132 وون کره به ازای هر دلار  آمریکا محاسبه شده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*