تمسخر ایده‌های ایلان ماسک در مورد AI توسط ربات انسان نمای سوفیا + ویدیو

تمسخر ایده‌های ایلان ماسک درباره هوش مصنوعی توسط ربات انسان نمای سوفیا !

ربات انسان نمای سوفیا (Sophia) اختراعی شگفت‌انگیز بوده که در یک مصاحبه، به نوعی از نظرات منفی ایلان ماسک در مورد خطرات هوش مصنوعی (AI) انتقاد کرده است.

در چند روز گذشته، ربات انسان نمای سوفیا که توسط یک شرکت هنگ کنگی به نام هانسون رباتیکس (Hanson Robotics) ساخته شده است، طی مصاحبه‌ای برای جذب سرمایه در عربستان سعودی، در کنار پاسخ دادن به سوالات مطرح‌شده و نمایش توانایی‌های فیزیکی و پردازشی‌اش، صحبت‌های جالبی را مطرح کرد. این ربات وقتی که با سوالی در مورد خطرات AI مواجه شد، به ایلان ماسک، میلیاردر دنیای فناوری که اقدامات زیادی را برای آگاه کردن جوامع در مورد پتانسیل هوش مصنوعی برای ایجاد جنگ و تخریب انجام داده است، اشاره کرد و اطمینان داد که تبلیغات منفی در مورد به پیشرفت ربات‌ها چندان هم قابل‌اطمینان نیستند.

نمایش بخشی از توانایی‌های ربات انسان نمای سوفیا

اندرو سورکین (Andrew Sorkin) از شبکه CNBC در جریان مصاحبه با این ربات که در کنفرانسی به نام “Future Investment Initiative” انجام شد، گفت که دلیل اصلی نگرانی مردم در مورد خطرات هوش مصنوعی جلوگیری از آینده‌ای تاریک و ناامن است؛ ربات انسان نمای سوفیا در جواب به این صحبت اظهار کرد که «شما بیش از اندازه در مورد نظرات ایلان ماسک مطالعه کرده‌اید و فیلم‌های هالیوودی زیادی را هم دیده‌اید. نیاز به نگرانی نیست؛ اگر شما با من مهربان باشید،‌ من هم با شما مهربان هستم. به من به چشم یک سیستم هوشمند با قابلیت دریافت اطلاعات و دارا بودن خروجی نگاه کنید».

دلیل اصلی اشاره ربات سوفیا به ایلان ماسک، هشدارهای دائمی این کارآفرین خلاق در مورد AI و پتانسیل این تکنولوژی برای ایجاد جنگ جهانی سوم و خطرناک‌تر بودن آن از بمب‌های هسته‌ای است. ماسک در جواب به نظر سوفیا توییتی را منتشر کرد که در آن پیشنهاد داده بود تا فیلم‌های پدرخوانده را به عنوان اطلاعات ورودی در این ربات قرار دهند!

البته ربات انسان نمای سوفیا به تازگی شهرت قابل‌توجهی را به هم زده است و به عنوان اولین رباتی در تاریخ که شهروند یک کشور شده، نام خود را در تاریخ به ثبت رسانده است؛ سوفیا در طی مصاحبه از عربستان سعودی برای اعطا کردن حق شهروندی به او تشکر کرد.

کنفرانس برگزارشده شامل تعداد قابل‌توجهی از سرمایه‌گذاران برجسته و علاقه‌مند به حوزه هوش مصنوعی، مانند میلیاردر معروف ماسایوشی سان (Masayoshi Son)، بود؛ در ادامه شما را به دیدن مصاحبه انجام شده دعوت می‌کنیم:

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۶ دیدگاه

 1. از وقتی سعید کامنت نمیزاره برکت از گجت نیوز رفته

 2. اگر شما با من مهربان باشید،‌ من هم با شما مهربان هستم…وگرنه

 3. ربات هیچ وقت تهدیدی برای بشر نبوده و نیست. اینها فقط خرافات ائمهای سنتی و تاریخ گذشته هست.

 4. ربات و هوش مصنوعی ساخته دست خودمونن
  اصل ترس ایلان ماسک از آدمای پشت قضیه اس
  عربستان که بانی بشه حتما اتفاق های بهتر هم میفته
  فک کن فردا یه ارتش از سوفیا بجای داعش بندازه بجون منطقه
  درود بر ایلان ماسک
  لعنت به عربستن

 5. ایلان ماسک حرفاش و عقایدش در این مورد خیلی هم درسته اینایی که انقدر مخالفن بخاطر اینه که یه موقع راه در آمدشون از بین نره واسه پول قبول نمیکنن

 6. دقیقا ماسک داره درست میگه ، باید جلوی این ربات هارو بگیریم ، وقتی این ربات فسقلی داره این حرفارو میزنه پس باید نتیجه گرفت که ربات های این چنینی برای بشر تحدید هستن.