خودرو مفهومی هوندا اسپورت الکتریکی

خودنمایی خودرو مفهومی هوندا اسپورت الکتریکی مجهز به هوش مصنوعی در توکیو

هوندا اسپورت الکتریکی (Honda Sports EV) نام یک خودرو مفهومی ورزشی مجهز به هوش مصنوعی از سوی هوندا است. این محصول در نمایشگاه خودرو توکیو 2017 معرفی شد.

پیرو خودرو الکتریکی مفهومی هوندا Urban که این شرکت در نمایشگاه خودرو فرانکفورت در ماه سپتامبر پرده برداری کرد، حال غول خودروساز ژاپنی از یک خودرو مفهومی سوخت سبز دیگر به نام هوندا اسپورت الکتریکی پرده برداری کرده است. با این حال، آغاز زمان تولید مدل مفهومی Urban سال 2019 اعلام شده است و هنوز هیچ اطلاعی از آغاز تولید این مدل جدید به گوش نرسیده است. هوندا اسپورت الکتریکی، یک خودرو تمام الکتریکی دو صندلی اسپورت است که از نظر عملکرد نیز در جایگانی بین هوندا سیویک تایپ R و NSX قرار می‌گیرد.

خودرو مفهومی هوندا اسپورت الکتریکی

این خودرو درست از همان پلتفرمی استفاده می‌کند که هوندا در مدل اوربانn‌ از آن بهره برده است، اگرچه هنوز هیچ اطلاعات فنی از هوندا اسپورت الکتریکی در دست نداریم. با تمام این تفاسیر، از آنجایی که خودرو مفهومی جدید هوندا در رده اتومبیل‌های اسپورت قرار می‌گیرد، آن قطعا از سیستم محرک چرخ عقب بهره‌مند خواهد بود.

هوندا اسپورت الکتریکی ، ترکیبی از طراحی مدرن و کلاسیک

این خودرو کوپه دونفره همراه با ظاهری الهام بخش، چراغ‌های عقب مربعی، چراغ‌های گرد جلویی و جلوپنجره مشبک دنباله رو سبک طراحی خودرو مفهومی اوربان است. به رغم تکنولوژی پیشرفته در زیر پوست خود، هوندا اسپورت الکتریکی از سقف بلند و کشیده، قسمت پشتی گرد و خط سقفی همانند اتومبیل‌های اسپورت سنتی برخوردار است.

هوندا همچنین می‌گوید این خودرو از هوش مصنوعی بهره می‌برد. حتی در اینجا خبری از آینه‌های جانبی نیست و دو دوربین دو چپ و راست خودرو نصب شده است. به طور کلی برای طراحی این محصول هم از اتومبیل‌های اسپورت قدیمی الهام گرفته شده و هم المان‌هایی بر روی آن وجود دارد که از جنس آینده است. این تناقض در طراحی را می‌تواند سیاست جذاب در پیش گرفته‌ی هوندا دانست که باعث شده است خودرو مفهومی هوندا اسپورت الکتریکی از هر محصول مشابه دیگری در بازار متمایز باشد.

این خودرو اسپورت، بخش مهمی را در استراتژی وسایل نقلیه الکتریکی شرکت هوندا ایفا خواهد کرد. گفته می‌شود تا سال 2030 دو سوم فروش کلی خودروهای هوندا در جهان را محصولات الکتریکی این کمپانی تشکیل خواهد داد، اگرچه برند ژاپنی در نظر دارد هدف خود را در قاره اروپا حتی 5 سال زودتر پیاده سازی کند. ما همواره منتظر انتشار جزئیات بیشتری از این خودرو مفهومی توسط غول خودروسازی ژاپنی هستیم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*