عکاسی حرفه‌ای با دوربین هواوی میت 10 ؛ تشخیص سوژه‌ها با قابلیت هوش مصنوعی | گجت نیوز
آخرین مطالب
16
امروز
دوربین هواوی میت 10

عکاسی حرفه‌ای با دوربین هواوی میت 10 ؛ تشخیص سوژه‌ها با قابلیت هوش مصنوعی

دوربین هواوی میت 10 (Huawei Mate 10) قادر است ماهیت سوژه‌ها و صحنه‌ها را با هوش مصنوعی تشخیص دهد. در ادامه با ویژگی‌های دوربین این گوشی آشنا می‌شویم.

طی 20 سال گذشته، دوربین گوشی های هوشمند راه طولانی را پیموده‌اند و تعداد پیکسل‌ها در این دوربین‌ها 1800 برابر بیشتر شده است. برای هواوی انقلاب دوربین گوشی های هوشمند فقط در ارتباط با بهبود کیفیت نیست بلکه در ارتباط با افزودن قابلیت های هوش مصنوعی برای ایجاد تجربه‌ای حیرت‌انگیز برای کاربران هم هست.

دوربین هواوی میت 10

HUAWEI وعده داده بود که تلفن پرچمدار جدید این شرکت از این حیث متفاوت باشد و به این وعده هم عمل کرد. گوشی های HUAWEI Mate 10 و HUAWEI Mate 10 Pro دستگاه‌هایی بودند که ارزش انتظار کشیدن را داشتند چرا که به خوبی پردازش هوش مصنوعی را به دنیای تلفن همراه وارد کردند و تجربه کاربری قدرتمندتر، سریع‌تر و با ذکاوت‌تری را برای کاربران پدید آوردند.

دوربین هواوی میت 10

Mate 10 و Mate 10 Pro با بهره‌گیری از Kirin 970، اولین پردازنده هوش مصنوعی جهان، دوربین جدیدی را به این بازی وارد کردن که با بهره‌گیری از هوش مصنوعی می‌تواند تغییرات بزرگی در این بازار ایجاد کند.

دوربین هواوی میت 10

دوربین دوگانه جدید Leica با بزرگترین اندازه دیافراگم دنیا

همانند گوشی های پرچمدار قبلی هواوی، دوربین هواوی میت 10 هم به لنزهای دوگانه‌ای مجهز شده‌اند که با همکاری شرکت آلمانی Leica که در حوزه تولید لنزهای حرفه‌ای فعالیت می‌کند طراحی شده‌اند. در این دوربین های دوگانه جدید Leica، بزرگترین اندازه گشودگی دیافراگم یعنی f/1.6 پیش بینی شده که برای عکس‌هایی عالی و شفاف به خصوص در شرایط محیطی کم نور بسیار مناسب است. دوربین هواوی میت 10 همچنین به یک سنسور تک رنگ 20 مگاپیکسلی و یک سنسور 12 مگاپیکسلی سه رنگ RGB در کنار IOS یا لرزش‌گیر تصاویر مجهز شده است. به علاوه Kirin 970 به یک پردازشگر سیگنال تصاویر (ISP) دوگانه هم مجهز شده که موجب می‌شود دوربین سریع‌تر فوکوس کند و واکنش سریع‌تری داشته باشد.

دوربین هواوی میت 10

تشخیص همزمان سوژه و صحنه با هوش مصنوعی

گوشی های Mate 10 و Mate 10 Pro به واسطه برخورداری از هوش مصنوعی می‌توانند ماهیت سوژه‌ها و صحنه‌ها را همزمان با عکاسی تشخیص داده و تنظیمات لازم را به صورت خودکار به آن اختصاص دهند. برای نمونه اگر شما لنز دوربین را به سمت غذای خود بگیرید، یک آیکون کوچک به شکل چاقو و چنگال در گوشه پایین سمت چپ اپلیکیشن دوربین نمایش داده می‌شود به این معنا که دوربین هواوی میت 10 متوجه شده که ماهیت این سوژه، غذا است. اگر شما لنز را به سمت یک گل بگیرید، این آیکون کوچک به آیکون گل تبدیل می‌شود. این دوربین هوشمند که 100 میلیون تصویر را یاد گرفته است می‌تواند 13 نوع مختلف از سوژه‌ها و صحنه‌ها شامل متن، غذا، آسمان، برف، ساحل، حیوانات خانگی، پرتره، شرایط محیطی کم نور، گیاهان و مواردی از این دست را نسبت به هم تمیز داده و ماهیت آنها را تشخیص دهد. این دوربین به محض عکاسی و تشخیص سوژه به صورت خودکار پارامترهای عکس شامل رنگ، روشنایی و Contrast را بسته به نوع سوژه تنظیم می‌کند تا تصاویر واضح‌تر و جذاب‌تر به نظر برسد. برای مثال وقتی از یک گل عکاسی می‌کنید، دوربین روی جزئیات فوکوس می‌کند و با زیاد کردن Contrast رنگ‌ها را جذاب‌تر می‌نمایاند. یا اگر در شب عکاسی می‌کنید دوربین روشنایی بیشتری به رنگ‌ها می‌دهد تا رنگ‌ها حتی در محیط تاریک همچنان جذاب باشند.

دوربین هواوی میت 10

دوربین هواوی میت 10

عکاسی شده همراه با تشخیص سوژه با هوش مصنوعی

دوربین هواوی میت 10

عکاسی شده بدون تشخیص سوژه با هوش مصنوعی

تشخیص حرکت سوژه‌ها با هوش مصنوعی و عکاسی باکیفیت‌تر در شب

برای عکاسی بهتر در شب، هواوی گوشی Mate 10 و Mate 10 Pro خود را با ویژگی تشخیص حرکت هوشمند با هوش مصنوعی عرضه کرده است که حالت محو سوژه‌ها را در حرکت کاهش دهد بنابراین عکاسی سوژه‌های در حال حرکت ساده‌تر شده و کیفیت عکاسی بهتر خواهد شد. همچنین با توجه به قابلیت‌های هوش مصنوعی دوربین هواوی میت 10 می‌تواند عکس‌های با کیفیت‌تری در شب ثبت کند. برای این امر در این گوشی حالتی با نام Night Photography Expert گنجانده شده که عکس‌های بسیار باکیفیتی را در شب که قابل مقایسه با سایر رقبا نیست ثبت می‌کند.

دوربین هواوی میت 10 دوربین هواوی میت 10

حالت بوکه برای سلفی‌های عالی با دوربین هواوی میت 10

در دوربین گوشی های HUAWEI Mate 10 و HUAWEI Mate 10 Pro با حالت بوکه‌ای (Bokeh) که با هوش مصنوعی توانمندتر شده است عکس های سلفی بسیار طبیعی‌تر و زیباتر با جزئیات بیشتر ثبت می‌شوند. به علاوه زوم دیجیتال این دوربین هم با هوش مصنوعی توانمندتر شده است تا عکس‌ها حتی در حالت بزرگ‌نمایی شده هم زیبایی خود را حفظ کنند.

دوربین هواوی میت 10

۲ دیدگاه

  1. ??بامیت۱۰بهترین کیفیت ممکن رو تجربه کنید

    (11)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*