وقوع آخرالزمان توسط سیاره نیبیرو

وقوع آخرالزمان توسط سیاره نیبیرو دوباره به تعویق افتاد!

پیش‌تر گفته می‌شد که در 19 اکتبر 2017، برخورد سیاره نیبیرو نابودی زمین را در پی خواهد داشت. اما وقوع آخرالزمان توسط سیاره نیبیرو باز هم به تعویق افتاده است!

به لطف پیشرفت‌های چشم‌گیر علم و نجوم، ما انسان‌ها در قرن اخیر به درک صحیح‌تری از جایگاه خود در جهان هستی دست یافته‌ایم. در این میان، همواره داستان‌ها و افسانه‌های بسیاری نیز مطرح بوده که نظریه‌پردازان توطئه تمام تلاش خود را به کار می‌گرفتند تا بدین ترتیب، نام آن‌ها بر سر زبان‌ها بیوفتد.

نظریه‌پردازی در مورد پایان دنیا و وقوع رویدادهای آخرالزمانی، به سال‌های دور برمی‌گردد. جایی که طالع‌بینان و پیش‌گو‌های عهد باستان، مردمان اطراف خود را از وقع چنین اتفاقاتی بیم می‌دادند. یکی از مشهورترین این پیش‌گویی‌ها، نظریه عجیب پایان دنیا در سال 2012 بر اساس نوشته‌های نوستراداموس بود. وقایع و رویدادهای بسیاری به عنوان علت اصلی این رویداد آخرالزمانی مطرح شد که خوشبختانه هیچ‌کدام از آنان به واقعیت تبدیل نشد.

در عصر فعلی، دو دیدگاه کاملا متفاوت برای نظریه پیدایش انسان وجود دارد که عموم مردم نیز حداقل یکی از آن‌ها را پذیرفته‌اند:

1- برخی دانشمندان معتقدند که حیات هوشمند، به آن‌گونه‌ که ما آن را می‌شناسیم، حاصل میلیون‌ها سال تکامل است که از ابتدایی‌ترین ارگانیسم‌های زنده آغاز شد.

2- گروهی دیگر، خلقت انسان را به مداخله الهی نسبت می‌دهند. به واقع، انسان به خواست خداوندی توانا طراحی شده که تمامی رویدادهای جهان را نیز تحت اختیار دارد.

تلاش‌های بشر برای یافتن منشا و سرچشمه حیات، از سال‌های بسیار دور آغاز شده و همچنان نیز ادامه دارد. مطالعات اخیر دانشمندان بر روی آثار بر جای مانده از کتیبه‌های باستانی تمدن سومر، ما را با وقایعی تکان‌دهنده آشنا می‌کند که در نوع خود بسیار عجیب هستند.

زکریا سیتچین به عنوان مترجم این کتیبه‌ها، موجودات فضایی و تمدن‌های بیگانه را علت اصلی پیدایش انسان بر روی زمین معرفی می‌کند. در ترجمه‌های او آمده است:

نیبیرو دهمین سیاره (با احتساب پلوتو به عنوان سیاره) موجود در منظومه شمسی است. سیاره‌ای که امروزه آن را با نام سیاره ایکس می‌شناسیم، در یک مدار بیضوی شکل به دور خورشید گردش می‌کند. همین امر، سبب می‌شود که سیاره نیبیرو هر 3600 سال یک بار در نزدیک‌ترین فاصله خود با سیاره زمین قرار بگیرد. ساکنین این سیاره، شکل و شمایلی مشابه با زمینیان داشته و متوسط قد موجودات آنان، در حدود 2.5 متر است. ساکنین سیاره نیبیرو، در حدود 450 هزار سال از وجود منابع غنی طلا در سیاره زمین مطلع شدند و گروهی از مردان خود را برای استخراج منابع ارزشمند، به زمین اعزام کرده و در خلیج فارس فرود آمدند.

آن‌ها 8 شهر بزرگ را بر روی زمین پدید آوردند که تمامی آنان بر اثر وقوع طوفان بزرگ (داستان حضرت نوح) به کلی نابود شدند. خلقت انسان، به دست همین دسته از موجودات ناشناخته صورت گرفته و آن‌ها اجداد زمینیان هستند.

میل و رغبت وصف‌ناپذیر انسان، برای ملاقات با خالق خود را نمی‌توان انکار کرد. اما تا چه اندازه می‌توان به این افسانه‌ها باور پیدا کرد؟ آیا دانش امروزی بشر، وجود سیاره‌ای با نام نیبیرو را می‌پذیرد؟ به احتمال بسیار زیاد، بله!

وقوع آخرالزمان توسط سیاره نیبیرو

نخستین نشانه‌های مربوط به وجود سیاره‌ای ناشناخته در مرکز کهکشان راه شیری، در سال 2014 منتشر شد. به عقیده دانشمندان، جرم این سیاره ناشناخته حدودا 10 برابر کره زمین است و هزاران سال قبل، موفق شده که از دام گرانشی خورشید به بیرون از منظومه شمسی فرار کند. دانشمندان با بررسی دقیق شکل مداری برخی از اجرام واقع در کمربند کویپر، دریافتند که حرکت آن‌ها، تحت تاثیر یک نیروی گرانش بسیار قوی در خارج از منظومه شمسی قرار دارد. با وجود اینکه هنوز به طور قطعی شواهدی از وجود این سیاره به دسته نیامده، ولی هیچ‌یک از دانشمندان قادر به رد این ادعا نیستند!

چند ماه قبل و همزمان با نزدیک شدن به تاریخ خورشید گرفتگی کلی، در مقاله‌ای جامع به بررسی ادعای نابودی جهان توسط سیاره نیبیرو پرداخیتم. در آن زمان، شایعاتی مطرح شد که نسبت به وقوع آخر الزمان توسط سیاره نیبیرو هشدار می‌داد! بر این اساس، گروهی از نظریه‌پردازان توطئه در سراسر جهان، ادعا کردند که سیاره‌ای ناشناخته با جرم بسیار عظیم خود، در مسیر برخورد با سیاره زمین قرار دارد. آن‌ها برای اثبات ادعای خود، خورشید گرفتگی کلی مرداد ماه را به عنوان نشانه‌ی این رویداد آخرالزمانی توصیف کردند.

دیوید مید (David Meade) نویسنده کتابی تحت عنوان «سیاره ایکس در سال 2017 میلادی» (Planet X – The 2017 Arrival) است که در آن به وقوع آخرالزمان توسط سیاره نیبیرو اشاره شده و این سیاره را عامل نابودی زمین در تاریخ 23 سپتامبر (1 مهر) معرفی می‌کند.

از این تاریخ نزدیک به یک ماه می‌گذرد و هنوز هیچ خبری از پایان دنیا نیست و جهان همچنان با نظم و دقت بسیاری به فعالیت خود ادامه می‌دهد. وی که به ادعای خود، دانش‌آموخته اخترشناسی در دانشگاه کنتاکی (University of Kentucky) است، با مطالعه کتاب مکاشفه، این پیش‌گویی عجیب را مطرح کرد. او بر این باور بود که در تاریخ مذکور، اولین نشانه‌های پایان دنیا پدیدار شده و دنیا رو به نابودی خواهد رفت. دیوید مید در این باره اظهار کرد:

در آیین سومری، 23 یک عدد مقدس و بسیار قابل توجه است. در این تاریخ، مجموعه‌ای از وقایع فاجعه‌آمیز روی می‌دهند که وقوع آخرالزمان توسط سیاره نیبیرو را در پی خواهد داشت.

دیوید مید، تبلیغات بسیاری گسترده‌ای را پیرامون ادعای خود در وب‌سایت یوتیوب کرد و زمانی که در این تاریخ هیچ اتفاقی روی نداد، او پیش‌گویی خود را به تاریخ 15 اکتبر (23 مهر) موکول کرد. حال که از این تاریخ نیز گذشته، وقوع آخرالزمان توسط سیاره نیبیرو باز هم توسط مدعیان این واقعه به تاخیر افتاده است.

وقوع آخرالزمان توسط سیاره نیبیرو

ادعای جدیدی که در رابطه با وقوع آخرالزمان توسط سیاره نیبیرو مطرح شده، از این قرار است که در تاریخ 19 نوامبر (28 آبان)، یک زلزله بسیار عظیم، در سرتاسر سیاره زمین به وقوع می‌پیوندد.

نویسنده این مقاله، برای اثبات ادعای خود بر اظهار نظر یک گروه از ستاره‌شناسان و زمین‌شناسان استناد می‌کند و همراه با آن، یک تصویر عجیب و غریب از نابودی زمین نیز درج منتشر کرده است.

در سال‌های اخیر، ادعاهای بسیاری از این دست در فضای اینترنت منتشر شده و هیچ یک از آنان، مطابق با پیش‌بینی‌ها از آب در نیامده‌اند. به همین سبب، استناد به نظر گروهی از ستاره‌شناسان و یا زمین‌شناسان ناشناس، چندان هم نمی‌تواند قابل اعتماد باشد.

علاوه بر این، شخص دیگری با نام ترال کرافت (Terral Croft) نیز از وقوع رویدادهای آخرالزمانی توسط «ستاره سیاه» (Black Star) خبر می‌دهد. ستاره سیاه، نام دیگری برای سیاره نیبیرو است که پیش‌تر نیز گمانه‌زنی‌های بسیاری پیرامون آن مطرح شده است. به عقیده ترال کرافت، وقوع زمین‌ لرزه‌های پی‌درپی در نقاط مختلف جهان، نشانه‌ای از رویداد آخرالزمان بوده و ستاره سیاه در این فاجعه، نقش پر رنگی را ایفا می‌کند.

دیوید مید، ادعا می‌کند که سیاره نیبیرو در حال نزدیک شده به سیاره زمین بوده و به زودی با آن برخورد خواهد کرد. ولی ادعای جدید بدین گونه است که سیاره زمین، خورشید و ستاره سیاه، در یک امتداد قرار گرفته و زلزله‌ای بزرگ را در پی خواهند داشت.

مقاله نوشته شده توسط ترال کرافت، از وقوع دقیق رویدادها هیچ اطلاعاتی نمی‌دهد. در وب‌سایت این شخص، تعداد انگشت‌شماری از رویدادهای آخرالزمانی ذکر شده که شباهت بسیاری به افسانه‌های پیشین دارند.

اما با توجه به سایر نظریه‌های این چنینی که در مورد سیاره نیبیرو منتشر شده، بسیاری از این پیش‌گویی‌ها بر اساس تخیلات نویسنده بوده و خبری از برهان‌های علمی در پس این ادعا نیست.

وقوع آخرالزمان توسط سیاره نیبیرو

هرچند که دانشمندان وجود سیاره دهم در منظومه شمسی را به عنوان یک فرضیه مطرح کرده‌اند، ولی تا زمانی که شواهدی قطعی از آن به دست نیامده، باید گفت که سیاره نیبیرو اساسا وجود خارجی ندارد! به همین دلیل، وقوع آخرالزمان توسط سیاره نیبیرو بیشتر جنبه تبلیغاتی داشته و این ادعا، هیچ برهان قاطعی ندارد!

دانشمندان ناسا، سال‌ها پیش وجود چنین سیاره اسرارآمیزی را تکذیب کرده و درباره آن گفته‌اند:

اگر چنین سیاره‌ای وجود داشت، حتی با چشم غیرمسلح می‌شد آن را در آسمان دید. علاوه براین، گرانش چنین سیاره‌ای می‌بایست گردش سیارات مریخ و زمین را تحت تاثیر خود قرار می‌داد؛ ولی در واقعیت میبینیم که چنین نیست!

صرف نظر از ادعای نجومی ترال کرافت، این مقالات بر داده‌های انجمن زمین‌شناسی ایالات متحده آمریکا نیز استناد می‌کند. در سال‌های اخیر، تعداد زمین لرزه‌ها در شرق ایالات متحده و کانادا افزایش یافته و همین امر سبب شده که نظریه‌پردازان توطئه، آن را به نزدیک بودن یک واقعه آخرالزمانی نسبت دهند.

با بررسی دقیق‌تر اسناد و گزارشات موجود در انجمن زمین شناسی ایالات متحده، به داستانی کاملا متفاوت برمی‌خوریم! تعداد زمین لرزه‌ها در سال 2017، اختلاف چشم‌گیری با سال قبل نداشته و در نگاه کلی، حتی نرخ بسیار پایین‌تری را نسبت به زمین لرزه‌های سال 2016 دارد.

با این تفاسیر، می‌توان گفت که ادعای وقوع آخرالزمان توسط سیاره نیبیرو ، صرفا یک دروغ تبلیغاتی بوده و هیچ برهان و دلیل محکمی برای اثبات ندارد.

با این وجود، نظریه‌ پردازان توطئه همچنان بر ادعای خود پافشاری می‌کنند. در ادعایی جدید، آن‌ها گفته‌اند که واتیکان ماهیت سیاره نیبیرو را مخفی می‌کند تا جهان را مطابق با زمان‌بندی و سیاست‌های خود به پایان برساند!

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

15 دیدگاه

 1. وای تو چقدر غلط املایی داری چند کلاس سواد داری

 2. این سیاره به نام طارق یا سیاره سرخ در روایات امام باقر وجود داره

 3. ببینید این دنیا انقدر بزرگه که هرچی تو فکرته هست هرچی حتی بیهوده ترین ها پس هیچکس دروغگو نیست اصلا ممکنه این یه دنیایی از دنیا های دیگه باشه که ما بایس توش زندگی کنیم تا به یه خرد و اندیشه ای برسیمو چشم کورمونو به دنیای قشنگ و شگفت انگیز و بی نهایت باز کنیم…

 4. کاش زمین نابود شه انسان از بین بره خلاص شیم از این ادمای دزد

 5. hamon ke dostemon goft ye zerrri dobare zadan!

 6. سلام
  نظری تکامل کلا خورد زمین …
  بعضی ها یا مطالعه ندارن یا وقتش؟
  الان دارن میگن
  ما رو فضایی ها بوجود اوردن…
  فعلا یک مودت با همین نظری سرگم باشید انم بخور زمین بعدش ببینیم
  کدوم فیلسوفی میخواد چه نظریه بده بعد بیفتیم دنبالش
  هرچی از بیرون بیاد علمی(واقعا خنده داره)
  خودتون عقل دارید فکر دارید ؟
  این عالم کلا بر پایه علم و ریاضیات هست
  تو ریاضیات
  احتمالات داریم
  جالب وقتی عداد زریب میزنیم
  هیچی جور در نمیاد….؟هیچی..
  حتی خالق ما با علم نه میتونه بینگ بنگ …نه میتونه شکل گرفتن تدریجی ..نه میتونه توسط موجودات فضایی صورت بگیره
  یک مقدار مطالعه یک مقدار تفکر چیز بسار سود مندی میتونه برای افرادی باشه که تو تفکرات نابوده شده دیگران گیر کردن باشه

  راستی این اتفاق اخر دنیا کی میفته الان 10 سال داره میشه هی عقب میفته..
  مردیم از خنده
  حتی کتاب های احد اتیق هم این قبول ندارن…
  به غیر فراماسون ها که هر چند روز یک بار این میکنن تو بوق کرنا…
  اینا پیدایش زمانی نمیتونن جواب بدن بعد میان برای نابودی نقشعه میکشن
  موردیم از خنده
  موفق باشید.

 7. همش دروغ هست
  پیداش انسان توسط تکامل تدریجی هست و این تکامل هنوز هم داره انجا میشه نمونش بی مصرف شدن دندان های اسیاب و …..

  • تکامل یک برنامه کاملا هوشمندانه و درست هست، البته بدیهی است که هر برنامه ای نویسنده ای داره، من همون کسی رو می پرستم که از یک تک سلولی حیات رو ساخت و داره کامل ترش میکنه،.
   فکر کردن سخت نیست، مقاومت سخت است.

   • شمایی که زیاد فکر میکنی پس خالق اون کسی که تک سلولی ها رو ساخت چیه!؟و همینطور خالق خالقان دیگر!!!نه دوست عزیز در اینجا میتونیم بگیم چه چیزی بالا تر از بی حد و مرز بودنه!؟جهان هستی خیلی خیلی بی حد و مرز و خودش میتونه خالق خودش باشه!

 8. ای بابا چرا هی تمدیدیش میکنن؟
  کلی تخمه گرفتم بشینم انفجار ها رو ببینم.

 9. 1- حتماً که نبایست همه با هم بمیرند؛ همینکه ساعتی هزاران نفر میمیرند، بخردان را کافیست که از خود پرسند: آیا برای مردن آماده ام؟ اکنون که نمرده ام چکار میتوانم بکنم؟ و چه کارها نبایستی بکنم؟
  بس بگردید و بگردد روزگار
  دل به دنیا درنبندد هوشیار
  ای که دستت می‌رسد کاری بکن
  پیش از آن کز تو نیاید هیچ کار
  2- گرچه فریب شبه-علمی بدسگالان که آفرینش را به تک سلولیها/موهومات فضایی نسبت میدهند، سست-تر از آنست که به محاجّه علمی کشیده شود ولی محض روشنگری میپرسیم: خود آنها را کی آفریده؟ و آن فرضیه چرا بسوی تکامل است چرا به سمت تناقص نیست؟ اصلاً خود تکامل را از کجا یافتی؟ پس بر آنی که تو از تک-یاخته کاملتری! چطور میشود ناقصی مثل تک-یاخته، سبب آفرینش کاملتر از خودش مثلاً انسان باشد؟
  ذاتِ نایافته از هستی، بخش
  کی تواند که شود هستی-بخش؟
  3- همه این تقلّاها برای اینست که آدمی از هدف اصلیش باز مانَد: تعظیم به سرچشمه خوبیها با دل و دست و زبان، دادن زکات برخورداری به محرومین، رسیدن به داد ستمدیدگان و گر خیرت نیست شرّ مرسان!

 10. نمیشه وجود این سیاره رو رد کرد اما تا وقتی توسط تلسکوپ ها رویت نشده هیچ چیز مشخص نیست – اما برخوردش با زمین و اینکه با زمین و خورشید تو یه مداره خیلی تخیلیه و دو از واقعیته

 11. باز این چرت و پرتا دوباره مطرح شد