وقوع آخرالزمان توسط سیاره نیبیرو

وقوع آخرالزمان توسط سیاره نیبیرو دوباره به تعویق افتاد!

پیش‌تر گفته می‌شد که در ۱۹ اکتبر ۲۰۱۷، برخورد سیاره نیبیرو نابودی زمین را در پی خواهد داشت. اما وقوع آخرالزمان توسط سیاره نیبیرو باز هم به تعویق افتاده است!

به لطف پیشرفت‌های چشم‌گیر علم و نجوم، ما انسان‌ها در قرن اخیر به درک صحیح‌تری از جایگاه خود در جهان هستی دست یافته‌ایم. در این میان، همواره داستان‌ها و افسانه‌های بسیاری نیز مطرح بوده که نظریه‌پردازان توطئه تمام تلاش خود را به کار می‌گرفتند تا بدین ترتیب، نام آن‌ها بر سر زبان‌ها بیوفتد.

نظریه‌پردازی در مورد پایان دنیا و وقوع رویدادهای آخرالزمانی، به سال‌های دور برمی‌گردد. جایی که طالع‌بینان و پیش‌گو‌های عهد باستان، مردمان اطراف خود را از وقع چنین اتفاقاتی بیم می‌دادند. یکی از مشهورترین این پیش‌گویی‌ها، نظریه عجیب پایان دنیا در سال ۲۰۱۲ بر اساس نوشته‌های نوستراداموس بود. وقایع و رویدادهای بسیاری به عنوان علت اصلی این رویداد آخرالزمانی مطرح شد که خوشبختانه هیچ‌کدام از آنان به واقعیت تبدیل نشد.

در عصر فعلی، دو دیدگاه کاملا متفاوت برای نظریه پیدایش انسان وجود دارد که عموم مردم نیز حداقل یکی از آن‌ها را پذیرفته‌اند:

۱- برخی دانشمندان معتقدند که حیات هوشمند، به آن‌گونه‌ که ما آن را می‌شناسیم، حاصل میلیون‌ها سال تکامل است که از ابتدایی‌ترین ارگانیسم‌های زنده آغاز شد.

۲- گروهی دیگر، خلقت انسان را به مداخله الهی نسبت می‌دهند. به واقع، انسان به خواست خداوندی توانا طراحی شده که تمامی رویدادهای جهان را نیز تحت اختیار دارد.

تلاش‌های بشر برای یافتن منشا و سرچشمه حیات، از سال‌های بسیار دور آغاز شده و همچنان نیز ادامه دارد. مطالعات اخیر دانشمندان بر روی آثار بر جای مانده از کتیبه‌های باستانی تمدن سومر، ما را با وقایعی تکان‌دهنده آشنا می‌کند که در نوع خود بسیار عجیب هستند.

زکریا سیتچین به عنوان مترجم این کتیبه‌ها، موجودات فضایی و تمدن‌های بیگانه را علت اصلی پیدایش انسان بر روی زمین معرفی می‌کند. در ترجمه‌های او آمده است:

نیبیرو دهمین سیاره (با احتساب پلوتو به عنوان سیاره) موجود در منظومه شمسی است. سیاره‌ای که امروزه آن را با نام سیاره ایکس می‌شناسیم، در یک مدار بیضوی شکل به دور خورشید گردش می‌کند. همین امر، سبب می‌شود که سیاره نیبیرو هر ۳۶۰۰ سال یک بار در نزدیک‌ترین فاصله خود با سیاره زمین قرار بگیرد. ساکنین این سیاره، شکل و شمایلی مشابه با زمینیان داشته و متوسط قد موجودات آنان، در حدود ۲.۵ متر است. ساکنین سیاره نیبیرو، در حدود ۴۵۰ هزار سال از وجود منابع غنی طلا در سیاره زمین مطلع شدند و گروهی از مردان خود را برای استخراج منابع ارزشمند، به زمین اعزام کرده و در خلیج فارس فرود آمدند.

آن‌ها ۸ شهر بزرگ را بر روی زمین پدید آوردند که تمامی آنان بر اثر وقوع طوفان بزرگ (داستان حضرت نوح) به کلی نابود شدند. خلقت انسان، به دست همین دسته از موجودات ناشناخته صورت گرفته و آن‌ها اجداد زمینیان هستند.

میل و رغبت وصف‌ناپذیر انسان، برای ملاقات با خالق خود را نمی‌توان انکار کرد. اما تا چه اندازه می‌توان به این افسانه‌ها باور پیدا کرد؟ آیا دانش امروزی بشر، وجود سیاره‌ای با نام نیبیرو را می‌پذیرد؟ به احتمال بسیار زیاد، بله!

وقوع آخرالزمان توسط سیاره نیبیرو

نخستین نشانه‌های مربوط به وجود سیاره‌ای ناشناخته در مرکز کهکشان راه شیری، در سال ۲۰۱۴ منتشر شد. به عقیده دانشمندان، جرم این سیاره ناشناخته حدودا ۱۰ برابر کره زمین است و هزاران سال قبل، موفق شده که از دام گرانشی خورشید به بیرون از منظومه شمسی فرار کند. دانشمندان با بررسی دقیق شکل مداری برخی از اجرام واقع در کمربند کویپر، دریافتند که حرکت آن‌ها، تحت تاثیر یک نیروی گرانش بسیار قوی در خارج از منظومه شمسی قرار دارد. با وجود اینکه هنوز به طور قطعی شواهدی از وجود این سیاره به دسته نیامده، ولی هیچ‌یک از دانشمندان قادر به رد این ادعا نیستند!

چند ماه قبل و همزمان با نزدیک شدن به تاریخ خورشید گرفتگی کلی، در مقاله‌ای جامع به بررسی ادعای نابودی جهان توسط سیاره نیبیرو پرداخیتم. در آن زمان، شایعاتی مطرح شد که نسبت به وقوع آخر الزمان توسط سیاره نیبیرو هشدار می‌داد! بر این اساس، گروهی از نظریه‌پردازان توطئه در سراسر جهان، ادعا کردند که سیاره‌ای ناشناخته با جرم بسیار عظیم خود، در مسیر برخورد با سیاره زمین قرار دارد. آن‌ها برای اثبات ادعای خود، خورشید گرفتگی کلی مرداد ماه را به عنوان نشانه‌ی این رویداد آخرالزمانی توصیف کردند.

دیوید مید (David Meade) نویسنده کتابی تحت عنوان «سیاره ایکس در سال ۲۰۱۷ میلادی» (Planet X – The 2017 Arrival) است که در آن به وقوع آخرالزمان توسط سیاره نیبیرو اشاره شده و این سیاره را عامل نابودی زمین در تاریخ ۲۳ سپتامبر (۱ مهر) معرفی می‌کند.

از این تاریخ نزدیک به یک ماه می‌گذرد و هنوز هیچ خبری از پایان دنیا نیست و جهان همچنان با نظم و دقت بسیاری به فعالیت خود ادامه می‌دهد. وی که به ادعای خود، دانش‌آموخته اخترشناسی در دانشگاه کنتاکی (University of Kentucky) است، با مطالعه کتاب مکاشفه، این پیش‌گویی عجیب را مطرح کرد. او بر این باور بود که در تاریخ مذکور، اولین نشانه‌های پایان دنیا پدیدار شده و دنیا رو به نابودی خواهد رفت. دیوید مید در این باره اظهار کرد:

در آیین سومری، ۲۳ یک عدد مقدس و بسیار قابل توجه است. در این تاریخ، مجموعه‌ای از وقایع فاجعه‌آمیز روی می‌دهند که وقوع آخرالزمان توسط سیاره نیبیرو را در پی خواهد داشت.

دیوید مید، تبلیغات بسیاری گسترده‌ای را پیرامون ادعای خود در وب‌سایت یوتیوب کرد و زمانی که در این تاریخ هیچ اتفاقی روی نداد، او پیش‌گویی خود را به تاریخ ۱۵ اکتبر (۲۳ مهر) موکول کرد. حال که از این تاریخ نیز گذشته، وقوع آخرالزمان توسط سیاره نیبیرو باز هم توسط مدعیان این واقعه به تاخیر افتاده است.

وقوع آخرالزمان توسط سیاره نیبیرو

ادعای جدیدی که در رابطه با وقوع آخرالزمان توسط سیاره نیبیرو مطرح شده، از این قرار است که در تاریخ ۱۹ نوامبر (۲۸ آبان)، یک زلزله بسیار عظیم، در سرتاسر سیاره زمین به وقوع می‌پیوندد.

نویسنده این مقاله، برای اثبات ادعای خود بر اظهار نظر یک گروه از ستاره‌شناسان و زمین‌شناسان استناد می‌کند و همراه با آن، یک تصویر عجیب و غریب از نابودی زمین نیز درج منتشر کرده است.

در سال‌های اخیر، ادعاهای بسیاری از این دست در فضای اینترنت منتشر شده و هیچ یک از آنان، مطابق با پیش‌بینی‌ها از آب در نیامده‌اند. به همین سبب، استناد به نظر گروهی از ستاره‌شناسان و یا زمین‌شناسان ناشناس، چندان هم نمی‌تواند قابل اعتماد باشد.

علاوه بر این، شخص دیگری با نام ترال کرافت (Terral Croft) نیز از وقوع رویدادهای آخرالزمانی توسط «ستاره سیاه» (Black Star) خبر می‌دهد. ستاره سیاه، نام دیگری برای سیاره نیبیرو است که پیش‌تر نیز گمانه‌زنی‌های بسیاری پیرامون آن مطرح شده است. به عقیده ترال کرافت، وقوع زمین‌ لرزه‌های پی‌درپی در نقاط مختلف جهان، نشانه‌ای از رویداد آخرالزمان بوده و ستاره سیاه در این فاجعه، نقش پر رنگی را ایفا می‌کند.

دیوید مید، ادعا می‌کند که سیاره نیبیرو در حال نزدیک شده به سیاره زمین بوده و به زودی با آن برخورد خواهد کرد. ولی ادعای جدید بدین گونه است که سیاره زمین، خورشید و ستاره سیاه، در یک امتداد قرار گرفته و زلزله‌ای بزرگ را در پی خواهند داشت.

مقاله نوشته شده توسط ترال کرافت، از وقوع دقیق رویدادها هیچ اطلاعاتی نمی‌دهد. در وب‌سایت این شخص، تعداد انگشت‌شماری از رویدادهای آخرالزمانی ذکر شده که شباهت بسیاری به افسانه‌های پیشین دارند.

اما با توجه به سایر نظریه‌های این چنینی که در مورد سیاره نیبیرو منتشر شده، بسیاری از این پیش‌گویی‌ها بر اساس تخیلات نویسنده بوده و خبری از برهان‌های علمی در پس این ادعا نیست.

وقوع آخرالزمان توسط سیاره نیبیرو

هرچند که دانشمندان وجود سیاره دهم در منظومه شمسی را به عنوان یک فرضیه مطرح کرده‌اند، ولی تا زمانی که شواهدی قطعی از آن به دست نیامده، باید گفت که سیاره نیبیرو اساسا وجود خارجی ندارد! به همین دلیل، وقوع آخرالزمان توسط سیاره نیبیرو بیشتر جنبه تبلیغاتی داشته و این ادعا، هیچ برهان قاطعی ندارد!

دانشمندان ناسا، سال‌ها پیش وجود چنین سیاره اسرارآمیزی را تکذیب کرده و درباره آن گفته‌اند:

اگر چنین سیاره‌ای وجود داشت، حتی با چشم غیرمسلح می‌شد آن را در آسمان دید. علاوه براین، گرانش چنین سیاره‌ای می‌بایست گردش سیارات مریخ و زمین را تحت تاثیر خود قرار می‌داد؛ ولی در واقعیت میبینیم که چنین نیست!

صرف نظر از ادعای نجومی ترال کرافت، این مقالات بر داده‌های انجمن زمین‌شناسی ایالات متحده آمریکا نیز استناد می‌کند. در سال‌های اخیر، تعداد زمین لرزه‌ها در شرق ایالات متحده و کانادا افزایش یافته و همین امر سبب شده که نظریه‌پردازان توطئه، آن را به نزدیک بودن یک واقعه آخرالزمانی نسبت دهند.

با بررسی دقیق‌تر اسناد و گزارشات موجود در انجمن زمین شناسی ایالات متحده، به داستانی کاملا متفاوت برمی‌خوریم! تعداد زمین لرزه‌ها در سال ۲۰۱۷، اختلاف چشم‌گیری با سال قبل نداشته و در نگاه کلی، حتی نرخ بسیار پایین‌تری را نسبت به زمین لرزه‌های سال ۲۰۱۶ دارد.

با این تفاسیر، می‌توان گفت که ادعای وقوع آخرالزمان توسط سیاره نیبیرو ، صرفا یک دروغ تبلیغاتی بوده و هیچ برهان و دلیل محکمی برای اثبات ندارد.

با این وجود، نظریه‌ پردازان توطئه همچنان بر ادعای خود پافشاری می‌کنند. در ادعایی جدید، آن‌ها گفته‌اند که واتیکان ماهیت سیاره نیبیرو را مخفی می‌کند تا جهان را مطابق با زمان‌بندی و سیاست‌های خود به پایان برساند!