آخرین مطالب
23
امروز
بازار سیاه خرید و فروش آیفون 10 اپل در سراسر جهان؛ آیفون ایکس همه جا گران است!

بازار سیاه خرید و فروش آیفون 10 اپل در سراسر جهان؛ آیفون ایکس همه جا گران است!

پس از خبر فروش آیفون 10 اپل با قیمت نجومی در بازار ایران، مطلع شدیم که بازار سیاه خرید و فروش آیفون 10 در سراسر جهان به راه افتاده و ظاهرا آیفون ایکس (iPhone X) همه جا گران است!

اپل حدود یک ماه قبل سه آیفون جدید سال 2017 را معرفی کرد؛ آیفون 8 و آیفون 8 پلاس در ادامه آیفون 7 و آیفون 7 پلاس معرفی شدند، اما آیفون 10 گوشی موبایل منحصربه‌فردی است که به مناسبت دهمین سالگرد رونمایی اولین آیفون معرفی شده است.

اپل پیش فروش این محصول را با چند هفته اختلاف در مقایسه با آیفون 8 و آیفون 8 پلاس آغاز کرد. ابتدا تصور می‌شد قیمت هزار دلاری آیفون 10 سبب کاهش درخواست‌ها برای خرید آن شود، اما کاهش فروش دو آیفون جدید دیگر در مقایسه با آیفون‌های سال 2016 نشان داد کاربران، منتظر محصولی دیگر هستند.

بازار سیاه خرید و فروش آیفون 10 اپل در سراسر جهان؛ آیفون ایکس همه جا گران است!

کاربران آیفون 10 آن را به قیمتی نجومی به فروش می‌رسانند

این اولین نشانه فروش خوب آیفون 10 با وجود قیمت بالای آن بود. آغاز پیش فروش اینترنتی محصول در جمعه گذشته باز هم نشان داد کاربران آیفون 10 بیش از آن هستند که تصور می‌کردیم. تمام محموله اولیه اپل از این گوشی موبایل که تعداد آن بین دو تا سه میلیون دستگاه تخمین زده می‌شود، طی چند دقیقه به فروش رسید، به طوری که تنها هفده دقیقه بعد از شروع پیش فروش، زمان لازم برای دریافت گوشی چند هفته نشان داده می‌شد. یعنی کاربران باید تا رسیدن محموله بعدی منتظر بمانند.

کاربران آیفون 10 که طی دقایق ابتدایی درخواست خود را ثبت و در اولین سری عرضه محصولات گوشی خود را دریافت کردند، اکنون در وب سایت‌های فروش محصولات الکترونیکی بازار سیاه به راه انداخته‌اند. طبق گزارش‌ها برخی کاربران آیفون ایکس هم‌اکنون مشغول فروش این محصول به قیمت هشت الی ده هزار دلار در فروشگاه eBay هستند!

بازار سیاه خرید و فروش آیفون 10 اپل در سراسر جهان؛ آیفون ایکس همه جا گران است!

جالب است برخی از این افراد حتی محصولشان را هنوز دریافت نکرده‌اند، با این حال آن را با قیمت‌هایی کذایی به فروش گذاشته‌اند. قیمت آیفون 10 در بازار ایران نیز تعریفی ندارد و متاسفانه شاهد عرضه آن به مبالغی بسیار بالا و غیر منطقی هستیم. امیدواریم کاربران با عدم خرید محصولات دارای قیمت‌هایی غیر واقعی حتی در صورت داشتن توان مالی، به رشد بازار سیاه کمک نکنند.

۱۰ دیدگاه

 1. اون کسی که ایفون ایکس میخره خر هستش اخه همین مشتریهای نادون هستن که شرکت ایفونو پرو کردن که اینقدر گرون فروشی میکنه اخه حداقل یه میلیون گرونتر باشه از تمام برند ها نه این قدر تفاوت قیمت بازم میگم اونی که ایفون ایکس میخره خره اگه همه دست به دست هم بدیم ایفون نخریم تو تحریم بندازیمش اونم از این گرونفروشی بی انصافی دست بر میداره خاک تو سرشون

  (0)
 2. من ظلت مندم میخرم ۲ تاشو شما هم حسرت بوخورین

  (0)
 3. همین بی جنبه بازی ها رو درمیارن که گوشی که هزینه ساختش 600 دلاره رو میان 1200 دلار میفروشن بعد هر سال هم گرون تر میکنن دو هفته دیر تر بخرین خو بیجنبه ها

  (4)
 4. یعنی که چی؟
  یعنی چون همه جا گرونه پس عیبی نداره بخریم؟!
  تا نباشد گنده-خر خاک به سر گنده-فروش

  (2)
 5. ای قربونت برم اپی جون چجوری هرسال میایی گردو غباری تو مردم و رسانه های دنیا میکنی

  (-3)
 6. قیمت خیلی مناسبه من فقط 15.5 میلیون کم دارم.کسی دستی بهم میده؟???

  (4)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*