تاریخ رونمایی از چیپست اسنپدراگون ۸۴۵ مشخص شد؛ قدرتمندترین تراشه کوالکام

چیپست اسنپدراگون ۸۴۵ پرچمدار تراشه‌های موبایل سال آتی است. تراشه اسنپدراگون ۸۴۵ در قدرتمندترین پرچمداران ۲۰۱۸ به کار خواهد رفت و اخیرا اطلاعات جدیدی از آن به دست آورده‌ایم.

طبق عکسی که از یک دعوت‌نامه در شبکه اجتماعی چینی Weibo منتشر شده است، کوالکام چیپست اسنپدراگون ۸۴۵ را در روز چهارم دسامبر (سیزدهم آذر) در هاوایی آمریکا رونمایی خواهد کرد. در حال حاضر بخش زیادی از مشخصات فنی این تراشه در هاله‌ای از ابهام قرار دارد، با این حال اطلاعاتی تقریبا کافی درباره آن به دست آورده‌ایم.

به عنوان نمونه انتظار داریم چیپست اسنپدراگون ۸۴۵ دارای چهار هسته Cortex-A75 و چهار هسته Cortex-A53 باشد که سبب می‌شود عملکرد آن در مقایسه با اسنپدراگون ۸۳۵ تا ۲۵ درصد بهبود پیدا کند. بر اساس اخبار جدید، این یک تراشه ۱۰ نانومتری است که شدیدا سبب کاهش مصرف انرژی آن می‌شود. اگر شایعه استفاده از تکنولوژی LPP سامسونگ در چیپست اسنپدراگون ۸۴۵ نیز حقیقت داشته باشد، عملکرد آن در مقایسه با اسنپدراگون ۸۳۵ افزایش بیشتری داشته و مصرف انرژی نیز کاهش بیشتری پیدا خواهد کرد. در برخی اخبار حتی تا ۷۰ درصد بهبود عملکرد در مقایسه با نسل پیشین نیز شنیده می‌شود که اختلاف فاحشی است.

چیپست اسنپدراگون 845

یکی دیگر از شایعات مربوط به چیپست اسنپدراگون ۸۴۵ که احتمال ضعیفی دارد، استفاده از مودم ۵G با پشتیبانی از LTE Cat. 18 است. به این ترتیب دست پیدا کردن به سرعت‌ ۱.۲ گیگابایت در ثانیه همانند آب خوردن خواهد بود! البته نباید لزوم پشتیبانی اپراتورها از این تکنولوژی را فراموش کنیم. در هر صورت استفاده از تکنولوژی LTE Gigabit در این تراشه محمل‌تر به نظر می‌رسد.

چیپست اسنپدراگون 845

اولین سری چیپست اسنپدراگون ۸۴۵ سهم سامسونگ می‌شود

طبق اخباری که حدود یک ماه قبل منتشر شد، سامسونگ باز هم نخستین سری چیپست اسنپدراگون ۸۴۵ را برای به کار بردن در گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس در اختیار خواهد گرفت. این روال را در سال ۲۰۱۷ و برای تراشه اسنپدراگون ۸۳۵ شاهد بودیم؛ سامسونگ در ابتدا تمامی موجودی این تراشه را برای به کار بردن در گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس در اختیار گرفت. این اتفاق برای سایر گوشی‌سازان خبر بدی به شمار می‌رود. اگر تصویر مربوط به این دعوت‌نامه صحت داشته باشد، چیپست اسنپدراگون ۸۴۵ تا یک ماه دیگر معرفی خواهد شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. اژدها وارد میشود با ۲۵% افزایش عملکرد نسبت به نسل قبلی !!