هنسی ونوم اف 5

هنسی ونوم اف ۵ معرفی شد؛ پیش به سوی خوشبختی با سرعت ۴۸۲ کیلومتر بر ساعت

هنسی ونوم اف ۵ (Hennessey Venom F5) ابرخودروی قدرتمند آمریکایی در نمایشگاه خودرو SEMA‌ معرفی شد. این هایپرکار موفق به ثبت رکورد ۴۸۲ کیلومتر بر ساعت شده است.

سرانجام پس از عشق بازی عاشقان هایپرکارها با تیزرهای تبلیغاتی پیش از معرفی هنسی ونوم F5 که خبر از سرعت ۴۸۲ کیلومتر بر ساعتی این خودرو می‌دادند، کمپانی هنسی با حضور در نمایشگاه خودرو SEMA رسما از آن پرده برداری کرد. ونوم اف ۵ درست همانند نسل پیشین خود یعنی مدل ونوم جی تی بر روی سرعت بالا متمرکز است، اما حالا آن از طراحی جدید و بسیارجذاب‌تری نیز برخوردار خواهد بود.

هنسی ونوم اف 5

همکاری لوتوس در تولید شاسی هنسی ونوم اف ۵

کمپانی هنسی در ابرخودرو جدید خود نیز از شرکت لوتوس کمک گرفته است، اما اینبار لوتوس به جای ساخت بدنه، در تولید شاسی هنسی ونوم اف ۵ شرکت کرده است و از جنس فیبر کربن سفارشی در آن استفاده کرده است. بدنه‌ی این ابرخودرو نیز به لطف تکنولوژی‌های مدرن بسیار سبک‌تر از نسل پیشین خود است که باعث می‌شود این خودرو روان‌تر از گذشته حرکت کرده و رکورد بزرگانی از جنس بوگاتی را بزند. اینک ضریب درگ به ۰.۳۳ رسیده است که در مقایسه با ضریب درگ ۰.۴۴ خودرو ونوم جی تی، کاهش قابل توجهی پیدا کرده است. این درحالیست که ضریب درگ بوگاتی شیرون نیز ۰.۳۸ است. جالب اینجاست که شرکت هنسی اعتقادی به استفاده از قوای محرکه هیبریدی در خودرو خود ندارد. مدیراجرایی این کمپانی در این ارتباط می‌گوید:

ما به دنبال اصول و جزئیات اصیلی هستیم. علاقه‌مندی ما کاربردی ظریف و ساده است و برخلاف محصولات هیبریدی، ما از روش دیگری استفاده می‌کنیم.

کمپانی هنسی از یک پیشرانه‌ی ۸ سیلندر ۷.۴ لیتری بای توربو آلومینیومی در زیر پوسته‌ی جذاب این خودرو استفاده کرده است که قادر به تولید ۱۶۰۰ اسب بخار و گشتاور  ۱۷۶۲ نیوتن‌متر است. نیروی تولید شده از این پیشرانه شگفت انگیز، به لطف یک گیربکس ۸ سرعته تک کلاچه پدال شیفتر به چرخ‌های پشتی خودرو منتقل می‌شود. کمپانی هنسی در زیر هنسی ونوم اف ۵ نیز از تایرهایی با مدل میشلین پایلوت کاپ ۲ استفاده کرده است.

هنسی ونوم اف 5

وقتی ابرخودرو جدید هنسی به حالت ویژه Vmax مجهز باشد، اسپویلرها و بال پشتی به خاطر بهبود در راندمان آیرودینامیک با کاهش ارتفا همراه می شوند. به کمک این حالت جذاب، ونوم اف ۵ قادر است تنها در ۱۰ ثانیه به سرعت ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت رسیده و سرعت ۴۰۰ کیلومتر ر ساعتی را تنها در ۲۰ ثانیه تجربه کند. حداکثر سرعت این خودرو نیز ۴۸۲ کیلومتر بر ساعت خواهد بود. در این مورد حتی بوگاتی شیرون نیز به گرد پای هنسی ونوم اف ۵ نیز نمی‌رسد.

هنسی ونوم اف 5

کابین این خودرو، برخلاف نمایی که از بیرون آن مشخص است بسیار جا دار بوده حتی می‌تواند از یک بازیکن قد بلند فوتبال آمریکایی نیز میزبانی کند. داخل کابین مملو از المان‌های چرم، فیبر کربن و آلکانترا است و اینترفیس اپل آیپد نیز در آن دیده می‌شود.

لازم به ذکر است که تنها ۲۴ دستگاه هنسی ونوم اف ۵ قرار است در تگزاس ساخته شود که با قیمت ۱.۶ میلیون دلار به فروش خواهند رسید. این هزینه، تنها شامل خرید نسخه‌ی پایه خودرو است و شما می‌توانید با پرداخت ۶۰۰ هزار دلار بیشتر آپشن‌های مختلف دیگری را نیز بر روی ابرخودرو خود سوار کنید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*